Results

Final results      Start lists      Still racing     

Final results

Class: Race:

Yngling

Place Sail no Boat Points Race 1Race 2Race 3Race 4Race 5Race 6Race 7Race 8Race 9Race 10
1 DEN-195

Lucas Lier

Yacht club: Hellerup Sejlklub
Teamname: TEAM B&C SERVICES
Boat name: THOR
Sail number: DEN 195

Frederik Højgaard Berg

Yacht club: Hellerup Sejlklub
Teamname: TEAM B&C SERVICES
Boat name: THOR
Sail number: DEN 195
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
THOR

Lucas Lier

Yacht club: Hellerup Sejlklub
Teamname: TEAM B&C SERVICES
Boat name: THOR
Sail number: DEN 195

Frederik Højgaard Berg

Yacht club: Hellerup Sejlklub
Teamname: TEAM B&C SERVICES
Boat name: THOR
Sail number: DEN 195
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Lucas Lier (Hellerup Sejlklub
Frederik Højgaard Berg (Hellerup Sejlklub)
Konrad Floryan (Hellerup Sejlklub))
25 333112255DNS (37)
2 NED-355

Maarten Jamin

Yacht club: KWS
Teamname:
Boat name: Nynke
Sail number: NED 355

Jaap Smolders

Yacht club: KWS
Teamname:
Boat name: Nynke
Sail number: NED 355
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
NYNKE

Maarten Jamin

Yacht club: KWS
Teamname:
Boat name: Nynke
Sail number: NED 355

Jaap Smolders

Yacht club: KWS
Teamname:
Boat name: Nynke
Sail number: NED 355
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Maarten Jamin (KWS
Jaap Smolders (KWS)
Menno Berens (KWS))
29 622DSQ (37)431434
3 NED-336

Lieuwe Gietema

Yacht club: KWV de kaag
Teamname:
Boat name: SLAM
Sail number: NED 336

Gert Roukema

Yacht club: WSV binnemaas
Teamname:
Boat name: SLAM
Sail number: NED 336
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
SLAM

Lieuwe Gietema

Yacht club: KWV de kaag
Teamname:
Boat name: SLAM
Sail number: NED 336

Gert Roukema

Yacht club: WSV binnemaas
Teamname:
Boat name: SLAM
Sail number: NED 336
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Lieuwe Gietema (KWV de kaag
Gert Roukema (WSV binnemaas)
Reinier Tromp (KWV de kaag))
32 81132133716
4 NED-350

Reinier De Kler

Yacht club: KWV de kaag
Teamname:
Boat name: cadYllac
Sail number: NED 350

Anna Bertling

Yacht club: KWV de kaag
Teamname:
Boat name: cadYllac
Sail number: NED 350
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
CADYLLAC

Reinier De Kler

Yacht club: KWV de kaag
Teamname:
Boat name: cadYllac
Sail number: NED 350

Anna Bertling

Yacht club: KWV de kaag
Teamname:
Boat name: cadYllac
Sail number: NED 350
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Reinier De Kler (KWV de kaag
Anna Bertling (KWV de kaag)
Jochem Slikboer (ZD&O))
43 544596DSQ (37)262
5 NOR-409

Svein Andre Hol

Yacht club: Askøy Seilforening
Teamname:
Boat name: White Russian
Sail number: NOR 409

Eivind Mellingen

Yacht club: Os Seilforening
Teamname:
Boat name: White Russian
Sail number: NOR 409
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
WHITE RUSSIAN

Svein Andre Hol

Yacht club: Askøy Seilforening
Teamname:
Boat name: White Russian
Sail number: NOR 409

Eivind Mellingen

Yacht club: Os Seilforening
Teamname:
Boat name: White Russian
Sail number: NOR 409
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Svein Andre Hol (Askøy Seilforening
Eivind Mellingen (Os Seilforening)
Fabian Bruvik (Askøy Seilforening))
45 714102645641
6 SWE-57

Mattias Dahlstrom

Yacht club: Cape Crow Yacht Club
Teamname:
Boat name: Snickerboa
Sail number: SWE 57

Mathias Lantz

Yacht club: Borstahusens Segelsällskap
Teamname:
Boat name: Snickerboa
Sail number: SWE 57
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
SNICKERBOA

Mattias Dahlstrom

Yacht club: Cape Crow Yacht Club
Teamname:
Boat name: Snickerboa
Sail number: SWE 57

Mathias Lantz

Yacht club: Borstahusens Segelsällskap
Teamname:
Boat name: Snickerboa
Sail number: SWE 57
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Mattias Dahlstrom (Cape Crow Yacht Club
Mathias Lantz (Borstahusens Segelsällskap)
Petter Klang (Kullens Segelsällskap))
49 11869558323
7 AUT-300

Martin Lutz

Yacht club: Union Yachtclub Wolfgangsee
Teamname: UYCWg
Boat name: la rochelle
Sail number: AUT 300

Rudi Mayr

Yacht club: UYCWg
Teamname: UYCWg
Boat name: la rochelle
Sail number: AUT 300
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
LA ROCHELLE

Martin Lutz

Yacht club: Union Yachtclub Wolfgangsee
Teamname: UYCWg
Boat name: la rochelle
Sail number: AUT 300

Rudi Mayr

Yacht club: UYCWg
Teamname: UYCWg
Boat name: la rochelle
Sail number: AUT 300
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Martin Lutz (Union Yachtclub Wolfgangsee
Rudi Mayr (UYCWg)
Philippe Boustani (UYCWg))
79 29BFD (37)8714148125
8 DEN-111

Jørgen Ring

Yacht club: Taarbæk Sejlklub
Teamname:
Boat name: Yeti
Sail number: DEN 111

Emil Emborg

Yacht club: Taarbæk Sejlklub
Teamname:
Boat name: Yeti
Sail number: DEN 111
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
YETI

Jørgen Ring

Yacht club: Taarbæk Sejlklub
Teamname:
Boat name: Yeti
Sail number: DEN 111

Emil Emborg

Yacht club: Taarbæk Sejlklub
Teamname:
Boat name: Yeti
Sail number: DEN 111
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Jørgen Ring (Taarbæk Sejlklub
Emil Emborg (Taarbæk Sejlklub)
Jens Zacho (Taarbæk Sejlklub))
83 161297208611113
9 NOR-311

Stian Soltvedt

Yacht club: Askøy Seilforening
Teamname:
Boat name: Skvettlappen
Sail number: NOR 311

Jon Lystrup

Yacht club: Askøy Seilforening
Teamname:
Boat name: Skvettlappen
Sail number: NOR 311
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
SKVETTLAPPEN

Stian Soltvedt

Yacht club: Askøy Seilforening
Teamname:
Boat name: Skvettlappen
Sail number: NOR 311

Jon Lystrup

Yacht club: Askøy Seilforening
Teamname:
Boat name: Skvettlappen
Sail number: NOR 311
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Stian Soltvedt (Askøy Seilforening
Jon Lystrup (Askøy Seilforening)
Nils Olav Handegard (Askøy Seilforening))
88 1318543211610109
10 SUI-455

Christoph Kohlschuetter

Yacht club: RCO
Teamname:
Boat name:
Sail number: SUI 455

Elianne Boeni

Yacht club: RCO
Teamname:
Boat name:
Sail number: SUI 455
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Christoph Kohlschuetter

Yacht club: RCO
Teamname:
Boat name:
Sail number: SUI 455

Elianne Boeni

Yacht club: RCO
Teamname:
Boat name:
Sail number: SUI 455
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Christoph Kohlschuetter (RCO
Elianne Boeni (RCO)
Markus Jakob (RCO))
93 1138BFD (37)15101211815
11 SUI-464

Damian Strittmatter

Yacht club: SCE
Teamname:
Boat name:
Sail number: SUI 464

Marlies Vasmel

Yacht club: SIMPL
Teamname:
Boat name:
Sail number: SUI 464
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Damian Strittmatter

Yacht club: SCE
Teamname:
Boat name:
Sail number: SUI 464

Marlies Vasmel

Yacht club: SIMPL
Teamname:
Boat name:
Sail number: SUI 464
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Damian Strittmatter (SCE
Marlies Vasmel (SIMPL)
Femke Schepers (TWV))
105 9162228121913158
12 NED-289

Jacques Verberne

Yacht club: KWV de Kaag
Teamname:
Boat name: Ygg-Drå-Sill
Sail number: NED 289

Matthijs Brouwer

Yacht club: Watersportverbond
Teamname:
Boat name: Ygg-Drå-Sill
Sail number: NED 289
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
YGG-DRå-SILL

Jacques Verberne

Yacht club: KWV de Kaag
Teamname:
Boat name: Ygg-Drå-Sill
Sail number: NED 289

Matthijs Brouwer

Yacht club: Watersportverbond
Teamname:
Boat name: Ygg-Drå-Sill
Sail number: NED 289
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Jacques Verberne (KWV de Kaag
Matthijs Brouwer (Watersportverbond)
Cristel Pessers (WSV Bergse Maas))
105 2115BFD (37)1687415910
13 NOR-369

Chris Skogen

Yacht club: Askøy Seilforening
Teamname:
Boat name: Team Guffen
Sail number: NOR 369

Per ivar Thorsen

Yacht club: Askøy Seilforening
Teamname:
Boat name: Team Guffen
Sail number: NOR 369
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
TEAM GUFFEN

Chris Skogen

Yacht club: Askøy Seilforening
Teamname:
Boat name: Team Guffen
Sail number: NOR 369

Per ivar Thorsen

Yacht club: Askøy Seilforening
Teamname:
Boat name: Team Guffen
Sail number: NOR 369
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Chris Skogen (Askøy Seilforening
Per ivar Thorsen (Askøy Seilforening)
Rikke Thorsen (Askøy Seilforening))
122 225166131123141718
14 SUI-447

Colin Nussbaum

Yacht club: SCH
Teamname:
Boat name: Lady B.
Sail number: SUI 447

Thomas Huber

Yacht club: SCH
Teamname:
Boat name: Lady B.
Sail number: SUI 447
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
LADY B.

Colin Nussbaum

Yacht club: SCH
Teamname:
Boat name: Lady B.
Sail number: SUI 447

Thomas Huber

Yacht club: SCH
Teamname:
Boat name: Lady B.
Sail number: SUI 447
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Colin Nussbaum (SCH
Thomas Huber (SCH)
Christian Frey (TYC))
123 4102112191810122317
15 NED-343

Eline Pieters

Yacht club: KWV de kaag
Teamname:
Boat name:
Sail number: NED 343

Bertine Van Dijk

Yacht club: KWV de kaag
Teamname:
Boat name:
Sail number: NED 343
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Eline Pieters

Yacht club: KWV de kaag
Teamname:
Boat name:
Sail number: NED 343

Bertine Van Dijk

Yacht club: KWV de kaag
Teamname:
Boat name:
Sail number: NED 343
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Eline Pieters (KWV de kaag
Bertine Van Dijk (KWV de kaag)
Esther Hopmans (KWV de kaag))
125 DSQ (37)717221816131877
16 DEN-215

Jørgen Krogh

Yacht club: Yachtklubben Furesøen
Teamname:
Boat name:
Sail number: DEN 215

Frederik Løppenthin

Yacht club: Taarbæk Sejlklub
Teamname:
Boat name:
Sail number: DEN 215
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Jørgen Krogh

Yacht club: Yachtklubben Furesøen
Teamname:
Boat name:
Sail number: DEN 215

Frederik Løppenthin

Yacht club: Taarbæk Sejlklub
Teamname:
Boat name:
Sail number: DEN 215
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Jørgen Krogh (Yachtklubben Furesøen
Frederik Løppenthin (Taarbæk Sejlklub)
Christian Faber (Hellerup Sejlklub))
135 182571711237172411
17 GER-278

Philipp Daebritz

Yacht club: VSaW
Teamname: Moscow Sails
Boat name: white russian
Sail number: GER 278

Boris Mayr

Yacht club: SV03
Teamname: Moscow Sails
Boat name: white russian
Sail number: GER 278
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
WHITE RUSSIAN

Philipp Daebritz

Yacht club: VSaW
Teamname: Moscow Sails
Boat name: white russian
Sail number: GER 278

Boris Mayr

Yacht club: SV03
Teamname: Moscow Sails
Boat name: white russian
Sail number: GER 278
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Philipp Daebritz (VSaW
Boris Mayr (SV03)
Astrid Schutt (SLS))
141 1061410262419242014
18 USA-302

Bruce Chafee

Yacht club: Sakonnet Yacht Club
Teamname: Sakonnet Yacht Club
Boat name: Grani
Sail number: USA 302

Cushing Anderson

Yacht club: Sakonnet Yacht Club
Teamname: Sakonnet Yacht Club
Boat name: Grani
Sail number: USA 302
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
GRANI

Bruce Chafee

Yacht club: Sakonnet Yacht Club
Teamname: Sakonnet Yacht Club
Boat name: Grani
Sail number: USA 302

Cushing Anderson

Yacht club: Sakonnet Yacht Club
Teamname: Sakonnet Yacht Club
Boat name: Grani
Sail number: USA 302
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Bruce Chafee (Sakonnet Yacht Club
Cushing Anderson (Sakonnet Yacht Club)
Melody Badgett (Sakonnet Yacht Club))
142 19111815171220201812
19 USA-41

Christine Kronich

Yacht club: Minnetonka Yacht Club
Teamname: Snork Maiden
Boat name: Snork Maiden
Sail number: USA 41

Sally Jacquemin

Yacht club: Minnetonka Yacht Club
Teamname: Snork Maiden
Boat name: Snork Maiden
Sail number: USA 41
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
SNORK MAIDEN

Christine Kronich

Yacht club: Minnetonka Yacht Club
Teamname: Snork Maiden
Boat name: Snork Maiden
Sail number: USA 41

Sally Jacquemin

Yacht club: Minnetonka Yacht Club
Teamname: Snork Maiden
Boat name: Snork Maiden
Sail number: USA 41
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Christine Kronich (Minnetonka Yacht Club
Sally Jacquemin (Minnetonka Yacht Club)
Zachary Werley (Minnetonka Yacht Club))
149 29211113162011231321
20 NOR-333

Håvard Austefjord

Yacht club: Bærum Seilforening
Teamname: DNV GL
Boat name: DNV 3
Sail number: NOR 333

Eivind Ruth

Yacht club: Asker Seilforening
Teamname: DNV GL
Boat name: DNV 3
Sail number: NOR 333
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
DNV 3

Håvard Austefjord

Yacht club: Bærum Seilforening
Teamname: DNV GL
Boat name: DNV 3
Sail number: NOR 333

Eivind Ruth

Yacht club: Asker Seilforening
Teamname: DNV GL
Boat name: DNV 3
Sail number: NOR 333
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Håvard Austefjord (Bærum Seilforening
Eivind Ruth (Asker Seilforening)
August Austefjord (Grimstad Seilforening))
153 14231311DNS (37)252691616
21 NOR-007

Leif Kristian Garvik

Yacht club: Ran Seilforening
Teamname:
Boat name: salt 5
Sail number: NOR 007

Kurt Furnes

Yacht club: Ran Seilforening
Teamname:
Boat name: salt 5
Sail number: NOR 007
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
SALT 5

Leif Kristian Garvik

Yacht club: Ran Seilforening
Teamname:
Boat name: salt 5
Sail number: NOR 007

Kurt Furnes

Yacht club: Ran Seilforening
Teamname:
Boat name: salt 5
Sail number: NOR 007
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Leif Kristian Garvik (Ran Seilforening
Kurt Furnes (Ran Seilforening)
Karl Filip Falch (Bergens Seilforening))
153 12OCS (37)152125918191420
22 USA-415

Mark Upham

Yacht club: Alpena Yacht Club
Teamname:
Boat name: Anniversary
Sail number: USA 415

Parker Wedge

Yacht club: Alpena Yacht Club
Teamname:
Boat name: Anniversary
Sail number: USA 415
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
ANNIVERSARY

Mark Upham

Yacht club: Alpena Yacht Club
Teamname:
Boat name: Anniversary
Sail number: USA 415

Parker Wedge

Yacht club: Alpena Yacht Club
Teamname:
Boat name: Anniversary
Sail number: USA 415
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Mark Upham (Alpena Yacht Club
Parker Wedge (Alpena Yacht Club)
Ben Diamond (Alpena Yacht Club))
157 24172814141717161919
23 DEN-155

Anders Nørrelykke

Yacht club: Hellerup Sejlklub
Teamname: Racing Team Cocktail
Boat name: Cocktail
Sail number: DEN 155

Niels Ipsen

Yacht club: Hellerup Sejlklub
Teamname: Racing Team Cocktail
Boat name: Cocktail
Sail number: DEN 155
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
COCKTAIL

Anders Nørrelykke

Yacht club: Hellerup Sejlklub
Teamname: Racing Team Cocktail
Boat name: Cocktail
Sail number: DEN 155

Niels Ipsen

Yacht club: Hellerup Sejlklub
Teamname: Racing Team Cocktail
Boat name: Cocktail
Sail number: DEN 155
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Anders Nørrelykke (Hellerup Sejlklub
Niels Ipsen (Hellerup Sejlklub)
Nicolai Wiese (Hellerup Sejlklub))
168 15192020241515212122
24 NOR-404

Karl Petter Haugen

Yacht club: Askøy Seilforening
Teamname: BZ
Boat name: Bravo Zulu
Sail number: NOR 404

Tove Haugen

Yacht club: Askøy Seilforening
Teamname: BZ
Boat name: Bravo Zulu
Sail number: NOR 404
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
BRAVO ZULU

Karl Petter Haugen

Yacht club: Askøy Seilforening
Teamname: BZ
Boat name: Bravo Zulu
Sail number: NOR 404

Tove Haugen

Yacht club: Askøy Seilforening
Teamname: BZ
Boat name: Bravo Zulu
Sail number: NOR 404
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Karl Petter Haugen (Askøy Seilforening
Tove Haugen (Askøy Seilforening)
Anders Løvik (Ran Seilforening))
201 26221219213125312223
25 NOR-25

Julius Yran

Yacht club: Sjøkrigsskolen Seilforening
Teamname: Team SKSK
Boat name: Gun
Sail number: NOR 25

Pål Narum

Yacht club: Sjøkrigsskolen Seilforening
Teamname: Team SKSK
Boat name: Gun
Sail number: NOR 25
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
GUN

Julius Yran

Yacht club: Sjøkrigsskolen Seilforening
Teamname: Team SKSK
Boat name: Gun
Sail number: NOR 25

Pål Narum

Yacht club: Sjøkrigsskolen Seilforening
Teamname: Team SKSK
Boat name: Gun
Sail number: NOR 25
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Julius Yran (Sjøkrigsskolen Seilforening
Pål Narum (Sjøkrigsskolen Seilforening)
Joachim Lowzow (Sjøkrigsskolen Seilforening))
206 353019181019242625DNF (37)
26 SUI-451

Thomas Moser

Yacht club: Segel Club Enge
Teamname: Don Giorgio
Boat name: Don Giorgio
Sail number: SUI 451

Denis Giger

Yacht club: Segel Club Enge (SAST)
Teamname: Don Giorgio
Boat name: Don Giorgio
Sail number: SUI 451
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
DON GIORGIO

Thomas Moser

Yacht club: Segel Club Enge
Teamname: Don Giorgio
Boat name: Don Giorgio
Sail number: SUI 451

Denis Giger

Yacht club: Segel Club Enge (SAST)
Teamname: Don Giorgio
Boat name: Don Giorgio
Sail number: SUI 451
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Thomas Moser (Segel Club Enge
Denis Giger (Segel Club Enge (SAST))
Carola Bächi (Segel Club Enge))
212 172023BFD (37)222227282627
27 NOR-217

Silje Christine Fløysand

Yacht club: Askøy Seilforening
Teamname:
Boat name: Wild Thing
Sail number: NOR 217

Rannveig Strømsnes

Yacht club: Bergens Seilforening
Teamname:
Boat name: Wild Thing
Sail number: NOR 217
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
WILD THING

Silje Christine Fløysand

Yacht club: Askøy Seilforening
Teamname:
Boat name: Wild Thing
Sail number: NOR 217

Rannveig Strømsnes

Yacht club: Bergens Seilforening
Teamname:
Boat name: Wild Thing
Sail number: NOR 217
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Silje Christine Fløysand (Askøy Seilforening
Rannveig Strømsnes (Bergens Seilforening)
Kristian F. L. Amlie (Askøy Seilforening))
240 23262525313434222925
28 SWE-55

Walter Baumgartner

Yacht club: Borstahusens Segelsällskap
Teamname:
Boat name: Törnrosa
Sail number: SWE 55

Eva Baumgartner

Yacht club: Borstahusens Segelsällskap
Teamname:
Boat name: Törnrosa
Sail number: SWE 55
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
TöRNROSA

Walter Baumgartner

Yacht club: Borstahusens Segelsällskap
Teamname:
Boat name: Törnrosa
Sail number: SWE 55

Eva Baumgartner

Yacht club: Borstahusens Segelsällskap
Teamname:
Boat name: Törnrosa
Sail number: SWE 55
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Walter Baumgartner (Borstahusens Segelsällskap
Eva Baumgartner (Borstahusens Segelsällskap)
Lukas Hitz (SCH))
243 30242424322828293424
29 NOR-254

Torstein Hellebust

Yacht club: Sjøkrigsskolen Seilforening
Teamname: Frostbite
Boat name: NOR 254
Sail number: NOR 254

Henriette Fure

Yacht club: Sjøkrigsskolen Seilforening
Teamname: Frostbite
Boat name: NOR 254
Sail number: NOR 254
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
NOR 254

Torstein Hellebust

Yacht club: Sjøkrigsskolen Seilforening
Teamname: Frostbite
Boat name: NOR 254
Sail number: NOR 254

Henriette Fure

Yacht club: Sjøkrigsskolen Seilforening
Teamname: Frostbite
Boat name: NOR 254
Sail number: NOR 254
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Torstein Hellebust (Sjøkrigsskolen Seilforening
Henriette Fure (Sjøkrigsskolen Seilforening)
Karen Simonsen (Sjøkrigsskolen Seilforening))
251 34352626282730272726
30 NOR-105

Claus Gladyszak

Yacht club: Askøy Seilforening
Teamname: Team Batman
Boat name: Batman
Sail number: NOR 105

Lene Seim

Yacht club: Askøy Seilforening
Teamname: Team Batman
Boat name: Batman
Sail number: NOR 105
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
BATMAN

Claus Gladyszak

Yacht club: Askøy Seilforening
Teamname: Team Batman
Boat name: Batman
Sail number: NOR 105

Lene Seim

Yacht club: Askøy Seilforening
Teamname: Team Batman
Boat name: Batman
Sail number: NOR 105
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Claus Gladyszak (Askøy Seilforening
Lene Seim (Askøy Seilforening)
Mari Pedersen (Trondhjems Seilforening))
257 202727DNF (37)DNS (37)26223328DSQ (37)
31 NOR-138

Karl Emil Haugen

Yacht club: Askøy Seilforening
Teamname: Team Skyline
Boat name: SKYLINE
Sail number: NOR 138

Magnus Mjømen

Yacht club: Askøy Seilforening
Teamname: Team Skyline
Boat name: SKYLINE
Sail number: NOR 138
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
SKYLINE

Karl Emil Haugen

Yacht club: Askøy Seilforening
Teamname: Team Skyline
Boat name: SKYLINE
Sail number: NOR 138

Magnus Mjømen

Yacht club: Askøy Seilforening
Teamname: Team Skyline
Boat name: SKYLINE
Sail number: NOR 138
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Karl Emil Haugen (Askøy Seilforening
Magnus Mjømen (Askøy Seilforening)
Håkon Brunvall (Askøy Seilforening))
258 27293023233532323329
32 DEN-145

Fabian Thune

Yacht club: Taarbæk Sejlklub
Teamname:
Boat name: Yuppie
Sail number: DEN 145

Mads Wivel

Yacht club: Taarbæk Sejlklub
Teamname:
Boat name: Yuppie
Sail number: DEN 145
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
YUPPIE

Fabian Thune

Yacht club: Taarbæk Sejlklub
Teamname:
Boat name: Yuppie
Sail number: DEN 145

Mads Wivel

Yacht club: Taarbæk Sejlklub
Teamname:
Boat name: Yuppie
Sail number: DEN 145
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Fabian Thune (Taarbæk Sejlklub
Mads Wivel (Taarbæk Sejlklub)
Jonas Gram (Taarbæk Sejlklub))
267 25312927DNS (37)3329353028
33 GER-244

Gerhart Derksen

Yacht club: SLS NW 190 Seglergemeinschaft Lohheider See
Teamname: AUS-ling
Boat name: AUS-ling
Sail number: GER 244

Günter Spruytenburg

Yacht club: SLS NW 190 Seglergemeinschaft Lohheider See
Teamname: AUS-ling
Boat name: AUS-ling
Sail number: GER 244
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
AUS-LING

Gerhart Derksen

Yacht club: SLS NW 190 Seglergemeinschaft Lohheider See
Teamname: AUS-ling
Boat name: AUS-ling
Sail number: GER 244

Günter Spruytenburg

Yacht club: SLS NW 190 Seglergemeinschaft Lohheider See
Teamname: AUS-ling
Boat name: AUS-ling
Sail number: GER 244
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Gerhart Derksen (SLS NW 190 Seglergemeinschaft Lohheider See
Günter Spruytenburg (SLS NW 190 Seglergemeinschaft Lohheider See)
Heinz Schutt (SLS NW 190 Seglergemeinschaft Lohheider See))
269 28283331DNF (37)292125DNC (37)DNC (37)
34 AUS-57

Robyn Grosvenor

Yacht club: Royal Sydney Yacht Squadron
Teamname: Royal Sydney Yacht Squadron
Boat name: Soria Moria
Sail number: AUS 57

John Farey

Yacht club: Canberra Yacht Club
Teamname: Royal Sydney Yacht Squadron
Boat name: Soria Moria
Sail number: AUS 57
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
SORIA MORIA

Robyn Grosvenor

Yacht club: Royal Sydney Yacht Squadron
Teamname: Royal Sydney Yacht Squadron
Boat name: Soria Moria
Sail number: AUS 57

John Farey

Yacht club: Canberra Yacht Club
Teamname: Royal Sydney Yacht Squadron
Boat name: Soria Moria
Sail number: AUS 57
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Robyn Grosvenor (Royal Sydney Yacht Squadron
John Farey (Canberra Yacht Club)
Alexia Biggs (Royal Sydney Yacht Squadron))
281 32323429303235303230
35 NOR-143

Mikael Viggen

Yacht club: Trondhjems Seilforening
Teamname: Team Tigergutt
Boat name: Tigergutt
Sail number: NOR 143

Chriss Grimholt

Yacht club: Trondhjems Seilforening
Teamname: Team Tigergutt
Boat name: Tigergutt
Sail number: NOR 143
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
TIGERGUTT

Mikael Viggen

Yacht club: Trondhjems Seilforening
Teamname: Team Tigergutt
Boat name: Tigergutt
Sail number: NOR 143

Chriss Grimholt

Yacht club: Trondhjems Seilforening
Teamname: Team Tigergutt
Boat name: Tigergutt
Sail number: NOR 143
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Mikael Viggen (Trondhjems Seilforening
Chriss Grimholt (Trondhjems Seilforening)
Julian Straus (Trondhjems Seilforening))
282 33343132293031363131
36 NOR-363

Kenneth Buvik

Yacht club: Trondhjems Seilforening
Teamname: Team Leona
Boat name: Leona
Sail number: NOR 363

Andreas Giskeødegård

Yacht club: Trondhjems Seilforening
Teamname: Team Leona
Boat name: Leona
Sail number: NOR 363
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1
LEONA

Kenneth Buvik

Yacht club: Trondhjems Seilforening
Teamname: Team Leona
Boat name: Leona
Sail number: NOR 363

Andreas Giskeødegård

Yacht club: Trondhjems Seilforening
Teamname: Team Leona
Boat name: Leona
Sail number: NOR 363
Leg Finish Sailed time Corrected time Penalty Place in class
Start - Mål 1
Total 1

Kenneth Buvik (Trondhjems Seilforening
Andreas Giskeødegård (Trondhjems Seilforening)
Randi Wærnes (Trondhjems Seilforening))
293 3133323027363334RAF (37)DNS (37)
Download CSV file


Last updated: 2017-05-05 00:41:57Cache read