Hjeltefjordtrimmen 2019

Hauglandsosen

Results are provisional as of 7:37 on June 19, 2019

Contents

1 TUR Klasse

Sailed: 8, Discards: 0, To count: 8, Rating system: LYS, Entries: 5, Scoring system: Lavpoeng
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Race 01 Race 02 Race 03 Race 04 Race 05 Race 06 Race 07 Race 08 Score
1st Scirocco III Grand Soleil 45 11873 ASF Bernt Svendsen   1.00 1.00 1.50 6.00 DNC 1.50 6.00 DNF 2.00 1.00 20.00
2nd Madeleine Bavaria 36 Cruicer 14798 RAN Thorbjørn Kaland   6.00 DNC 6.00 DNC 6.00 DNC 1.50 6.00 DNC 1.00 2.00 6.00 DNC 34.50
3rd Skvettlappen Yngling 311 ASF Linn Kirkeli   6.00 DNC 6.00 DNC 1.50 6.00 DNC 1.50 6.00 DNC 6.00 DNC 6.00 DNC 39.00
4th   Melges 24 2CAN ASF Arne Wahtne   6.00 DNC 6.00 DNC 6.00 DNC 1.50 6.00 DNC 6.00 DNC 6.00 DNC 6.00 DNC 43.50
5th Båten Dufor 385 0   Robert Johansen   6.00 DNC 6.00 DNC 6.00 DNC 6.00 DNC 6.00 DNC 6.00 DNC 2.00 6.00 DNC 44.00

2 UTEN SPINN Klasse

Sailed: 6, Discards: 0, To count: 6, Rating system: LYS, Entries: 3, Scoring system: Lavpoeng
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Race 01 Race 02 Race 03 Race 04 Race 05 Race 07 Score
1st Frida Elan 362 15648 RAN Håkon Magne Fjæreide 0.898 4.00 DNC 4.00 DNC 1.00 1.00 1.00 1.00 12.00
2nd Christiane Bavaria 46 Cruiser 15384 ASF Håvard Kvalvik Berge 0.961 1.00 1.00 2.00 4.00 DNC 2.00 2.00 12.00
3rd Zen Comet 33 11152 RAN Erling Nyttingnes 0.908 4.00 DNC 4.00 DNC 4.00 DNC 2.00 4.00 DNC 4.00 DNC 22.00

3 LITEN Klasse

Sailed: 8, Discards: 0, To count: 8, Rating system: LYS, Entries: 6, Scoring system: Lavpoeng
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Race 01 Race 02 Race 03 Race 04 Race 05 Race 06 Race 07 Race 08 Score
1st Kompis Cumulus 2620 RAN Jan Erik Iversen 0.845 1.00 1.00 1.00 1.00 1.00 1.00 7.00 DNC 2.00 15.00
2nd Båtenvår First 31.7 11651 ASF Anne-Gurine Gjøsæter 0.933 4.00 2.00 2.00 2.00 6.00 3.00 2.00 4.00 25.00
3rd Shiraz Cumulus 4352 ASF Gry Hunstad & Gordon Wright 0.843 2.00 3.00 7.00 DNC 7.00 DNC 2.00 7.00 DNC 1.00 1.00 30.00
4th Anitra Maxi 999 7106 RAN Axel Sømme 0.897 3.00 7.00 DNC 7.00 DNC 7.00 DNC 3.00 2.00 3.00 3.00 35.00
5th God Tid First 305 6816 RAN Håvard Dahl 0.847 5.00 7.00 DNC 3.00 3.00 4.00 4.00 7.00 DNC 7.00 DNC 40.00
6th Ferdinan II Pretorien 35 4665 ASF Trond Berntsen 0.938 6.00 4.00 7.00 DNC 7.00 DNC 5.00 7.00 DNC 4.00 7.00 DNC 47.00

4 MIDDELS Klasse

Sailed: 8, Discards: 0, To count: 8, Rating system: LYS, Entries: 5, Scoring system: Lavpoeng
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Race 01 Race 02 Race 03 Race 04 Race 05 Race 06 Race 07 Race 08 Score
1st Jenny E First 36.7 11240 RAN Øyvind Fjeldsbø 0.983 3.00 2.00 2.00 2.00 6.00 DNC 1.00 1.00 1.00 18.00
2nd Jølle Dufour 34 Performance 13343 RAN Bjørn Normann 0.961 1.00 1.00 1.00 1.00 1.00 6.00 DNC 6.00 DNC 6.00 DNC 23.00
3rd Regina II First 36.7 10272 RAN Svein Holmefjord 0.992 2.00 3.00 6.00 DNC 3.00 2.00 6.00 DNC 3.00 3.00 28.00
4th Anitra Hanse 370E 12522 RAN Harald Blø 0.996 6.00 DNC 6.00 DNC 6.00 DNC 6.00 DNC 6.00 DNC 2.00 4.00 2.00 38.00
5th Alna II Hanse 341 11331 ASF Kjetil Skog 0.944 6.00 DNC 6.00 DNC 6.00 OCS 6.00 DNC 6.00 DNC 6.00 DNC 2.00 6.00 DNC 44.00

5 STOR Klasse

Sailed: 8, Discards: 0, To count: 8, Rating system: LYS, Entries: 9, Scoring system: Lavpoeng
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Race 01 Race 02 Race 03 Race 04 Race 05 Race 06 Race 07 Race 08 Score
1st Himlaleite X-35 OD 160 ASF Torbjørn Halvorsen 1.021 1.00 1.00 1.00 1.00 1.00 1.00 1.00 10.00 DNC 17.00
2nd LnX X-35 OD 178 RAN Sigurd Boasson 1.021 3.00 3.00 3.00 2.00 3.00 2.00 3.00 2.00 21.00
3rd Ranegutt II X-35 OD 203 RAN Jan Henrik Nordeide 1.021 10.00 OCS 2.00 2.00 3.00 2.00 3.00 2.00 1.00 25.00
4th Silius Elan 37 11168 RAN Torbjørn Haugsdal 1.006 2.00 4.00 4.00 5.00 4.00 10.00 DNC 4.00 10.00 DNC 43.00
5th Obelix X-37 10852 ÅSF Knut Erik Hjort 1.017 4.00 10.00 DNC 5.00 4.00 5.00 4.00 5.00 6.00 43.00
6th Nemo Elan 37 dyp kjøl 11356 RAN Bjørn Vie 1.008 10.00 DNC 5.00 6.00 10.00 DNC 10.00 DNC 5.00 10.00 DNC 4.00 60.00
7th Carolina av Askøen Hanse 400 12232 ASF Frank Nyheim 1.011 5.00 10.00 DNC 10.00 DNC 6.00 6.00 7.00 6.00 10.00 DNC 60.00
8th Susanne I First 40.7 grunn kjøl 12793 ASF Kjetil Monsen 1.034 6.00 10.00 DNS 10.00 DNC 7.00 10.00 DNC 6.00 10.00 DNC 5.00 64.00
9th Ocean Warrior X-41 OD 999 ASF Svein Andre Hol 1.091 10.00 DNC 10.00 DNC 10.00 DNC 10.00 DNC 10.00 DNC 10.00 DNC 10.00 DNC 3.00 73.00

6 FLERSKROG Klasse

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Rating system: LYS, Entries: 1, Scoring system: Lavpoeng
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Race 03 Race 04 Race 06 Race 08 Score
1st Odonata Dragonfly 800 Mk II 399M ASF Bengt Åge Borge 1.145 1.00 1.00 1.00 1.00 4.00

7 NYBEGYNNER Klasse

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: LYS, Entries: 2, Scoring system: Lavpoeng
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Race 07 Race 08 Score
1st Ikaros Bavaria 32 AC 11463 ASF Nick Toynbee   1.00 1.50 2.50
2nd     15003       3.00 DNC 1.50 4.50

Modifikasjoner for de enkelte seilasene:

RACE 01
OCS registrert for NOR 203 grunnet ikke korrekt start
SH for NOR 4665

RACE 03
SH for NOR 6816 og NOR 15648
OCS for NOR 11331 som benyttet feil start for sin klasse

RACE 04
SH for NOR 1273 og NOR 15648

RACE 05
SH for NOR 4665, NOR 6816 og NOR 15648

RACE 06
SH for NOR 6816

RACE 07
SH for NOR 4665

RACE 08
SH foe NOR 4352

Race 01 - 1 TUR Klasse - 30.04.2019 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:30, Distance: 7.1 nm, Course: 1, Wind dir: NW, Ave wind: 3-4 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Scirocco III Grand Soleil 45 11873 ASF Bernt Svendsen   20:16:50 1:46:50 0:00:00 3.988 kn 1.00

Race 02 - 1 TUR Klasse - 07.05.2019 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:30, Distance: 7.1 nm, Course: 1, Wind dir: NW, Ave wind: 6-8 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Scirocco III Grand Soleil 45 11873 ASF Bernt Svendsen   20:08:39 1:38:39 0:00:00 4.318 kn 1.00

Race 03 - 1 TUR Klasse - 14.05.2019 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30, Distance: 4.3 nm, Course: 4 avkortet port 5, Wind dir: W, Ave wind: 1-3 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Scirocco III Grand Soleil 45 11873 ASF Bernt Svendsen   20:01:00 1:31:00 0:00:00 2.835 kn 1.50
1 Skvettlappen Yngling 311 ASF Linn Kirkeli   19:58:45 1:28:45 0:00:00 2.907 kn 1.50

Race 04 - 1 TUR Klasse - 21.05.2019 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30, Distance: 5.0, Course: 5 avkortet port 3, Wind dir: W, Ave wind: 2-3 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Madeleine Bavaria 36 Cruicer 14798 RAN Thorbjørn Kaland   20:19:05 1:49:05 0:00:00 2.75 kn 1.50
1   Melges 24 2CAN ASF Arne Wahtne   19:40:15 1:10:15 0:00:00 4.27 kn 1.50

Race 05 - 1 TUR Klasse - 28.05.2019 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30, Distance: 8.5, Course: 4, Wind dir: NW, Ave wind: 12 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Scirocco III Grand Soleil 45 11873 ASF Bernt Svendsen   19:53:40 1:23:40 0:00:00 6.096 kn 1.50
1 Skvettlappen Yngling 311 ASF Linn Kirkeli   20:21:30 1:51:30 0:00:00 4.574 kn 1.50

Race 06 - 1 TUR Klasse - 04.06.2019 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30, Distance: 6.9, Course: 3 avkortet port 1, Wind dir: S, Ave wind: 6-4 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Madeleine Bavaria 36 Cruicer 14798 RAN Thorbjørn Kaland   20:19:49 1:49:49 0:00:00 3.77 kn 1.00
2 Scirocco III Grand Soleil 45 11873 ASF Bernt Svendsen     DNF     6.00

Race 07 - 1 TUR Klasse - 11.06.2019 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30, Distance: 7.1, Course: 1, Wind dir: NW, Ave wind: 3-7 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Scirocco III Grand Soleil 45 11873 ASF Bernt Svendsen   19:49:14 1:19:14 0:00:00 5.377 kn 2.00
1 Madeleine Bavaria 36 Cruicer 14798 RAN Thorbjørn Kaland   20:10:29 1:40:29 0:00:00 4.24 kn 2.00
1 Båten Dufor 385 0   Robert Johansen   20:15:52 1:45:52 0:00:00 4.024 kn 2.00

Race 08 - 1 TUR Klasse - 18.06.2019 at 18:38

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:48, Distance: 8.4, Course: 6, Wind dir: SSW, Ave wind: 6-10 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Scirocco III Grand Soleil 45 11873 ASF Bernt Svendsen   19:57:30 1:09:30 0:00:00 7.252 kn 1.00

Race 01 - 2 UTEN SPINN Klasse - 30.04.2019 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:30, Distance: 7.1 nm, Course: 1, Wind dir: NW, Ave wind: 3-4 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Christiane Bavaria 46 Cruiser 15384 ASF Håvard Kvalvik Berge 0.961 20:23:07 1:53:07 1:48:42 3.766 kn 1.00

Race 02 - 2 UTEN SPINN Klasse - 07.05.2019 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:30, Distance: 7.1 nm, Course: 1, Wind dir: NW, Ave wind: 6-8 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Christiane Bavaria 46 Cruiser 15384 ASF Håvard Kvalvik Berge 0.961 20:11:30 1:41:30 1:37:32 4.197 kn 1.00

Race 03 - 2 UTEN SPINN Klasse - 14.05.2019 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30, Distance: 4.3 nm, Course: 4 avkortet port 5, Wind dir: W, Ave wind: 1-3 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Frida Elan 362 15648 RAN Håkon Magne Fjæreide 0.886 20:06:15 1:36:15 1:25:17 2.681 kn 1.00
2 Christiane Bavaria 46 Cruiser 15384 ASF Håvard Kvalvik Berge 0.961 20:19:40 1:49:40 1:45:23 2.353 kn 2.00

Race 04 - 2 UTEN SPINN Klasse - 21.05.2019 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30, Distance: 5.0, Course: 5 avkortet port 3, Wind dir: W, Ave wind: 2-3 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Frida Elan 362 15648 RAN Håkon Magne Fjæreide 0.886 19:42:50 1:12:50 1:04:32 4.119 kn 1.00
2 Zen Comet 33 11152 RAN Erling Nyttingnes 0.908 19:43:28 1:13:28 1:06:42 4.083 kn 2.00

Race 05 - 2 UTEN SPINN Klasse - 28.05.2019 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30, Distance: 8.5, Course: 4, Wind dir: NW, Ave wind: 12 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Frida Elan 362 15648 RAN Håkon Magne Fjæreide 0.886 20:14:05 1:44:05 1:32:13 4.9 kn 1.00
2 Christiane Bavaria 46 Cruiser 15384 ASF Håvard Kvalvik Berge 0.961 20:23:09 1:53:09 1:48:44 4.507 kn 2.00

Race 07 - 2 UTEN SPINN Klasse - 11.06.2019 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30, Distance: 7.1, Course: 1, Wind dir: NW, Ave wind: 3-7 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Frida Elan 362 15648 RAN Håkon Magne Fjæreide 0.898 20:05:10 1:35:10 1:25:28 4.476 kn 1.00
2 Christiane Bavaria 46 Cruiser 15384 ASF Håvard Kvalvik Berge 0.961 20:09:53 1:39:53 1:35:59 4.265 kn 2.00

Race 01 - 3 LITEN Klasse - 30.04.2019 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:30, Distance: 7.1 nm, Course: 1, Wind dir: NW, Ave wind: 3-4 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Kompis Cumulus 2620 RAN Jan Erik Iversen 0.845 20:09:15 1:39:15 1:23:52 4.292 kn 1.00
2 Shiraz Cumulus 4352 ASF Gry Hunstad & Gordon Wright 0.843 20:12:55 1:42:55 1:26:46 4.139 kn 2.00
3 Anitra Maxi 999 7106 RAN Axel Sømme 0.897 20:09:40 1:39:40 1:29:24 4.274 kn 3.00
4 Båtenvår First 31.7 11651 ASF Anne-Gurine Gjøsæter 0.933 20:09:20 1:39:20 1:32:41 4.289 kn 4.00
5 God Tid First 305 6816 RAN Håvard Dahl 0.847 20:22:07 1:52:07 1:34:58 3.8 kn 5.00
6 Ferdinan II Pretorien 35 4665 ASF Trond Berntsen 0.929 20:14:42 1:44:42 1:37:16 4.069 kn 6.00

Race 02 - 3 LITEN Klasse - 07.05.2019 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:30, Distance: 7.1 nm, Course: 1, Wind dir: NW, Ave wind: 6-8 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Kompis Cumulus 2620 RAN Jan Erik Iversen 0.845 20:05:19 1:35:19 1:20:33 4.469 kn 1.00
2 Båtenvår First 31.7 11651 ASF Anne-Gurine Gjøsæter 0.933 19:59:41 1:29:41 1:23:40 4.75 kn 2.00
3 Shiraz Cumulus 4352 ASF Gry Hunstad & Gordon Wright 0.843 20:09:37 1:39:37 1:23:59 4.276 kn 3.00
4 Ferdinan II Pretorien 35 4665 ASF Trond Berntsen 0.938 20:07:59 1:37:59 1:31:55 4.348 kn 4.00

Race 03 - 3 LITEN Klasse - 14.05.2019 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30, Distance: 4.3 nm, Course: 4 avkortet port 5, Wind dir: W, Ave wind: 1-3 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Kompis Cumulus 2620 RAN Jan Erik Iversen 0.845 19:47:35 1:17:35 1:05:33 3.325 kn 1.00
2 Båtenvår First 31.7 11651 ASF Anne-Gurine Gjøsæter 0.933 19:48:05 1:18:05 1:12:51 3.304 kn 2.00
3 God Tid First 305 6816 RAN Håvard Dahl 0.835 20:06:20 1:36:20 1:20:26 2.678 kn 3.00

Race 04 - 3 LITEN Klasse - 21.05.2019 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30, Distance: 5.0, Course: 5 avkortet port 3, Wind dir: W, Ave wind: 2-3 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Kompis Cumulus 2620 RAN Jan Erik Iversen 0.845 19:39:17 1:09:17 0:58:33 4.33 kn 1.00
2 Båtenvår First 31.7 11651 ASF Anne-Gurine Gjøsæter 0.933 19:38:44 1:08:44 1:04:08 4.365 kn 2.00
3 God Tid First 305 6816 RAN Håvard Dahl 0.847 19:51.59 1:21:00 1:08:36 3.704 kn 3.00

Race 05 - 3 LITEN Klasse - 28.05.2019 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30, Distance: 8.5, Course: 4, Wind dir: NW, Ave wind: 12 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Kompis Cumulus 2620 RAN Jan Erik Iversen 0.845 20:09:03 1:39:03 1:23:42 5.149 kn 1.00
2 Shiraz Cumulus 4352 ASF Gry Hunstad & Gordon Wright 0.843 20:12:34 1:42:34 1:26:28 4.972 kn 2.00
3 Anitra Maxi 999 7106 RAN Axel Sømme 0.897 20:12:43 1:42:43 1:32:08 4.965 kn 3.00
4 God Tid First 305 6816 RAN Håvard Dahl 0.835 20:20:40 1:50:40 1:32:24 4.608 kn 4.00
5 Ferdinan II Pretorien 35 4665 ASF Trond Berntsen 0.929 20:11:53 1:41:53 1:34:39 5.006 kn 5.00
6 Båtenvår First 31.7 11651 ASF Anne-Gurine Gjøsæter 0.933 20:18:37 1:48:37 1:41:20 4.695 kn 6.00

Race 06 - 3 LITEN Klasse - 04.06.2019 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30, Distance: 6.9, Course: 3 avkortet port 1, Wind dir: S, Ave wind: 6-4 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Kompis Cumulus 2620 RAN Jan Erik Iversen 0.845 20:05:58 1:35:58 1:21:06 4.314 kn 1.00
2 Anitra Maxi 999 7106 RAN Axel Sømme 0.897 20:03:58 1:33:58 1:24:17 4.406 kn 2.00
3 Båtenvår First 31.7 11651 ASF Anne-Gurine Gjøsæter 0.933 20:01:27 1:31:27 1:25:19 4.527 kn 3.00
4 God Tid First 305 6816 RAN Håvard Dahl 0.835 20:16:43 1:46:43 1:29:07 3.879 kn 4.00

Race 07 - 3 LITEN Klasse - 11.06.2019 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30, Distance: 7.1, Course: 1, Wind dir: NW, Ave wind: 3-7 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Shiraz Cumulus 4352 ASF Gry Hunstad & Gordon Wright 0.843 19:56:11 1:26:11 1:12:39 4.943 kn 1.00
2 Båtenvår First 31.7 11651 ASF Anne-Gurine Gjøsæter 0.933 19:51:59 1:21:59 1:16:29 5.196 kn 2.00
3 Anitra Maxi 999 7106 RAN Axel Sømme 0.897 19:57:46 1:27:46 1:18:44 4.854 kn 3.00
4 Ferdinan II Pretorien 35 4665 ASF Trond Berntsen 0.929 20:00:57 1:30:57 1:24:30 4.684 kn 4.00

Race 08 - 3 LITEN Klasse - 18.06.2019 at 18:38

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:38, Distance: 8.4, Course: 6, Wind dir: SSW, Ave wind: 6-10 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Shiraz Cumulus 4352 ASF Gry Hunstad & Gordon Wright 0.829 20:05:37 1:27:37 1:12:38 5.752 kn 1.00
2 Kompis Cumulus 2620 RAN Jan Erik Iversen 0.845 20:05:57 1:27:57 1:14:19 5.731 kn 2.00
3 Anitra Maxi 999 7106 RAN Axel Sømme 0.897 20:03:44 1:25:44 1:16:54 5.879 kn 3.00
4 Båtenvår First 31.7 11651 ASF Anne-Gurine Gjøsæter 0.933 20:05:02 1:27:02 1:21:12 5.791 kn 4.00

Race 01 - 4 MIDDELS Klasse - 30.04.2019 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:40, Distance: 7.1, Course: 1, Wind dir: NW, Ave wind: 3-4 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Jølle Dufour 34 Performance 13343 RAN Bjørn Normann 0.961 20:13:31 1:33:31 1:29:52 4.555 kn 1.00
2 Regina II First 36.7 10272 RAN Svein Holmefjord 0.992 20:11:38 1:31:38 1:30:54 4.649 kn 2.00
3 Jenny E First 36.7 11240 RAN Øyvind Fjeldsbø 0.983 20:18:48 1:38:48 1:37:07 4.312 kn 3.00

Race 02 - 4 MIDDELS Klasse - 07.05.2019 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:40, Distance: 7.1, Course: 1, Wind dir: NW, Ave wind: 6-8 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Jølle Dufour 34 Performance 13343 RAN Bjørn Normann 0.961 20:03:58 1:23:58 1:20:42 5.073 kn 1.00
2 Jenny E First 36.7 11240 RAN Øyvind Fjeldsbø 0.983 20:05:08 1:25:08 1:23:41 5.004 kn 2.00
3 Regina II First 36.7 10272 RAN Svein Holmefjord 0.992 20:06:00 1:26:00 1:25:19 4.953 kn 3.00

Race 03 - 4 MIDDELS Klasse - 14.05.2019 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:40, Distance: 4.3, Course: 4 avkortet port 5, Wind dir: W, Ave wind: 1-3 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Jølle Dufour 34 Performance 13343 RAN Bjørn Normann 0.961 19:48:40 1:08:40 1:05:59 3.757 kn 1.00
2 Jenny E First 36.7 11240 RAN Øyvind Fjeldsbø 0.983 19:47:10 1:07:10 1:06:01 3.841 kn 2.00
3 Alna II Hanse 341 11331 ASF Kjetil Skog 0.944 19:46:15 OCS     6.00

Race 04 - 4 MIDDELS Klasse - 21.05.2019 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:40, Distance: 5.0, Course: 5 avkortet port 3, Wind dir: W, Ave wind: 2-3 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Jølle Dufour 34 Performance 13343 RAN Bjørn Normann 0.961 19:42:40 1:02:40 1:00:13 4.787 kn 1.00
2 Jenny E First 36.7 11240 RAN Øyvind Fjeldsbø 0.983 19:41:58 1:01:58 1:00:55 4.841 kn 2.00
3 Regina II First 36.7 10272 RAN Svein Holmefjord 0.992 19:42:15 1:02:15 1:01:45 4.819 kn 3.00

Race 05 - 4 MIDDELS Klasse - 28.05.2019 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:40, Distance: 8.5, Course: 4, Wind dir: NW, Ave wind: 12 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Jølle Dufour 34 Performance 13343 RAN Bjørn Normann 0.961 20:08:22 1:28:22 1:24:55 5.771 kn 1.00
2 Regina II First 36.7 10272 RAN Svein Holmefjord 0.992 20:08:40 1:28:40 1:27:57 5.752 kn 2.00

Race 06 - 4 MIDDELS Klasse - 04.06.2019 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:40, Distance: 6.9, Course: 3 avkortet port 1, Wind dir: S, Ave wind: 6-4 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Jenny E First 36.7 11240 RAN Øyvind Fjeldsbø 0.983 20:01:25 1:21:25 1:20:02 5.085 kn 1.00
2 Anitra Hanse 370E 12522 RAN Harald Blø 0.996 20:22:57 1:42:57 1:42:32 4.021 kn 2.00

Race 07 - 4 MIDDELS Klasse - 11.06.2019 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:40, Distance: 7.1, Course: 1, Wind dir: NW, Ave wind: 3-7 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Jenny E First 36.7 11240 RAN Øyvind Fjeldsbø 0.983 19:57:22 1:17:22 1:16:03 5.506 kn 1.00
2 Alna II Hanse 341 11331 ASF Kjetil Skog 0.944 20:04:26 1:24:26 1:19:42 5.045 kn 2.00
3 Regina II First 36.7 10272 RAN Svein Holmefjord 0.992 20:02:40 1:22:40 1:22:00 5.153 kn 3.00
4 Anitra Hanse 370E 12522 RAN Harald Blø 0.996 20:06:13 1:26:13 1:25:52 4.941 kn 4.00

Race 08 - 4 MIDDELS Klasse - 18.06.2019 at 18:38

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:48, Distance: 8.4, Course: 6, Wind dir: SSW, Ave wind: 6-10 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Jenny E First 36.7 11240 RAN Øyvind Fjeldsbø 0.983 20:04:41 1:16:41 1:15:23 6.572 kn 1.00
2 Anitra Hanse 370E 12522 RAN Harald Blø 0.996 20:08:12 1:20:12 1:19:53 6.284 kn 2.00
3 Regina II First 36.7 10272 RAN Svein Holmefjord 0.992 20:09:36 1:21:36 1:20:57 6.176 kn 3.00

Race 01 - 5 STOR Klasse - 30.04.2019 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:40, Distance: 7.1, Course: 1, Wind dir: NW, Ave wind: 3-4 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Himlaleite X-35 OD 160 ASF Torbjørn Halvorsen 1.021 19:57:45 1:17:45 1:19:23 5.479 kn 1.00
2 Silius Elan 37 11168 RAN Torbjørn Haugsdal 1.006 20:03:08 1:23:08 1:23:38 5.124 kn 2.00
3 LnX X-35 OD 178 RAN Sigurd Boasson 1.021 20:07:22 1:37:22 1:39:25 4.375 kn 3.00
4 Obelix X-37 10852 ÅSF Knut Erik Hjort 1.017 20:19:52 1:49:52 1:51:44 3.877 kn 4.00
5 Carolina av Askøen Hanse 400 12232 ASF Frank Nyheim 1.011 20:30:37 1:50:37 1:51:50 3.851 kn 5.00
6 Susanne I First 40.7 grunn kjøl 12793 ASF Kjetil Monsen 1.034 20:29:30 1:49:30 1:53:13 3.89 kn 6.00
7 Ranegutt II X-35 OD 203 RAN Jan Henrik Nordeide 1.021 19:58:55 OCS     10.00

Race 02 - 5 STOR Klasse - 07.05.2019 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:40, Distance: 7.1, Course: 1, Wind dir: NW, Ave wind: 6-8 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Himlaleite X-35 OD 160 ASF Torbjørn Halvorsen 1.021 19:52:47 1:12:47 1:14:19 5.853 kn 1.00
2 Ranegutt II X-35 OD 203 RAN Jan Henrik Nordeide 1.021 19:53:36 1:13:36 1:15:09 5.788 kn 2.00
3 LnX X-35 OD 178 RAN Sigurd Boasson 1.021 19:56:59 1:16:59 1:18:36 5.534 kn 3.00
4 Silius Elan 37 11168 RAN Torbjørn Haugsdal 1.006 20:03:18 1:23:18 1:23:48 5.114 kn 4.00
5 Nemo Elan 37 dyp kjøl 11356 RAN Bjørn Vie 1.008 20:07:34 1:27:34 1:28:16 4.865 kn 5.00
6 Susanne I First 40.7 grunn kjøl 12793 ASF Kjetil Monsen 1.034   DNS     10.00

Race 03 - 5 STOR Klasse - 14.05.2019 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:40, Distance: 4.3, Course: 4 avkortet port 5, Wind dir: W, Ave wind: 1-3 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Himlaleite X-35 OD 160 ASF Torbjørn Halvorsen 1.021 19:42:25 1:02:25 1:03:44 4.134 kn 1.00
2 Ranegutt II X-35 OD 203 RAN Jan Henrik Nordeide 1.021 19:45:35 1:05:35 1:06:58 3.934 kn 2.00
3 LnX X-35 OD 178 RAN Sigurd Boasson 1.021 19:45:45 1:05:45 1:07:08 3.924 kn 3.00
4 Silius Elan 37 11168 RAN Torbjørn Haugsdal 1.006 19:47:55 1:07:55 1:08:19 3.799 kn 4.00
5 Obelix X-37 10852 ÅSF Knut Erik Hjort 1.017 19:50:20 1:10:20 1:11:32 3.668 kn 5.00
6 Nemo Elan 37 dyp kjøl 11356 RAN Bjørn Vie 1.008 20:02:25 1:22:25 1:23:05 3.13 kn 6.00

Race 04 - 5 STOR Klasse - 21.05.2019 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:40, Distance: 5.0, Course: 5 avkortet port 3, Wind dir: W, Ave wind: 2-3 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Himlaleite X-35 OD 160 ASF Torbjørn Halvorsen 1.021 19:33:17 0:53:17 0:54:24 5.63 kn 1.00
2 LnX X-35 OD 178 RAN Sigurd Boasson 1.021 19:35:29 0:55:29 0:56:39 5.407 kn 2.00
3 Ranegutt II X-35 OD 203 RAN Jan Henrik Nordeide 1.021 19:36:52 0:56:52 0:58:04 5.275 kn 3.00
4 Obelix X-37 10852 ÅSF Knut Erik Hjort 1.017 19:39:10 0:59:10 1:00:10 5.07 kn 4.00
5 Silius Elan 37 11168 RAN Torbjørn Haugsdal 1.006 19:40:25 1:00:25 1:00:47 4.966 kn 5.00
6 Carolina av Askøen Hanse 400 12232 ASF Frank Nyheim 1.011 19:52:13 1:12:13 1:13:01 4.154 kn 6.00
7 Susanne I First 40.7 grunn kjøl 12793 ASF Kjetil Monsen 1.017 19:55:00 1:15:00 1:16:17 4 kn 7.00

Race 05 - 5 STOR Klasse - 28.05.2019 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:40, Distance: 8.5, Course: 4, Wind dir: NW, Ave wind: 12 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Himlaleite X-35 OD 160 ASF Torbjørn Halvorsen 1.021 20:00:39 1:20:39 1:22:21 6.324 kn 1.00
2 Ranegutt II X-35 OD 203 RAN Jan Henrik Nordeide 1.021 20:01:04 1:21:04 1:22:46 6.291 kn 2.00
3 LnX X-35 OD 178 RAN Sigurd Boasson 1.021 20:02:17 1:22:17 1:24:01 6.198 kn 3.00
4 Silius Elan 37 11168 RAN Torbjørn Haugsdal 1.006 20:06:22 1:26:22 1:26:53 5.905 kn 4.00
5 Obelix X-37 10852 ÅSF Knut Erik Hjort 1.017 20:07:40 1:27:40 1:29:09 5.817 kn 5.00
6 Carolina av Askøen Hanse 400 12232 ASF Frank Nyheim 1.011 20:14:54 1:34:54 1:35:57 5.374 kn 6.00

Race 06 - 5 STOR Klasse - 04.06.2019 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:40, Distance: 6.9, Course: 3 avkortet port 1, Wind dir: S, Ave wind: 6-4 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Himlaleite X-35 OD 160 ASF Torbjørn Halvorsen 1.021 19:52:30 1:12:30 1:14:01 5.71 kn 1.00
2 LnX X-35 OD 178 RAN Sigurd Boasson 1.021 19:53:31 1:13:31 1:15:04 5.631 kn 2.00
3 Ranegutt II X-35 OD 203 RAN Jan Henrik Nordeide 1.021 19:55:51 1:15:51 1:17:27 5.458 kn 3.00
4 Obelix X-37 10852 ÅSF Knut Erik Hjort 1.017 20:07:43 1:27:43 1:29:12 4.72 kn 4.00
5 Nemo Elan 37 dyp kjøl 11356 RAN Bjørn Vie 1.008 20:18:12 1:38:12 1:38:59 4.216 kn 5.00
6 Susanne I First 40.7 grunn kjøl 12793 ASF Kjetil Monsen 1.034 20:18:05 1:38:05 1:41:25 4.221 kn 6.00
7 Carolina av Askøen Hanse 400 12232 ASF Frank Nyheim 1.011 20:21:31 1:41:31 1:42:38 4.078 kn 7.00

Race 07 - 5 STOR Klasse - 11.06.2019 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:40, Distance: 7.1, Course: 1, Wind dir: NW, Ave wind: 3-7 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Himlaleite X-35 OD 160 ASF Torbjørn Halvorsen 1.021 19:47:42 1:07:42 1:09:07 6.292 kn 1.00
2 Ranegutt II X-35 OD 203 RAN Jan Henrik Nordeide 1.021 19:49:25 1:09:25 1:10:52 6.137 kn 2.00
3 LnX X-35 OD 178 RAN Sigurd Boasson 1.021 19:50:12 1:10:12 1:11:40 6.068 kn 3.00
4 Silius Elan 37 11168 RAN Torbjørn Haugsdal 1.006 19:56:52 1:16:52 1:17:20 5.542 kn 4.00
5 Obelix X-37 10852 ÅSF Knut Erik Hjort 1.017 19:58:07 1:18:07 1:19:27 5.453 kn 5.00
6 Carolina av Askøen Hanse 400 12232 ASF Frank Nyheim 1.011 20:08:07 1:28:07 1:29:05 4.834 kn 6.00

Race 08 - 5 STOR Klasse - 18.06.2019 at 18:38

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:48, Distance: 8.4, Course: 6, Wind dir: SSW, Ave wind: 6-10 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Ranegutt II X-35 OD 203 RAN Jan Henrik Nordeide 1.021 19:59:25 1:11:25 1:12:55 7.057 kn 1.00
2 LnX X-35 OD 178 RAN Sigurd Boasson 1.021 20:02:22 1:14:22 1:15:56 6.777 kn 2.00
3 Ocean Warrior X-41 OD 999 ASF Svein Andre Hol 1.091 19:58:32 1:10:32 1:16:57 7.146 kn 3.00
4 Nemo Elan 37 dyp kjøl 11356 RAN Bjørn Vie 1.008 20:08:08 1:20:08 1:20:46 6.29 kn 4.00
5 Susanne I First 40.7 grunn kjøl 12793 ASF Kjetil Monsen 1.034 20:10:31 1:22:31 1:25:19 6.108 kn 5.00
6 Obelix X-37 10852 ÅSF Knut Erik Hjort 1.017 20:11:54 1:23:54 1:25:20 6.007 kn 6.00

Race 03 - 6 FLERSKROG Klasse - 14.05.2019 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30, Distance: 4.3 nm, Course: 4 avkortet port 5, Wind dir: W, Ave wind: 1-3 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Odonata Dragonfly 800 Mk II 399M ASF Bengt Åge Borge 1.145 19:47:05 1:17:05 1:28:16 3.347 kn 1.00

Race 04 - 6 FLERSKROG Klasse - 21.05.2019 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30, Distance: 5.0, Course: 5 avkortet port 3, Wind dir: W, Ave wind: 2-3 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Odonata Dragonfly 800 Mk II 399M ASF Bengt Åge Borge 1.145 19:38:45 1:08:45 1:18:43 4.364 kn 1.00

Race 06 - 6 FLERSKROG Klasse - 04.06.2019 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30, Distance: 6.9, Course: 3 avkortet port 1, Wind dir: S, Ave wind: 6-4 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Odonata Dragonfly 800 Mk II 399M ASF Bengt Åge Borge 1.145 19:57:11 1:27:11 1:39:49 4.749 kn 1.00

Race 08 - 6 FLERSKROG Klasse - 18.06.2019 at 18:38

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:38, Distance: 8.4, Course: 6, Wind dir: SSW, Ave wind: 6-10 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Odonata Dragonfly 800 Mk II 399M ASF Bengt Åge Borge 1.145 19:59:57 1:21:57 1:33:50 6.15 kn 1.00

Race 07 - 7 NYBEGYNNER Klasse - 11.06.2019 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:30, Distance: 7.1, Course: 1, Wind dir: NW, Ave wind: 3-7 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Ikaros Bavaria 32 AC 11463 ASF Nick Toynbee   20:20:33 1:50:33 0:00:00 3.853 kn 1.00

Race 08 - 7 NYBEGYNNER Klasse - 18.06.2019 at 18:38

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:53, Distance: 8.4, Course: 6, Wind dir: SSW, Ave wind: 6-10 m/s
Plass Båtnavn_____________ Båttype_____________ Seilnr Forening Skipper__________________ Rating Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 Ikaros Bavaria 32 AC 11463 ASF Nick Toynbee   20:30:31 1:37:31 0:00:00 5.168 kn 1.50
1     15003       20:42:47 1:49:47 0:00:00 4.591 kn 1.50



amund@strangehagen.no

Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com