Hjeltefjordtrimmen 2016
Hauglandsosen
Results are provisional as of 21:51 on May 3, 2016
1,000 > m/spin Klasse
Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: LYS, Entries: 4, Scoring system: Lavpoeng
Plass |
Båtnavn_____________ |
Båttype_____________ |
Seilnr |
Seilforening |
Skipper__________________ |
Rating |
R1_______ |
R2_______ |
Score |
1st |
Ranegutt II |
X-35 OD |
203 |
RAN |
Jan Henrik Nordeide |
1.015 |
1.00 |
1.00 |
2.00 |
2nd |
Himlaleite |
X-35 OD |
160 |
ASF |
Torbjørn Halvorsen |
1.015 |
2.00 |
2.00 |
4.00 |
3rd |
LnX |
X-35 OD |
178 |
RAN |
Sigurd Boasson |
1.015 |
3.00 |
3.00 |
6.00 |
4th |
Scirocco III |
Grand Soleil 45 |
11873 |
ASF |
Bernt Svendsen |
1.052 |
5.00 DNC |
4.00 |
9.00 |
0,941 > 0,999 m/spin Klasse
Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: LYS, Entries: 6, Scoring system: Lavpoeng
Plass |
Båtnavn_____________ |
Båttype_____________ |
Seilnr |
Seilforening |
Skipper__________________ |
Rating |
R1_______ |
R2_______ |
Score |
1st |
Jenny E. |
First 36.7 |
11240 |
RAN |
Jan Fjeldsbø |
0.985 |
3.00 |
1.00 |
4.00 |
2nd |
Jølle |
Dufour 34 Performance |
13343 |
RAN |
Bjørn Normann |
0.949 |
1.00 |
3.00 |
4.00 |
3rd |
Nemo |
Elan 37 dyp kjøl |
11356 |
RAN |
Bjørn Vie |
0.987 |
2.00 |
5.00 |
7.00 |
4th |
Anitra |
Hanse 370E |
12522 |
RAN |
Harald Blø |
0.989 |
4.00 |
4.00 |
8.00 |
5th |
Silius |
Elan 37 |
11168 |
RAN |
Torbjørn Haugsdal |
0.993 |
7.00 DNC |
2.00 |
9.00 |
6th |
Carolina av Alvøen II |
Elan 37 dyp kjøl |
14605 |
ASF |
Jannicke & Frank Nyheim |
0.986 |
5.00 |
6.00 |
11.00 |
> 0,940 m/spin Klasse
Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: LYS, Entries: 9, Scoring system: Lavpoeng
Plass |
Båtnavn_____________ |
Båttype_____________ |
Seilnr |
Seilforening |
Skipper__________________ |
Rating |
R1_______ |
R2_______ |
Score |
1st |
Nikita |
Banner 28 HR Spesial |
6235 |
ASF |
Øyvind Skogen |
0.927 |
1.00 |
1.00 |
2.00 |
2nd |
Shiraz |
Cumulus |
4352 |
ASF |
Gry Hunstad & Gordon Wright |
0.838 |
3.00 |
2.00 |
5.00 |
3rd |
Kompis |
Cumulus |
2620 |
RAN |
Jan Erik Iversen |
0.833 |
2.00 |
3.00 |
5.00 |
4th |
Spin Off |
First 31.7 |
9666 |
RAN |
Børre Børresen |
0.918 |
4.00 |
5.00 |
9.00 |
5th |
Anitra |
Maxi 999 |
7106 |
RAN |
Axel Sømme |
0.889 |
6.00 |
4.00 |
10.00 |
6th |
Båten Vår |
First 31.7 |
11651 |
ASF |
Harald Gjøsæter |
0.923 |
7.00 |
7.00 |
14.00 |
7th |
Marta |
Scanmar 345 |
7315 |
RAN |
Håkon Magne Fjæreide |
0.886 |
5.00 |
10.00 DNC |
15.00 |
8th |
Chinook |
HR 29 |
5747 |
RAN |
Ronny Vågenes |
0.767 |
10.00 DNC |
6.00 |
16.00 |
9th |
Anne Bavari |
Bavaria 32 |
10311 |
ASF |
Kjell Heimstad |
0.891 |
10.00 DNC |
8.00 |
18.00 |
Tur Klasse
Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: LYS, Entries: 2, Scoring system: Lavpoeng
Plass |
Båtnavn_____________ |
Båttype_____________ |
Seilnr |
Seilforening |
Skipper__________________ |
Rating |
R1_______ |
R2_______ |
Score |
1st |
Komet |
Melges 24 |
506 |
BSF |
Karl Otto Book |
|
1.50 |
1.00 |
2.50 |
2nd |
Morild II |
Sun Fast 37 |
14569 |
ASF |
Helge Asperheim |
|
1.50 |
3.00 DNC |
4.50 |
Oppdatert for avkortet løp, redusert gjennomsnittlig hastighet
Båtnavn og øvrige båtdata er i hht opplysninger fra norlys.org. Registrert eier er anført som skipper. Hvis feil, eller ønske om endring, gi beskjed til resultatansvarlig;
sms 97094593 eller epost amund@strangehagen.no
R1_______ - 1,000 > m/spin Klasse - 26. april at 18:30
Løp 1, avkortet ved siste runding av merke 1 for alle klasser.
Vind NØ dreiende til Ø, 5-6 m/s avtakende til 3 m/s.
Rating korrigert for SH/DH: NOR 7315 & NOR 4352.
Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:40:00, Distance: 5.6, Course: 1, Wind dir: NE, Ave wind: 6 > 3m/s
Plass |
Båtnavn_____________ |
Båttype_____________ |
Seilnr |
Seilforening |
Skipper__________________ |
Rating |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Ave speed |
Points |
1 |
Ranegutt II |
X-35 OD |
203 |
RAN |
Jan Henrik Nordeide |
1.015 |
19:42:00 |
1:02:00 |
1:02:56 |
5.419 kn |
1.00 |
2 |
Himlaleite |
X-35 OD |
160 |
ASF |
Torbjørn Halvorsen |
1.015 |
19:43:02 |
1:03:02 |
1:03:59 |
5.331 kn |
2.00 |
3 |
LnX |
X-35 OD |
178 |
RAN |
Sigurd Boasson |
1.015 |
19:43:57 |
1:03:57 |
1:04:55 |
5.254 kn |
3.00 |
R2_______ - 1,000 > m/spin Klasse - 03. mai at 18:30
Løp 3, avkortet ved siste runding av merke 1 for alle klasser
Vind SV 8-10 m/s
Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:40:00, Distance: 6.6, Course: 3, Ave wind: 8 -10 m/s
Plass |
Båtnavn_____________ |
Båttype_____________ |
Seilnr |
Seilforening |
Skipper__________________ |
Rating |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Ave speed |
Points |
1 |
Ranegutt II |
X-35 OD |
203 |
RAN |
Jan Henrik Nordeide |
1.015 |
19:41:17 |
1:01:17 |
1:02:12 |
6.462 kn |
1.00 |
2 |
Himlaleite |
X-35 OD |
160 |
ASF |
Torbjørn Halvorsen |
1.015 |
19:42:04 |
1:02:04 |
1:03:00 |
6.38 kn |
2.00 |
3 |
LnX |
X-35 OD |
178 |
RAN |
Sigurd Boasson |
1.015 |
19:46:56 |
1:06:56 |
1:07:56 |
5.916 kn |
3.00 |
4 |
Scirocco III |
Grand Soleil 45 |
11873 |
ASF |
Bernt Svendsen |
1.052 |
19:46:04 |
1:06:04 |
1:09:30 |
5.994 kn |
4.00 |
R1_______ - 0,941 > 0,999 m/spin Klasse - 26. april at 18:30
Løp 1, avkortet ved siste runding av merke 1 for alle klasser.
Vind NØ dreiende til Ø, 5-6 m/s avtakende til 3 m/s.
Rating korrigert for SH/DH: NOR 7315 & NOR 4352.
Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:40:00, Distance: 5.6, Course: 1, Wind dir: NE, Ave wind: 6 > 3m/s
Plass |
Båtnavn_____________ |
Båttype_____________ |
Seilnr |
Seilforening |
Skipper__________________ |
Rating |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Ave speed |
Points |
1 |
Jølle |
Dufour 34 Performance |
13343 |
RAN |
Bjørn Normann |
0.949 |
19:44:45 |
1:04:45 |
1:01:27 |
5.189 kn |
1.00 |
2 |
Nemo |
Elan 37 dyp kjøl |
11356 |
RAN |
Bjørn Vie |
0.987 |
19:46:57 |
1:06:57 |
1:06:05 |
5.019 kn |
2.00 |
3 |
Jenny E. |
First 36.7 |
11240 |
RAN |
Jan Fjeldsbø |
0.985 |
19:47:18 |
1:07:18 |
1:06:17 |
4.993 kn |
3.00 |
4 |
Anitra |
Hanse 370E |
12522 |
RAN |
Harald Blø |
0.989 |
19:51:08 |
1:11:08 |
1:10:21 |
4.724 kn |
4.00 |
5 |
Carolina av Alvøen II |
Elan 37 dyp kjøl |
14605 |
ASF |
Jannicke & Frank Nyheim |
0.986 |
19:56:17 |
1:16:17 |
1:15:13 |
4.405 kn |
5.00 |
R2_______ - 0,941 > 0,999 m/spin Klasse - 03. mai at 18:30
Løp 3, avkortet ved siste runding av merke 1 for alle klasser
Vind SV 8-10 m/s
Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:40:00, Distance: 6.6, Course: 3, Ave wind: 8 -10 m/s
Plass |
Båtnavn_____________ |
Båttype_____________ |
Seilnr |
Seilforening |
Skipper__________________ |
Rating |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Ave speed |
Points |
1 |
Jenny E. |
First 36.7 |
11240 |
RAN |
Jan Fjeldsbø |
0.985 |
19:43:52 |
1:03:52 |
1:02:55 |
6.2 kn |
1.00 |
2 |
Silius |
Elan 37 |
11168 |
RAN |
Torbjørn Haugsdal |
0.993 |
19:45:16 |
1:05:16 |
1:04:49 |
6.067 kn |
2.00 |
3 |
Jølle |
Dufour 34 Performance |
13343 |
RAN |
Bjørn Normann |
0.949 |
19:51:00 |
1:11:00 |
1:07:23 |
5.577 kn |
3.00 |
4 |
Anitra |
Hanse 370E |
12522 |
RAN |
Harald Blø |
0.989 |
19:49:00 |
1:09:00 |
1:08:14 |
5.739 kn |
4.00 |
5 |
Nemo |
Elan 37 dyp kjøl |
11356 |
RAN |
Bjørn Vie |
0.987 |
19:57:52 |
1:17:52 |
1:16:51 |
5.086 kn |
5.00 |
6 |
Carolina av Alvøen II |
Elan 37 dyp kjøl |
14605 |
ASF |
Jannicke & Frank Nyheim |
0.986 |
19:59:05 |
1:19:05 |
1:17:59 |
5.007 kn |
6.00 |
R1_______ - > 0,940 m/spin Klasse - 26. april at 18:30
Løp 1, avkortet ved siste runding av merke 1 for alle klasser.
Vind NØ dreiende til Ø, 5-6 m/s avtakende til 3 m/s.
Rating korrigert for SH/DH: NOR 7315 & NOR 4352.
Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30:00, Distance: 5.6, Course: 1, Wind dir: NE, Ave wind: 6 > 3m/s
Plass |
Båtnavn_____________ |
Båttype_____________ |
Seilnr |
Seilforening |
Skipper__________________ |
Rating |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Ave speed |
Points |
1 |
Nikita |
Banner 28 HR Spesial |
6235 |
ASF |
Øyvind Skogen |
0.927 |
19:37:00 |
1:07:00 |
1:02:07 |
5.015 kn |
1.00 |
2 |
Kompis |
Cumulus |
2620 |
RAN |
Jan Erik Iversen |
0.833 |
19:51:48 |
1:21:48 |
1:08:08 |
4.108 kn |
2.00 |
3 |
Shiraz |
Cumulus |
4352 |
ASF |
Gry Hunstad & Gordon Wright |
0.830 |
19:53:24 |
1:23:24 |
1:09:13 |
4.029 kn |
3.00 |
4 |
Spin Off |
First 31.7 |
9666 |
RAN |
Børre Børresen |
0.918 |
19:46:05 |
1:16:05 |
1:09:51 |
4.416 kn |
4.00 |
5 |
Marta |
Scanmar 345 |
7315 |
RAN |
Håkon Magne Fjæreide |
0.881 |
19:51:53 |
1:21:53 |
1:12:08 |
4.103 kn |
5.00 |
6 |
Anitra |
Maxi 999 |
7106 |
RAN |
Axel Sømme |
0.889 |
19:55:09 |
1:25:09 |
1:15:42 |
3.946 kn |
6.00 |
7 |
Båten Vår |
First 31.7 |
11651 |
ASF |
Harald Gjøsæter |
0.923 |
19:53:43 |
1:23:43 |
1:17:16 |
4.014 kn |
7.00 |
R2_______ - > 0,940 m/spin Klasse - 03. mai at 18:30
Løp 3, avkortet ved siste runding av merke 1 for alle klasser
Vind SV 8-10 m/s
Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30:00, Distance: 6.6, Course: 3, Ave wind: 8 -10 m/s
Plass |
Båtnavn_____________ |
Båttype_____________ |
Seilnr |
Seilforening |
Skipper__________________ |
Rating |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Ave speed |
Points |
1 |
Nikita |
Banner 28 HR Spesial |
6235 |
ASF |
Øyvind Skogen |
0.927 |
19:35:29 |
1:05:29 |
1:00:42 |
6.047 kn |
1.00 |
2 |
Shiraz |
Cumulus |
4352 |
ASF |
Gry Hunstad & Gordon Wright |
0.838 |
19:46:38 |
1:16:38 |
1:04:13 |
5.167 kn |
2.00 |
3 |
Kompis |
Cumulus |
2620 |
RAN |
Jan Erik Iversen |
0.833 |
19:47:40 |
1:17:40 |
1:04:42 |
5.099 kn |
3.00 |
4 |
Anitra |
Maxi 999 |
7106 |
RAN |
Axel Sømme |
0.889 |
19:43:04 |
1:13:04 |
1:04:57 |
5.42 kn |
4.00 |
5 |
Spin Off |
First 31.7 |
9666 |
RAN |
Børre Børresen |
0.918 |
19:40:58 |
1:10:58 |
1:05:09 |
5.58 kn |
5.00 |
6 |
Chinook |
HR 29 |
5747 |
RAN |
Ronny Vågenes |
0.767 |
19:57:36 |
1:27:36 |
1:07:11 |
4.521 kn |
6.00 |
7 |
Båten Vår |
First 31.7 |
11651 |
ASF |
Harald Gjøsæter |
0.923 |
19:48:02 |
1:18:02 |
1:12:01 |
5.075 kn |
7.00 |
8 |
Anne Bavari |
Bavaria 32 |
10311 |
ASF |
Kjell Heimstad |
0.891 |
19:53:33 |
1:23:33 |
1:14:27 |
4.74 kn |
8.00 |
R1_______ - Tur Klasse - 26. april at 18:30
Løp 1, avkortet ved siste runding av merke 1 for alle klasser.
Vind NØ dreiende til Ø, 5-6 m/s avtakende til 3 m/s.
Rating korrigert for SH/DH: NOR 7315 & NOR 4352.
Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30:00, Distance: 5.6, Course: 1, Wind dir: NE, Ave wind: 6 > 3m/s
Plass |
Båtnavn_____________ |
Båttype_____________ |
Seilnr |
Seilforening |
Skipper__________________ |
Rating |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Ave speed |
Points |
1 |
Komet |
Melges 24 |
506 |
BSF |
Karl Otto Book |
|
19:44:50 |
1:14:50 |
0:00:00 |
4.49 kn |
1.50 |
1 |
Morild II |
Sun Fast 37 |
14569 |
ASF |
Helge Asperheim |
|
20:12:34 |
1:42:34 |
0:00:00 |
3.276 kn |
1.50 |
R2_______ - Tur Klasse - 03. mai at 18:30
Løp 3, avkortet ved siste runding av merke 1 for alle klasser
Vind SV 8-10 m/s
Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30:00, Distance: 6.6, Course: 3, Ave wind: 8 -10 m/s
Plass |
Båtnavn_____________ |
Båttype_____________ |
Seilnr |
Seilforening |
Skipper__________________ |
Rating |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Ave speed |
Points |
1 |
Komet |
Melges 24 |
506 |
BSF |
Karl Otto Book |
|
19:49:46 |
1:19:46 |
0:00:00 |
4.964 kn |
1.00 |
Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com