Resultater
Endelige resultater
NOR rating 0.941 - 0.999
NOR rating < 0.940
Plass | Seilnr | Båt | Båttype | Reell | Korrigert | Poeng | Race 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | NOR-4352
|
SHIRAZ
Gordon Wright (Askøy Seilforening) |
Albin Cumulus | 4:09:18 | 3:28:39 | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | NOR-11651
|
BåTENVåR
Anne-Gurine Folgerø Gjøsæter (Askøy Seilforening) |
First 31,7 | 4:09:55 | 3:50:02 | 2 | 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | NOR-14436
|
ANDWAKA
Thorvald Haarberg (Askøy Seilforening) |
Contest 46 | 4:13:56 | 3:55:20 | 3 | 3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | NOR-20
|
VIVANTE
Svein Erik Johannessen (Åsane Seilforening) |
Albin express | DNS (5) |
NOR rating > 1.000
Plass | Seilnr | Båt | Båttype | Reell | Korrigert | Poeng | Race 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | NOR-999
|
OLLIE
Svein Andre Hol (Askøy Seilforening) |
X-41 OD | 3:09:33 | 3:25:17 | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | NOR-160
|
HIMLALEITE
Torbjørn Halvorsen (Askøy Seilforening) |
x-35 | 3:25:11 | 3:27:53 | 2 | 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | NOR-178
|
LNX
Sigurd Boasson (Ran Seilforening) |
X-35 | 3:28:52 | 3:31:37 | 3 | 3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | NOR-152
|
ZEFYR-3
Petter Sørhaug (Askøy Seilforening) |
X-35 OD | 3:32:36 | 3:35:24 | 4 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | NOR-11873
|
SCIROCCOIII
Bernt Svensedn (Askøy Seilforening) |
Grand Soleil | 3:26:04 | 3:36:39 | 5 | 5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | NOR-203
|
RANEGUTT II
Jan Henrik Nordeide (Ran Seilforening) |
X-35 OD | 3:36:07 | 3:38:58 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | GBR-5052
|
BERGEN YACHT BAAT
Fabian Bruvik (Bergens Seilforening) |
ILC40 | 3:11:05 | 3:39:20 | 7 | 7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | NOR-14930
|
STEGG XVI
Stein Olav Drange (Milde Båtlag) |
Dehler 38 | 3:37:22 | 3:41:07 | 8 | 8 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | NOR-11754
|
FIRSTPRICE
geir einarsen (Milde Båtlag) |
first 40.7 | 3:36:47 | 3:41:17 | 9 | 9 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | NOR-9000
|
XFRAM
Ove Gullbrå (Hjellestad Seilforening) |
ILC40 | 3:18:33 | 3:42:27 | 10 | 10 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | NOR-12383
|
JYSLA LøYE
Siddis Racing (Stavanger Seilforening) |
Farr 40 | 3:12:34 | 3:43:34 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | NOR-14941
|
SHEEP DIP
Kjetil Knudsen (Bergens Seilforening) |
DEHLER 38 | 3:45:50 | 3:46:27 | 12 | 12 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | NOR-9701
|
AMARYLLIS
Inge André Utåker (Bergens Seilforening) |
First 40.7 | 3:41:04 | 3:48:37 | 13 | 13 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | NOR-10852
|
OBELIX
Knut Erik Hjorth (Askøy Seilforening) |
X 37 | 3:49:46 | 3:49:57 | 14 | 14 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | NOR-14445
|
ARGO
Kenneth Midttun (Askøy Seilforening) |
First 45 | 3:28:44 | 3:50:47 | 15 | 15 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | NOR-11590
|
PLUTO
Thomas Magnussen (Milde Båtlag) |
First 40.7 | 3:47:01 | 3:52:36 | 16 | 16 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | NOR-11968
|
FARVIDE
Arvid Høgelid (Milde Båtlag) |
First 44.7 | 3:43:18 | 4:00:51 | 17 | 17 |
NOR rating uten spinnaker
Plass | Seilnr | Båt | Båttype | Reell | Korrigert | Poeng | Race 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | NOR-6816
|
GOD TID
Håvard Dahl (Ran Seilforening) |
First 305 | 4:24:07 | 3:28:28 | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | NOR-14865
|
VITO 4
Nina Rosenlund (Ran Seilforening) |
Elan 37 | 3:53:48 | 3:39:57 | 2 | 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | NOR-10311
|
ANNE BAVARI
Kjell Heimstad (Askøy Seilforening) |
Bavaria | 4:23:10 | 3:45:49 | 3 | 3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | NOR-11356
|
NEMO
BJØRN VIE (Ran Seilforening) |
Elan 37 dyp kjøl | 4:10:00 | 4:00:43 | 4 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | NOR-7888
|
VILJE
Magnus Valland (Voss Siglarlaug) |
X-119 | 4:14:18 | 4:15:03 | 5 | 5 |
Shorthanded
Plass | Seilnr | Båt | Båttype | Reell | Korrigert | Poeng | Race 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | NOR-10921
|
TIGERGUTT
PÅL HOLST (Bergens Seilforening) |
Elan 37 | 3:42:28 | 3:38:27 | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | NOR-11136
|
GLEDEN
Håvard Espeseth (Askøy Seilforening) |
Maxi 1050 | 3:57:59 | 3:42:50 | 2 | 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | NOR-15553
|
VANDAL
Bård Singstad (Ran Seilforening) |
Vq32 | 4:05:00 | 3:53:26 | 3 | 3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | NOR-14569
|
MORILD2
Helge Asperheim (Askøy Seilforening) |
Jeanneu Sun Fast 37 | 4:24:27 | 4:07:41 | 4 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | NOR-12212
|
RUBBERDUCK
Ole-Jørgen MIchelsen (Askøy Seilforening) |
Express 40 | 3:52:24 | 4:26:39 | 5 | 5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | NOR-11459
|
NOVA
Kristian Bekkenes (Askøy Seilforening) |
Wasa 38 | DNF (7) |
Turklasse
Plass | Seilnr | Båt | Båttype | Reell | Korrigert | Poeng | Race 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | NOR-0
|
SKYBERT
Roald Skår (ingen) |
Bavaria 32 cruiser | 4:42:15 | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | NOR-13951
|
STORMEN
Audun Midttveit (Bergens Seilforening) |
Hanse 320 | 4:13:54 | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | NOR-12371
|
UPBEAT
Alice Syslak (Askøy Seilforening) |
Elan 333 | 4:48:09 | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | NOR-13687
|
ANN-FIELD
Beate Soltvedt (Askøy Seilforening) |
Beneteau Oceanis 40 | 4:37:11 | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | NOR-10543
|
ELENA II
Helge Økland (Askøy Seilforening) |
Bavaria 40 | 4:07:42 | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | NOR-11331
|
ALNA II
Kjetil Skog (Askøy Seilforening) |
Hanse 341 | 4:22:18 | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | NOR-6854
|
FRI
Arne Kjell Nilsen (Bergens Seilforening) |
Sadler 34 | 5:01:54 | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | NOR-000
|
BåTEN
Robert Johansen (Askøy Seilforening) |
Dufour 385 | DNF (12) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | NOR-11650
|
ANDANTE FESTIVO
Bjørn Hanto (Askøy Seilforening) |
Wauquiez PS 41 | DNS (12) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | NOR-14752
|
BLåVINGE II
Steinar Glenjen (Askøy Seilforening) |
Beneteau Oceanis 343 | DNS (12) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | NOR-399
|
ODONATA
Bengt Åge Borge (Askøy Seilforening) |
Dragonfly 800 Mk II | DNS (12) |