Min side
Till förstasidan
Deltagarlista
Resultat
Slutliga Resultat
Tracking
UPS hindret tracking
För deltagare
Inbjudan
MENY
Deltagarlista
Sortera listan efter
Anmälningsnummer
-
Klass
-
Segelnummer
-
Skeppare
-
Båtnamn
-
Båtmodell
-
Segelsällskap (Skeppare)
-
Handicap
Enkel lista
Antal anmälda
130
SWE 131
Robert Trolled
Segelsällskap:
Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn:
Dehlight
Båtmodell:
Dehler 38
Segelnummer:
SWE 131
NOR Rating:
SWE 1,0350
Magnus Arvidsson
Segelsällskap:
Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn:
Dehlight
Båtmodell:
Dehler 38
Segelnummer:
SWE 131
NOR Rating:
SWE 1,0350
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
DEHLIGHT
Robert Trolled
Segelsällskap:
Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn:
Dehlight
Båtmodell:
Dehler 38
Segelnummer:
SWE 131
NOR Rating:
SWE 1,0350
Magnus Arvidsson
Segelsällskap:
Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn:
Dehlight
Båtmodell:
Dehler 38
Segelnummer:
SWE 131
NOR Rating:
SWE 1,0350
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
Robert Trolled
, Segelsällskapet Viken Ägir
Magnus Arvidsson, Segelsällskapet Viken Ägir
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Dehler 38
Handicap: 1,0350
SWE 550
Lars Bergkvist
Segelsällskap:
Segelsällskapet Svearna
Båtnamn:
CloudRepublic
Båtmodell:
DC33TEN
Segelnummer:
SWE 550
NOR Rating:
SWE 1,0610
Jonas Claesson
Segelsällskap:
Westerviks Segelsällskap
Båtnamn:
CloudRepublic
Båtmodell:
DC33TEN
Segelnummer:
SWE 550
NOR Rating:
SWE 1,0610
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 21:10:54
31:10:54
33:05:01
5
Summa
27.06.2020 21:10:54
31:10:54
33:05:01
5
CLOUDREPUBLIC
Lars Bergkvist
Segelsällskap:
Segelsällskapet Svearna
Båtnamn:
CloudRepublic
Båtmodell:
DC33TEN
Segelnummer:
SWE 550
NOR Rating:
SWE 1,0610
Jonas Claesson
Segelsällskap:
Westerviks Segelsällskap
Båtnamn:
CloudRepublic
Båtmodell:
DC33TEN
Segelnummer:
SWE 550
NOR Rating:
SWE 1,0610
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 21:10:54
31:10:54
33:05:01
5
Summa
27.06.2020 21:10:54
31:10:54
33:05:01
5
Lars Bergkvist
, Segelsällskapet Svearna
Jonas Claesson, Westerviks Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: DC33TEN
Handicap: 1,0610
SWE 3
Patrik Andersson
Segelsällskap:
Karlstads Segelsällskap
Båtnamn:
Hedda
Båtmodell:
Alltiett35
Segelnummer:
SWE 3
NOR Rating:
SWE 1,0400
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 21:44:21
32:44:21
34:02:55
7
Summa
27.06.2020 21:44:21
32:44:21
34:02:55
7
HEDDA
Patrik Andersson
Segelsällskap:
Karlstads Segelsällskap
Båtnamn:
Hedda
Båtmodell:
Alltiett35
Segelnummer:
SWE 3
NOR Rating:
SWE 1,0400
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 21:44:21
32:44:21
34:02:55
7
Summa
27.06.2020 21:44:21
32:44:21
34:02:55
7
Patrik Andersson
, Karlstads Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Alltiett35
Handicap: 1,0400
NOR 15670
Harald Walder
Segelsällskap:
Bærum Seilforening
Båtnamn:
MIKA
Båtmodell:
JPK 10.80
Segelnummer:
NOR 15670
NOR Rating:
NOR 1,0640
Christine Walder
Segelsällskap:
Bærum Seilforening
Båtnamn:
MIKA
Båtmodell:
JPK 10.80
Segelnummer:
NOR 15670
NOR Rating:
NOR 1,0640
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNC
13
Summa
DNC
13
MIKA
Harald Walder
Segelsällskap:
Bærum Seilforening
Båtnamn:
MIKA
Båtmodell:
JPK 10.80
Segelnummer:
NOR 15670
NOR Rating:
NOR 1,0640
Christine Walder
Segelsällskap:
Bærum Seilforening
Båtnamn:
MIKA
Båtmodell:
JPK 10.80
Segelnummer:
NOR 15670
NOR Rating:
NOR 1,0640
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNC
13
Summa
DNC
13
Harald Walder
, Bærum Seilforening
Christine Walder, Bærum Seilforening
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: JPK 10.80
Handicap: 1,0640
SWE 9
Per Lembre
Segelsällskap:
Badhusvikens Båtklubb
Båtnamn:
Blåvinge
Båtmodell:
Arcona380
Segelnummer:
SWE 9
NOR Rating:
SWE 1,079
Johan Gasslander
Segelsällskap:
Båtnamn:
Blåvinge
Båtmodell:
Arcona380
Segelnummer:
SWE 9
NOR Rating:
SWE 1,079
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
13
Summa
DNF
13
BLåVINGE
Per Lembre
Segelsällskap:
Badhusvikens Båtklubb
Båtnamn:
Blåvinge
Båtmodell:
Arcona380
Segelnummer:
SWE 9
NOR Rating:
SWE 1,079
Johan Gasslander
Segelsällskap:
Båtnamn:
Blåvinge
Båtmodell:
Arcona380
Segelnummer:
SWE 9
NOR Rating:
SWE 1,079
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
13
Summa
DNF
13
Per Lembre
, Badhusvikens Båtklubb
Johan Gasslander,
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: Arcona380
Handicap: 1,079
SWE 144
Martin Hansson
Segelsällskap:
Segelsällskapet Kaparen
Båtnamn:
Hooloovoo
Båtmodell:
Dragonfly 28 Performance
Segelnummer:
SWE 144
NOR Rating:
SWE 1,1650
Eva Hansson
Segelsällskap:
Segelsällskapet Kaparen
Båtnamn:
Hooloovoo
Båtmodell:
Dragonfly 28 Performance
Segelnummer:
SWE 144
NOR Rating:
SWE 1,1650
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNC
1
Summa
DNC
1
HOOLOOVOO
Martin Hansson
Segelsällskap:
Segelsällskapet Kaparen
Båtnamn:
Hooloovoo
Båtmodell:
Dragonfly 28 Performance
Segelnummer:
SWE 144
NOR Rating:
SWE 1,1650
Eva Hansson
Segelsällskap:
Segelsällskapet Kaparen
Båtnamn:
Hooloovoo
Båtmodell:
Dragonfly 28 Performance
Segelnummer:
SWE 144
NOR Rating:
SWE 1,1650
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNC
1
Summa
DNC
1
Martin Hansson
, Segelsällskapet Kaparen
Eva Hansson, Segelsällskapet Kaparen
Klass: SRS - Klass 7: Flerskrog
Båtmodell: Dragonfly 28 Performance
Handicap: 1,1650
SWE 197
Mats Andersson
Segelsällskap:
Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn:
Aurora
Båtmodell:
Dehler 35
Segelnummer:
SWE 197
NOR Rating:
SWE 1,031
Thomas Lundberg
Segelsällskap:
Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn:
Aurora
Båtmodell:
Dehler 35
Segelnummer:
SWE 197
NOR Rating:
SWE 1,031
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
AURORA
Mats Andersson
Segelsällskap:
Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn:
Aurora
Båtmodell:
Dehler 35
Segelnummer:
SWE 197
NOR Rating:
SWE 1,031
Thomas Lundberg
Segelsällskap:
Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn:
Aurora
Båtmodell:
Dehler 35
Segelnummer:
SWE 197
NOR Rating:
SWE 1,031
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
Mats Andersson
, Björlanda Kile Segelsällskap
Thomas Lundberg, Björlanda Kile Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Dehler 35
Handicap: 1,031
SWE 224
Alain Zeziola
Segelsällskap:
Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn:
Mjölner
Båtmodell:
Marieholm 26
Segelnummer:
SWE 224
NOR Rating:
SWE 0,8000
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNC
6
Summa
DNC
6
MJöLNER
Alain Zeziola
Segelsällskap:
Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn:
Mjölner
Båtmodell:
Marieholm 26
Segelnummer:
SWE 224
NOR Rating:
SWE 0,8000
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNC
6
Summa
DNC
6
Alain Zeziola
, Lysekils Segelsällskap Gullmar
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: Marieholm 26
Handicap: 0,8000
SWE 10588
Bo Callenberg
Segelsällskap:
Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn:
Intermezzo
Båtmodell:
X-302
Segelnummer:
SWE 10588
NOR Rating:
SWE 0,931
Lars Martin Arendal
Segelsällskap:
Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn:
Intermezzo
Båtmodell:
X-302
Segelnummer:
SWE 10588
NOR Rating:
SWE 0,931
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 16:16:14
30:16:14
28:10:54
2
Summa
27.06.2020 16:16:14
30:16:14
28:10:54
2
INTERMEZZO
Bo Callenberg
Segelsällskap:
Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn:
Intermezzo
Båtmodell:
X-302
Segelnummer:
SWE 10588
NOR Rating:
SWE 0,931
Lars Martin Arendal
Segelsällskap:
Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn:
Intermezzo
Båtmodell:
X-302
Segelnummer:
SWE 10588
NOR Rating:
SWE 0,931
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 16:16:14
30:16:14
28:10:54
2
Summa
27.06.2020 16:16:14
30:16:14
28:10:54
2
Bo Callenberg
, Lysekils Segelsällskap Gullmar
Lars Martin Arendal, Lysekils Segelsällskap Gullmar
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: X-302
Handicap: 0,931
SWE 1
Peter Lundh
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
Fråga Lundh
Båtmodell:
X-412
Segelnummer:
SWE 1
NOR Rating:
SWE 1,0660
Rasmus Lundh
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
Fråga Lundh
Båtmodell:
X-412
Segelnummer:
SWE 1
NOR Rating:
SWE 1,0660
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
13
Summa
DNF
13
FRåGA LUNDH
Peter Lundh
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
Fråga Lundh
Båtmodell:
X-412
Segelnummer:
SWE 1
NOR Rating:
SWE 1,0660
Rasmus Lundh
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
Fråga Lundh
Båtmodell:
X-412
Segelnummer:
SWE 1
NOR Rating:
SWE 1,0660
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
13
Summa
DNF
13
Peter Lundh
, Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Rasmus Lundh, Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: X-412
Handicap: 1,0660
NOR 15836
Vilhelm Vardøy
Segelsällskap:
Bundefjorden Seilforening
Båtnamn:
Crumbles
Båtmodell:
First 40
Segelnummer:
NOR 15836
NOR Rating:
NOR 1,1230
Steinar Torsvik
Segelsällskap:
Kongelig Norsk Seilforening
Båtnamn:
Crumbles
Båtmodell:
First 40
Segelnummer:
NOR 15836
NOR Rating:
NOR 1,1230
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:27:30
32:27:30
36:27:02
4
Summa
27.06.2020 22:27:30
32:27:30
36:27:02
4
CRUMBLES
Vilhelm Vardøy
Segelsällskap:
Bundefjorden Seilforening
Båtnamn:
Crumbles
Båtmodell:
First 40
Segelnummer:
NOR 15836
NOR Rating:
NOR 1,1230
Steinar Torsvik
Segelsällskap:
Kongelig Norsk Seilforening
Båtnamn:
Crumbles
Båtmodell:
First 40
Segelnummer:
NOR 15836
NOR Rating:
NOR 1,1230
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:27:30
32:27:30
36:27:02
4
Summa
27.06.2020 22:27:30
32:27:30
36:27:02
4
Vilhelm Vardøy
, Bundefjorden Seilforening
Steinar Torsvik, Kongelig Norsk Seilforening
Klass: SRS - Klass 6: SRS 1,10 -
Båtmodell: First 40
Handicap: 1,1230
SWE 7407
Bo Axelsson
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
SEVEN
Båtmodell:
Bavaria 35 Match
Segelnummer:
SWE 7407
NOR Rating:
SWE 1,0390
Andreas Axelsson
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
SEVEN
Båtmodell:
Bavaria 35 Match
Segelnummer:
SWE 7407
NOR Rating:
SWE 1,0390
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:45:35
33:45:35
35:04:34
12
Summa
27.06.2020 22:45:35
33:45:35
35:04:34
12
SEVEN
Bo Axelsson
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
SEVEN
Båtmodell:
Bavaria 35 Match
Segelnummer:
SWE 7407
NOR Rating:
SWE 1,0390
Andreas Axelsson
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
SEVEN
Båtmodell:
Bavaria 35 Match
Segelnummer:
SWE 7407
NOR Rating:
SWE 1,0390
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:45:35
33:45:35
35:04:34
12
Summa
27.06.2020 22:45:35
33:45:35
35:04:34
12
Bo Axelsson
, Stenungsunds Segelsällskap
Andreas Axelsson, Stenungsunds Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Bavaria 35 Match
Handicap: 1,0390
SWE 27
Magnus Lundgren
Segelsällskap:
Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn:
Ikigai
Båtmodell:
Arcona 380
Segelnummer:
SWE 27
NOR Rating:
SWE 1,079
Urban Lagneus
Segelsällskap:
Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn:
Ikigai
Båtmodell:
Arcona 380
Segelnummer:
SWE 27
NOR Rating:
SWE 1,079
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 16:09:53
26:09:53
28:13:54
2
Summa
27.06.2020 16:09:53
26:09:53
28:13:54
2
IKIGAI
Magnus Lundgren
Segelsällskap:
Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn:
Ikigai
Båtmodell:
Arcona 380
Segelnummer:
SWE 27
NOR Rating:
SWE 1,079
Urban Lagneus
Segelsällskap:
Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn:
Ikigai
Båtmodell:
Arcona 380
Segelnummer:
SWE 27
NOR Rating:
SWE 1,079
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 16:09:53
26:09:53
28:13:54
2
Summa
27.06.2020 16:09:53
26:09:53
28:13:54
2
Magnus Lundgren
, Lysekils Segelsällskap Gullmar
Urban Lagneus, Segelsällskapet Viken Ägir
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: Arcona 380
Handicap: 1,079
SWE 613
Jonn Lantz
Segelsällskap:
Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn:
Scrutinizer
Båtmodell:
Selection 37
Segelnummer:
SWE 613
NOR Rating:
SWE 1,0180
Håkan Dahlen
Segelsällskap:
Båtnamn:
Scrutinizer
Båtmodell:
Selection 37
Segelnummer:
SWE 613
NOR Rating:
SWE 1,0180
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
SCRUTINIZER
Jonn Lantz
Segelsällskap:
Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn:
Scrutinizer
Båtmodell:
Selection 37
Segelnummer:
SWE 613
NOR Rating:
SWE 1,0180
Håkan Dahlen
Segelsällskap:
Båtnamn:
Scrutinizer
Båtmodell:
Selection 37
Segelnummer:
SWE 613
NOR Rating:
SWE 1,0180
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
Jonn Lantz
, Björlanda Kile Segelsällskap
Håkan Dahlen,
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Selection 37
Handicap: 1,0180
SWE 58
John hansson
Segelsällskap:
Tjörns Segelsällskap
Båtnamn:
Malvina
Båtmodell:
Smaragd
Segelnummer:
SWE 58
NOR Rating:
SWE 0,9560
Daniel Larsson
Segelsällskap:
Tjörns Segelsällskap
Båtnamn:
Malvina
Båtmodell:
Smaragd
Segelnummer:
SWE 58
NOR Rating:
SWE 0,9560
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:42:34
35:42:34
34:08:17
12
Summa
27.06.2020 22:42:34
35:42:34
34:08:17
12
MALVINA
John hansson
Segelsällskap:
Tjörns Segelsällskap
Båtnamn:
Malvina
Båtmodell:
Smaragd
Segelnummer:
SWE 58
NOR Rating:
SWE 0,9560
Daniel Larsson
Segelsällskap:
Tjörns Segelsällskap
Båtnamn:
Malvina
Båtmodell:
Smaragd
Segelnummer:
SWE 58
NOR Rating:
SWE 0,9560
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:42:34
35:42:34
34:08:17
12
Summa
27.06.2020 22:42:34
35:42:34
34:08:17
12
John hansson
, Tjörns Segelsällskap
Daniel Larsson, Tjörns Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: Smaragd
Handicap: 0,9560
SWE 2
Anders Rylander
Segelsällskap:
Sotefjordens Segelsällskap
Båtnamn:
Alli
Båtmodell:
Arcona 400
Segelnummer:
SWE 2
NOR Rating:
SWE 1,080
Jesper Söderqvist
Segelsällskap:
Sotefjordens Segelsällskap
Båtnamn:
Alli
Båtmodell:
Arcona 400
Segelnummer:
SWE 2
NOR Rating:
SWE 1,080
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
13
Summa
DNF
13
ALLI
Anders Rylander
Segelsällskap:
Sotefjordens Segelsällskap
Båtnamn:
Alli
Båtmodell:
Arcona 400
Segelnummer:
SWE 2
NOR Rating:
SWE 1,080
Jesper Söderqvist
Segelsällskap:
Sotefjordens Segelsällskap
Båtnamn:
Alli
Båtmodell:
Arcona 400
Segelnummer:
SWE 2
NOR Rating:
SWE 1,080
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
13
Summa
DNF
13
Anders Rylander
, Sotefjordens Segelsällskap
Jesper Söderqvist, Sotefjordens Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: Arcona 400
Handicap: 1,080
SWE 1190
Jan Augustsson
Segelsällskap:
Walhamn yacht club
Båtnamn:
Glymur
Båtmodell:
Optima101
Segelnummer:
SWE 1190
NOR Rating:
SWE 0,927
Roger Johansson
Segelsällskap:
Walhamn yacht club
Båtnamn:
Glymur
Båtmodell:
Optima101
Segelnummer:
SWE 1190
NOR Rating:
SWE 0,927
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNC
12
Summa
DNC
12
GLYMUR
Jan Augustsson
Segelsällskap:
Walhamn yacht club
Båtnamn:
Glymur
Båtmodell:
Optima101
Segelnummer:
SWE 1190
NOR Rating:
SWE 0,927
Roger Johansson
Segelsällskap:
Walhamn yacht club
Båtnamn:
Glymur
Båtmodell:
Optima101
Segelnummer:
SWE 1190
NOR Rating:
SWE 0,927
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNC
12
Summa
DNC
12
Jan Augustsson
, Walhamn yacht club
Roger Johansson, Walhamn yacht club
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Optima101
Handicap: 0,927
SWE 100
Bo Bergqvist
Segelsällskap:
Marstrands Segelsällskap
Båtnamn:
NN
Båtmodell:
X332
Segelnummer:
SWE 100
NOR Rating:
SWE 0,992
Sten Bergqvist
Segelsällskap:
Hjuviks Båtklubb
Båtnamn:
NN
Båtmodell:
X332
Segelnummer:
SWE 100
NOR Rating:
SWE 0,992
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 13:30:00
26:30:00
26:17:16
1
Summa
27.06.2020 13:30:00
26:30:00
26:17:16
1
NN
Bo Bergqvist
Segelsällskap:
Marstrands Segelsällskap
Båtnamn:
NN
Båtmodell:
X332
Segelnummer:
SWE 100
NOR Rating:
SWE 0,992
Sten Bergqvist
Segelsällskap:
Hjuviks Båtklubb
Båtnamn:
NN
Båtmodell:
X332
Segelnummer:
SWE 100
NOR Rating:
SWE 0,992
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 13:30:00
26:30:00
26:17:16
1
Summa
27.06.2020 13:30:00
26:30:00
26:17:16
1
Bo Bergqvist
, Marstrands Segelsällskap
Sten Bergqvist, Hjuviks Båtklubb
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: X332
Handicap: 0,992
SWE 192
Fredrik Loodin
Segelsällskap:
Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn:
Otelia
Båtmodell:
Smaragd
Segelnummer:
SWE 192
NOR Rating:
SWE 0,961
Torbjörn Mattsson
Segelsällskap:
Tjörns Segelsällskap
Båtnamn:
Otelia
Båtmodell:
Smaragd
Segelnummer:
SWE 192
NOR Rating:
SWE 0,961
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:47:39
35:47:39
34:23:53
13
Summa
27.06.2020 22:47:39
35:47:39
34:23:53
13
OTELIA
Fredrik Loodin
Segelsällskap:
Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn:
Otelia
Båtmodell:
Smaragd
Segelnummer:
SWE 192
NOR Rating:
SWE 0,961
Torbjörn Mattsson
Segelsällskap:
Tjörns Segelsällskap
Båtnamn:
Otelia
Båtmodell:
Smaragd
Segelnummer:
SWE 192
NOR Rating:
SWE 0,961
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:47:39
35:47:39
34:23:53
13
Summa
27.06.2020 22:47:39
35:47:39
34:23:53
13
Fredrik Loodin
, Björlanda Kile Segelsällskap
Torbjörn Mattsson, Tjörns Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: Smaragd
Handicap: 0,961
SWE 80
Dan Turesson
Segelsällskap:
Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn:
Dan Turesson
Båtmodell:
X-332
Segelnummer:
SWE 80
NOR Rating:
SWE 0,9930
Andreas Turesson
Segelsällskap:
Båtnamn:
Dan Turesson
Båtmodell:
X-332
Segelnummer:
SWE 80
NOR Rating:
SWE 0,9930
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 14:38:56
27:38:56
27:27:19
4
Summa
27.06.2020 14:38:56
27:38:56
27:27:19
4
DAN TURESSON
Dan Turesson
Segelsällskap:
Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn:
Dan Turesson
Båtmodell:
X-332
Segelnummer:
SWE 80
NOR Rating:
SWE 0,9930
Andreas Turesson
Segelsällskap:
Båtnamn:
Dan Turesson
Båtmodell:
X-332
Segelnummer:
SWE 80
NOR Rating:
SWE 0,9930
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 14:38:56
27:38:56
27:27:19
4
Summa
27.06.2020 14:38:56
27:38:56
27:27:19
4
Dan Turesson
, Segelsällskapet Viken Ägir
Andreas Turesson,
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: X-332
Handicap: 0,9930
SWE 3
Johan Wetterlundh
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
Kaida
Båtmodell:
Salona 33
Segelnummer:
SWE 3
NOR Rating:
SWE 1,0100
Lennart Eriksson
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Kaida
Båtmodell:
Salona 33
Segelnummer:
SWE 3
NOR Rating:
SWE 1,0100
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:33:12
33:33:12
33:53:19
6
Summa
27.06.2020 22:33:12
33:33:12
33:53:19
6
KAIDA
Johan Wetterlundh
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
Kaida
Båtmodell:
Salona 33
Segelnummer:
SWE 3
NOR Rating:
SWE 1,0100
Lennart Eriksson
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Kaida
Båtmodell:
Salona 33
Segelnummer:
SWE 3
NOR Rating:
SWE 1,0100
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:33:12
33:33:12
33:53:19
6
Summa
27.06.2020 22:33:12
33:33:12
33:53:19
6
Johan Wetterlundh
, Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Lennart Eriksson, Segelsällskapet Slören
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Salona 33
Handicap: 1,0100
SWE 4
Federico Garofalo
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
Veloce
Båtmodell:
Sun Fast 32i
Segelnummer:
SWE 4
NOR Rating:
SWE 0,9400
Johan Berntsson
Segelsällskap:
Båtnamn:
Veloce
Båtmodell:
Sun Fast 32i
Segelnummer:
SWE 4
NOR Rating:
SWE 0,9400
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 21:21:06
35:21:06
33:13:50
8
Summa
27.06.2020 21:21:06
35:21:06
33:13:50
8
VELOCE
Federico Garofalo
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
Veloce
Båtmodell:
Sun Fast 32i
Segelnummer:
SWE 4
NOR Rating:
SWE 0,9400
Johan Berntsson
Segelsällskap:
Båtnamn:
Veloce
Båtmodell:
Sun Fast 32i
Segelnummer:
SWE 4
NOR Rating:
SWE 0,9400
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 21:21:06
35:21:06
33:13:50
8
Summa
27.06.2020 21:21:06
35:21:06
33:13:50
8
Federico Garofalo
, Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Johan Berntsson,
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Sun Fast 32i
Handicap: 0,9400
SWE 8725
Svante Svensson
Segelsällskap:
Svanviks Båtklubb
Båtnamn:
Bluesette
Båtmodell:
Albin Stratus
Segelnummer:
SWE 8725
NOR Rating:
SWE 0,9570
Maria Svensson
Segelsällskap:
Båtnamn:
Bluesette
Båtmodell:
Albin Stratus
Segelnummer:
SWE 8725
NOR Rating:
SWE 0,9570
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
17
Summa
DNF
17
BLUESETTE
Svante Svensson
Segelsällskap:
Svanviks Båtklubb
Båtnamn:
Bluesette
Båtmodell:
Albin Stratus
Segelnummer:
SWE 8725
NOR Rating:
SWE 0,9570
Maria Svensson
Segelsällskap:
Båtnamn:
Bluesette
Båtmodell:
Albin Stratus
Segelnummer:
SWE 8725
NOR Rating:
SWE 0,9570
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
17
Summa
DNF
17
Svante Svensson
, Svanviks Båtklubb
Maria Svensson,
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: Albin Stratus
Handicap: 0,9570
NOR 1
Ole Aabel
Segelsällskap:
Asker Seilforening
Båtnamn:
Wii
Båtmodell:
Platu 25
Segelnummer:
NOR 1
NOR Rating:
NOR 0,9460
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNC
12
Summa
DNC
12
WII
Ole Aabel
Segelsällskap:
Asker Seilforening
Båtnamn:
Wii
Båtmodell:
Platu 25
Segelnummer:
NOR 1
NOR Rating:
NOR 0,9460
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNC
12
Summa
DNC
12
Ole Aabel
, Asker Seilforening
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Platu 25
Handicap: 0,9460
SWE 11
Anders Dahlsjö
Segelsällskap:
Lerkils Båtsällskap
Båtnamn:
Lady Godiva
Båtmodell:
Dominant 105
Segelnummer:
SWE 11
NOR Rating:
SWE 1,0230
Emma Sundén
Segelsällskap:
Käringö Segelklubb
Båtnamn:
Lady Godiva
Båtmodell:
Dominant 105
Segelnummer:
SWE 11
NOR Rating:
SWE 1,0230
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 21:09:50
32:09:50
32:54:13
4
Summa
27.06.2020 21:09:50
32:09:50
32:54:13
4
LADY GODIVA
Anders Dahlsjö
Segelsällskap:
Lerkils Båtsällskap
Båtnamn:
Lady Godiva
Båtmodell:
Dominant 105
Segelnummer:
SWE 11
NOR Rating:
SWE 1,0230
Emma Sundén
Segelsällskap:
Käringö Segelklubb
Båtnamn:
Lady Godiva
Båtmodell:
Dominant 105
Segelnummer:
SWE 11
NOR Rating:
SWE 1,0230
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 21:09:50
32:09:50
32:54:13
4
Summa
27.06.2020 21:09:50
32:09:50
32:54:13
4
Anders Dahlsjö
, Lerkils Båtsällskap
Emma Sundén, Käringö Segelklubb
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Dominant 105
Handicap: 1,0230
SWE 536
Thomas Dahl
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Easy Decision
Båtmodell:
Melges 24
Segelnummer:
SWE 536
NOR Rating:
SWE 1,0320
Svante Arvidsson
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Easy Decision
Båtmodell:
Melges 24
Segelnummer:
SWE 536
NOR Rating:
SWE 1,0320
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 20:53:44
31:53:44
32:54:58
5
Summa
27.06.2020 20:53:44
31:53:44
32:54:58
5
EASY DECISION
Thomas Dahl
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Easy Decision
Båtmodell:
Melges 24
Segelnummer:
SWE 536
NOR Rating:
SWE 1,0320
Svante Arvidsson
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Easy Decision
Båtmodell:
Melges 24
Segelnummer:
SWE 536
NOR Rating:
SWE 1,0320
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 20:53:44
31:53:44
32:54:58
5
Summa
27.06.2020 20:53:44
31:53:44
32:54:58
5
Thomas Dahl
, Stenungsunds Segelsällskap
Svante Arvidsson, Stenungsunds Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Melges 24
Handicap: 1,0320
SWE 67
Hans Oskarsson
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Oskar
Båtmodell:
Accent
Segelnummer:
SWE 67
NOR Rating:
SWE 0,8290
Patrik Persson
Segelsällskap:
Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn:
Oskar
Båtmodell:
Accent
Segelnummer:
SWE 67
NOR Rating:
SWE 0,8290
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 20:52:30
35:52:30
29:44:25
2
Summa
27.06.2020 20:52:30
35:52:30
29:44:25
2
OSKAR
Hans Oskarsson
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Oskar
Båtmodell:
Accent
Segelnummer:
SWE 67
NOR Rating:
SWE 0,8290
Patrik Persson
Segelsällskap:
Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn:
Oskar
Båtmodell:
Accent
Segelnummer:
SWE 67
NOR Rating:
SWE 0,8290
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 20:52:30
35:52:30
29:44:25
2
Summa
27.06.2020 20:52:30
35:52:30
29:44:25
2
Hans Oskarsson
, Stenungsunds Segelsällskap
Patrik Persson, Björlanda Kile Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: Accent
Handicap: 0,8290
SWE 10916
Göran Bäckström
Segelsällskap:
Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn:
Finess
Båtmodell:
Dufour 40 HR
Segelnummer:
SWE 10916
NOR Rating:
SWE 1,0750
Martin Bäckström
Segelsällskap:
Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn:
Finess
Båtmodell:
Dufour 40 HR
Segelnummer:
SWE 10916
NOR Rating:
SWE 1,0750
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
13
Summa
DNF
13
FINESS
Göran Bäckström
Segelsällskap:
Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn:
Finess
Båtmodell:
Dufour 40 HR
Segelnummer:
SWE 10916
NOR Rating:
SWE 1,0750
Martin Bäckström
Segelsällskap:
Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn:
Finess
Båtmodell:
Dufour 40 HR
Segelnummer:
SWE 10916
NOR Rating:
SWE 1,0750
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
13
Summa
DNF
13
Göran Bäckström
, Segelsällskapet Viken Ägir
Martin Bäckström, Segelsällskapet Viken Ägir
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: Dufour 40 HR
Handicap: 1,0750
SWE 23
Johan Henricsson
Segelsällskap:
De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn:
Piri Piri
Båtmodell:
Banner 28R
Segelnummer:
SWE 23
NOR Rating:
SWE 0,9350
Emil Henricsson
Segelsällskap:
De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn:
Piri Piri
Båtmodell:
Banner 28R
Segelnummer:
SWE 23
NOR Rating:
SWE 0,9350
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 20:49:32
34:49:32
32:33:42
6
Summa
27.06.2020 20:49:32
34:49:32
32:33:42
6
PIRI PIRI
Johan Henricsson
Segelsällskap:
De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn:
Piri Piri
Båtmodell:
Banner 28R
Segelnummer:
SWE 23
NOR Rating:
SWE 0,9350
Emil Henricsson
Segelsällskap:
De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn:
Piri Piri
Båtmodell:
Banner 28R
Segelnummer:
SWE 23
NOR Rating:
SWE 0,9350
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 20:49:32
34:49:32
32:33:42
6
Summa
27.06.2020 20:49:32
34:49:32
32:33:42
6
Johan Henricsson
, De Tio Öarnas Segelsällskap
Emil Henricsson, De Tio Öarnas Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Banner 28R
Handicap: 0,9350
SWE 570
Lars Hammar
Segelsällskap:
Tjörns Segelsällskap
Båtnamn:
Tjörns Däck
Båtmodell:
H-båt
Segelnummer:
SWE 570
NOR Rating:
SWE 0,872
Tommy Nielsen
Segelsällskap:
Tjörns Segelsällskap
Båtnamn:
Tjörns Däck
Båtmodell:
H-båt
Segelnummer:
SWE 570
NOR Rating:
SWE 0,872
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
6
Summa
DNF
6
TJöRNS DäCK
Lars Hammar
Segelsällskap:
Tjörns Segelsällskap
Båtnamn:
Tjörns Däck
Båtmodell:
H-båt
Segelnummer:
SWE 570
NOR Rating:
SWE 0,872
Tommy Nielsen
Segelsällskap:
Tjörns Segelsällskap
Båtnamn:
Tjörns Däck
Båtmodell:
H-båt
Segelnummer:
SWE 570
NOR Rating:
SWE 0,872
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
6
Summa
DNF
6
Lars Hammar
, Tjörns Segelsällskap
Tommy Nielsen, Tjörns Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: H-båt
Handicap: 0,872
SWE 623
Claes Ödman
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
Tyra
Båtmodell:
J-80
Segelnummer:
SWE 623
NOR Rating:
SWE 0,9560
Bo Johannisson
Segelsällskap:
Kungl Svenska Segel Sällskapet
Båtnamn:
Tyra
Båtmodell:
J-80
Segelnummer:
SWE 623
NOR Rating:
SWE 0,9560
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 15:12:50
28:12:50
26:58:20
3
Summa
27.06.2020 15:12:50
28:12:50
26:58:20
3
TYRA
Claes Ödman
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
Tyra
Båtmodell:
J-80
Segelnummer:
SWE 623
NOR Rating:
SWE 0,9560
Bo Johannisson
Segelsällskap:
Kungl Svenska Segel Sällskapet
Båtnamn:
Tyra
Båtmodell:
J-80
Segelnummer:
SWE 623
NOR Rating:
SWE 0,9560
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 15:12:50
28:12:50
26:58:20
3
Summa
27.06.2020 15:12:50
28:12:50
26:58:20
3
Claes Ödman
, Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Bo Johannisson, Kungl Svenska Segel Sällskapet
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: J-80
Handicap: 0,9560
SWE 79881
Jonas Dyberg
Segelsällskap:
De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn:
J88.se
Båtmodell:
J/88
Segelnummer:
SWE 79881
NOR Rating:
SWE 1,0130
Roger Ohlsson
Segelsällskap:
Hovås Yacht Club
Båtnamn:
J88.se
Båtmodell:
J/88
Segelnummer:
SWE 79881
NOR Rating:
SWE 1,0130
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 20:43:18
31:43:18
32:08:02
2
Summa
27.06.2020 20:43:18
31:43:18
32:08:02
2
J88.SE
Jonas Dyberg
Segelsällskap:
De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn:
J88.se
Båtmodell:
J/88
Segelnummer:
SWE 79881
NOR Rating:
SWE 1,0130
Roger Ohlsson
Segelsällskap:
Hovås Yacht Club
Båtnamn:
J88.se
Båtmodell:
J/88
Segelnummer:
SWE 79881
NOR Rating:
SWE 1,0130
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 20:43:18
31:43:18
32:08:02
2
Summa
27.06.2020 20:43:18
31:43:18
32:08:02
2
Jonas Dyberg
, De Tio Öarnas Segelsällskap
Roger Ohlsson, Hovås Yacht Club
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: J/88
Handicap: 1,0130
SWE 6840
Mats Nilsson
Segelsällskap:
Lövstavikens Båtförening
Båtnamn:
Alphina
Båtmodell:
CB33
Segelnummer:
SWE 6840
NOR Rating:
SWE 0,9370
Karl Jonasson
Segelsällskap:
Lövstavikens Båtförening
Båtnamn:
Alphina
Båtmodell:
CB33
Segelnummer:
SWE 6840
NOR Rating:
SWE 0,9370
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 20:57:07
34:57:07
32:44:59
7
Summa
27.06.2020 20:57:07
34:57:07
32:44:59
7
ALPHINA
Mats Nilsson
Segelsällskap:
Lövstavikens Båtförening
Båtnamn:
Alphina
Båtmodell:
CB33
Segelnummer:
SWE 6840
NOR Rating:
SWE 0,9370
Karl Jonasson
Segelsällskap:
Lövstavikens Båtförening
Båtnamn:
Alphina
Båtmodell:
CB33
Segelnummer:
SWE 6840
NOR Rating:
SWE 0,9370
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 20:57:07
34:57:07
32:44:59
7
Summa
27.06.2020 20:57:07
34:57:07
32:44:59
7
Mats Nilsson
, Lövstavikens Båtförening
Karl Jonasson, Lövstavikens Båtförening
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: CB33
Handicap: 0,9370
SWE 9047
Per Sandberg
Segelsällskap:
Tjörns Segelsällskap
Båtnamn:
Chanty
Båtmodell:
Compis 345
Segelnummer:
SWE 9047
NOR Rating:
SWE 0,948
Peter Bäcklund
Segelsällskap:
Tjörns Segelsällskap
Båtnamn:
Chanty
Båtmodell:
Compis 345
Segelnummer:
SWE 9047
NOR Rating:
SWE 0,948
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
12
Summa
DNF
12
CHANTY
Per Sandberg
Segelsällskap:
Tjörns Segelsällskap
Båtnamn:
Chanty
Båtmodell:
Compis 345
Segelnummer:
SWE 9047
NOR Rating:
SWE 0,948
Peter Bäcklund
Segelsällskap:
Tjörns Segelsällskap
Båtnamn:
Chanty
Båtmodell:
Compis 345
Segelnummer:
SWE 9047
NOR Rating:
SWE 0,948
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
12
Summa
DNF
12
Per Sandberg
, Tjörns Segelsällskap
Peter Bäcklund, Tjörns Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Compis 345
Handicap: 0,948
SWE 21
Christer Kläth
Segelsällskap:
Strömstads Segelsällskap
Båtnamn:
Patrina
Båtmodell:
Hanse 400e
Segelnummer:
SWE 21
NOR Rating:
SWE 1,0580
Andreas Wibom
Segelsällskap:
Båtnamn:
Patrina
Båtmodell:
Hanse 400e
Segelnummer:
SWE 21
NOR Rating:
SWE 1,0580
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
13
Summa
DNF
13
PATRINA
Christer Kläth
Segelsällskap:
Strömstads Segelsällskap
Båtnamn:
Patrina
Båtmodell:
Hanse 400e
Segelnummer:
SWE 21
NOR Rating:
SWE 1,0580
Andreas Wibom
Segelsällskap:
Båtnamn:
Patrina
Båtmodell:
Hanse 400e
Segelnummer:
SWE 21
NOR Rating:
SWE 1,0580
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
13
Summa
DNF
13
Christer Kläth
, Strömstads Segelsällskap
Andreas Wibom,
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: Hanse 400e
Handicap: 1,0580
SWE 02
Dan Nilsson
Segelsällskap:
Svanviks båtklubb
Båtnamn:
Sicada
Båtmodell:
Cb 33
Segelnummer:
SWE 02
NOR Rating:
SWE 0,944
Mats Bäcklund
Segelsällskap:
Svanviksbåtklubb
Båtnamn:
Sicada
Båtmodell:
Cb 33
Segelnummer:
SWE 02
NOR Rating:
SWE 0,944
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 21:23:10
35:23:10
33:24:16
9
Summa
27.06.2020 21:23:10
35:23:10
33:24:16
9
SICADA
Dan Nilsson
Segelsällskap:
Svanviks båtklubb
Båtnamn:
Sicada
Båtmodell:
Cb 33
Segelnummer:
SWE 02
NOR Rating:
SWE 0,944
Mats Bäcklund
Segelsällskap:
Svanviksbåtklubb
Båtnamn:
Sicada
Båtmodell:
Cb 33
Segelnummer:
SWE 02
NOR Rating:
SWE 0,944
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 21:23:10
35:23:10
33:24:16
9
Summa
27.06.2020 21:23:10
35:23:10
33:24:16
9
Dan Nilsson
, Svanviks båtklubb
Mats Bäcklund, Svanviksbåtklubb
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Cb 33
Handicap: 0,944
SWE 164
Matz Brown
Segelsällskap:
Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn:
Isadora
Båtmodell:
Omega 42
Segelnummer:
SWE 164
NOR Rating:
SWE 1,026
Ola Brown
Segelsällskap:
Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn:
Isadora
Båtmodell:
Omega 42
Segelnummer:
SWE 164
NOR Rating:
SWE 1,026
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:23:56
33:23:56
34:16:02
8
Summa
27.06.2020 22:23:56
33:23:56
34:16:02
8
ISADORA
Matz Brown
Segelsällskap:
Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn:
Isadora
Båtmodell:
Omega 42
Segelnummer:
SWE 164
NOR Rating:
SWE 1,026
Ola Brown
Segelsällskap:
Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn:
Isadora
Båtmodell:
Omega 42
Segelnummer:
SWE 164
NOR Rating:
SWE 1,026
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:23:56
33:23:56
34:16:02
8
Summa
27.06.2020 22:23:56
33:23:56
34:16:02
8
Matz Brown
, Ljungskile Segelsällskap
Ola Brown, Ljungskile Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Omega 42
Handicap: 1,026
DEN 36789
Martin Meredin
Segelsällskap:
Kalundborg Sejlklub
Båtnamn:
Esbern Snare
Båtmodell:
LANDMARK 43
Segelnummer:
DEN 36789
NOR Rating:
DEN 1,1910
Ole Meredin
Segelsällskap:
Båtnamn:
Esbern Snare
Båtmodell:
LANDMARK 43
Segelnummer:
DEN 36789
NOR Rating:
DEN 1,1910
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 13:51:58
23:51:58
28:25:28
1
Summa
27.06.2020 13:51:58
23:51:58
28:25:28
1
ESBERN SNARE
Martin Meredin
Segelsällskap:
Kalundborg Sejlklub
Båtnamn:
Esbern Snare
Båtmodell:
LANDMARK 43
Segelnummer:
DEN 36789
NOR Rating:
DEN 1,1910
Ole Meredin
Segelsällskap:
Båtnamn:
Esbern Snare
Båtmodell:
LANDMARK 43
Segelnummer:
DEN 36789
NOR Rating:
DEN 1,1910
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 13:51:58
23:51:58
28:25:28
1
Summa
27.06.2020 13:51:58
23:51:58
28:25:28
1
Martin Meredin
, Kalundborg Sejlklub
Ole Meredin,
Klass: SRS - Klass 6: SRS 1,10 -
Båtmodell: LANDMARK 43
Handicap: 1,1910
SWE 17
Hans Ristner
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
SOUL
Båtmodell:
X-41
Segelnummer:
SWE 17
NOR Rating:
SWE 1,144
Rasmus Bergström
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
SOUL
Båtmodell:
X-41
Segelnummer:
SWE 17
NOR Rating:
SWE 1,144
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 15:01:56
25:01:56
28:38:12
2
Summa
27.06.2020 15:01:56
25:01:56
28:38:12
2
SOUL
Hans Ristner
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
SOUL
Båtmodell:
X-41
Segelnummer:
SWE 17
NOR Rating:
SWE 1,144
Rasmus Bergström
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
SOUL
Båtmodell:
X-41
Segelnummer:
SWE 17
NOR Rating:
SWE 1,144
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 15:01:56
25:01:56
28:38:12
2
Summa
27.06.2020 15:01:56
25:01:56
28:38:12
2
Hans Ristner
, Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Rasmus Bergström, Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Klass: SRS - Klass 6: SRS 1,10 -
Båtmodell: X-41
Handicap: 1,144
SWE 89
Staffan Cederlöf
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Retro Balloon
Båtmodell:
Compis 28
Segelnummer:
SWE 89
NOR Rating:
SWE 0,8390
Gustav Gabinus
Segelsällskap:
Bohuslänska Jaktklubben
Båtnamn:
Retro Balloon
Båtmodell:
Compis 28
Segelnummer:
SWE 89
NOR Rating:
SWE 0,8390
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:55:00
37:55:00
31:48:43
4
Summa
27.06.2020 22:55:00
37:55:00
31:48:43
4
RETRO BALLOON
Staffan Cederlöf
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Retro Balloon
Båtmodell:
Compis 28
Segelnummer:
SWE 89
NOR Rating:
SWE 0,8390
Gustav Gabinus
Segelsällskap:
Bohuslänska Jaktklubben
Båtnamn:
Retro Balloon
Båtmodell:
Compis 28
Segelnummer:
SWE 89
NOR Rating:
SWE 0,8390
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:55:00
37:55:00
31:48:43
4
Summa
27.06.2020 22:55:00
37:55:00
31:48:43
4
Staffan Cederlöf
, Stenungsunds Segelsällskap
Gustav Gabinus, Bohuslänska Jaktklubben
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: Compis 28
Handicap: 0,8390
SWE 23
Krister Gustafsson
Segelsällskap:
XSS
Båtnamn:
Elusive
Båtmodell:
First 35
Segelnummer:
SWE 23
NOR Rating:
SWE 1,0420
Håkan Larsson
Segelsällskap:
Domsandsbåtsällskap
Båtnamn:
Elusive
Båtmodell:
First 35
Segelnummer:
SWE 23
NOR Rating:
SWE 1,0420
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
ELUSIVE
Krister Gustafsson
Segelsällskap:
XSS
Båtnamn:
Elusive
Båtmodell:
First 35
Segelnummer:
SWE 23
NOR Rating:
SWE 1,0420
Håkan Larsson
Segelsällskap:
Domsandsbåtsällskap
Båtnamn:
Elusive
Båtmodell:
First 35
Segelnummer:
SWE 23
NOR Rating:
SWE 1,0420
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
Krister Gustafsson
, XSS
Håkan Larsson, Domsandsbåtsällskap
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: First 35
Handicap: 1,0420
SWE 207
Josefin Nederman
Segelsällskap:
Chalmers Segelsällskap
Båtnamn:
Gwylan
Båtmodell:
Compis28
Segelnummer:
SWE 207
NOR Rating:
SWE 0,8500
Tage Nederman
Segelsällskap:
Båtnamn:
Gwylan
Båtmodell:
Compis28
Segelnummer:
SWE 207
NOR Rating:
SWE 0,8500
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
6
Summa
DNF
6
GWYLAN
Josefin Nederman
Segelsällskap:
Chalmers Segelsällskap
Båtnamn:
Gwylan
Båtmodell:
Compis28
Segelnummer:
SWE 207
NOR Rating:
SWE 0,8500
Tage Nederman
Segelsällskap:
Båtnamn:
Gwylan
Båtmodell:
Compis28
Segelnummer:
SWE 207
NOR Rating:
SWE 0,8500
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
6
Summa
DNF
6
Josefin Nederman
, Chalmers Segelsällskap
Tage Nederman,
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: Compis28
Handicap: 0,8500
SWE 339
Patrik Ruckman
Segelsällskap:
Tjörns Segelsällskap
Båtnamn:
Hybris
Båtmodell:
Hbåt
Segelnummer:
SWE 339
NOR Rating:
SWE 0,8720
Viktor Thedin
Segelsällskap:
Tjörns Segelsällskap
Båtnamn:
Hybris
Båtmodell:
Hbåt
Segelnummer:
SWE 339
NOR Rating:
SWE 0,8720
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
6
Summa
DNF
6
HYBRIS
Patrik Ruckman
Segelsällskap:
Tjörns Segelsällskap
Båtnamn:
Hybris
Båtmodell:
Hbåt
Segelnummer:
SWE 339
NOR Rating:
SWE 0,8720
Viktor Thedin
Segelsällskap:
Tjörns Segelsällskap
Båtnamn:
Hybris
Båtmodell:
Hbåt
Segelnummer:
SWE 339
NOR Rating:
SWE 0,8720
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
6
Summa
DNF
6
Patrik Ruckman
, Tjörns Segelsällskap
Viktor Thedin, Tjörns Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: Hbåt
Handicap: 0,8720
SWE 11128
Per Lindell
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Calypso
Båtmodell:
Pogo 850
Segelnummer:
SWE 11128
NOR Rating:
SWE 0,956
Mikael Algvere
Segelsällskap:
Vikingarnas Segelsällskap
Båtnamn:
Calypso
Båtmodell:
Pogo 850
Segelnummer:
SWE 11128
NOR Rating:
SWE 0,956
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
17
Summa
DNF
17
CALYPSO
Per Lindell
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Calypso
Båtmodell:
Pogo 850
Segelnummer:
SWE 11128
NOR Rating:
SWE 0,956
Mikael Algvere
Segelsällskap:
Vikingarnas Segelsällskap
Båtnamn:
Calypso
Båtmodell:
Pogo 850
Segelnummer:
SWE 11128
NOR Rating:
SWE 0,956
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
17
Summa
DNF
17
Per Lindell
, Segelsällskapet Slören
Mikael Algvere, Vikingarnas Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: Pogo 850
Handicap: 0,956
SWE 308
Lars-Gunnar Hansson
Segelsällskap:
Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn:
White Pearl
Båtmodell:
Maxi 900
Segelnummer:
SWE 308
NOR Rating:
SWE 0,898
Jens-Peter Jensen
Segelsällskap:
Båtnamn:
White Pearl
Båtmodell:
Maxi 900
Segelnummer:
SWE 308
NOR Rating:
SWE 0,898
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 21:23:20
36:23:20
32:40:38
5
Summa
27.06.2020 21:23:20
36:23:20
32:40:38
5
WHITE PEARL
Lars-Gunnar Hansson
Segelsällskap:
Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn:
White Pearl
Båtmodell:
Maxi 900
Segelnummer:
SWE 308
NOR Rating:
SWE 0,898
Jens-Peter Jensen
Segelsällskap:
Båtnamn:
White Pearl
Båtmodell:
Maxi 900
Segelnummer:
SWE 308
NOR Rating:
SWE 0,898
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 21:23:20
36:23:20
32:40:38
5
Summa
27.06.2020 21:23:20
36:23:20
32:40:38
5
Lars-Gunnar Hansson
, Segelsällskapet Viken Ägir
Jens-Peter Jensen,
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: Maxi 900
Handicap: 0,898
SWE 33
David Kinberger
Segelsällskap:
Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn:
Bannie
Båtmodell:
Banner 30
Segelnummer:
SWE 33
NOR Rating:
SWE 0,921
Josefin Ellmarker
Segelsällskap:
Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn:
Bannie
Båtmodell:
Banner 30
Segelnummer:
SWE 33
NOR Rating:
SWE 0,921
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 20:48:21
34:48:21
32:03:22
4
Summa
27.06.2020 20:48:21
34:48:21
32:03:22
4
BANNIE
David Kinberger
Segelsällskap:
Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn:
Bannie
Båtmodell:
Banner 30
Segelnummer:
SWE 33
NOR Rating:
SWE 0,921
Josefin Ellmarker
Segelsällskap:
Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn:
Bannie
Båtmodell:
Banner 30
Segelnummer:
SWE 33
NOR Rating:
SWE 0,921
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 20:48:21
34:48:21
32:03:22
4
Summa
27.06.2020 20:48:21
34:48:21
32:03:22
4
David Kinberger
, Björlanda Kile Segelsällskap
Josefin Ellmarker, Björlanda Kile Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Banner 30
Handicap: 0,921
SWE 227
Jonas Rinaldo
Segelsällskap:
Billdals Kappseglingssällskap
Båtnamn:
HavElla
Båtmodell:
Contrast 33
Segelnummer:
SWE 227
NOR Rating:
SWE 0,9170
Roger Skog
Segelsällskap:
Sxk
Båtnamn:
HavElla
Båtmodell:
Contrast 33
Segelnummer:
SWE 227
NOR Rating:
SWE 0,9170
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
12
Summa
DNF
12
HAVELLA
Jonas Rinaldo
Segelsällskap:
Billdals Kappseglingssällskap
Båtnamn:
HavElla
Båtmodell:
Contrast 33
Segelnummer:
SWE 227
NOR Rating:
SWE 0,9170
Roger Skog
Segelsällskap:
Sxk
Båtnamn:
HavElla
Båtmodell:
Contrast 33
Segelnummer:
SWE 227
NOR Rating:
SWE 0,9170
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
12
Summa
DNF
12
Jonas Rinaldo
, Billdals Kappseglingssällskap
Roger Skog, Sxk
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Contrast 33
Handicap: 0,9170
SWE 15
Merit Kaal
Segelsällskap:
Långedrags Segelsällskap
Båtnamn:
Smeralda
Båtmodell:
Smaragd
Segelnummer:
SWE 15
NOR Rating:
SWE 0,9490
Emma Dalväg
Segelsällskap:
Långedrags Segelsällskap
Båtnamn:
Smeralda
Båtmodell:
Smaragd
Segelnummer:
SWE 15
NOR Rating:
SWE 0,9490
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:36:56
35:36:56
33:47:56
11
Summa
27.06.2020 22:36:56
35:36:56
33:47:56
11
SMERALDA
Merit Kaal
Segelsällskap:
Långedrags Segelsällskap
Båtnamn:
Smeralda
Båtmodell:
Smaragd
Segelnummer:
SWE 15
NOR Rating:
SWE 0,9490
Emma Dalväg
Segelsällskap:
Långedrags Segelsällskap
Båtnamn:
Smeralda
Båtmodell:
Smaragd
Segelnummer:
SWE 15
NOR Rating:
SWE 0,9490
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:36:56
35:36:56
33:47:56
11
Summa
27.06.2020 22:36:56
35:36:56
33:47:56
11
Merit Kaal
, Långedrags Segelsällskap
Emma Dalväg, Långedrags Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: Smaragd
Handicap: 0,9490
SWE 73
Rolf Lundqvist
Segelsällskap:
Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn:
Julia
Båtmodell:
Aphrodite 29
Segelnummer:
SWE 73
NOR Rating:
SWE 0,8880
Tilda Lundqvist
Segelsällskap:
Sunds marin
Båtnamn:
Julia
Båtmodell:
Aphrodite 29
Segelnummer:
SWE 73
NOR Rating:
SWE 0,8880
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
6
Summa
DNF
6
JULIA
Rolf Lundqvist
Segelsällskap:
Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn:
Julia
Båtmodell:
Aphrodite 29
Segelnummer:
SWE 73
NOR Rating:
SWE 0,8880
Tilda Lundqvist
Segelsällskap:
Sunds marin
Båtnamn:
Julia
Båtmodell:
Aphrodite 29
Segelnummer:
SWE 73
NOR Rating:
SWE 0,8880
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
6
Summa
DNF
6
Rolf Lundqvist
, Segelsällskapet Viken Ägir
Tilda Lundqvist, Sunds marin
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: Aphrodite 29
Handicap: 0,8880
SWE 1683
Petter Almhagen
Segelsällskap:
De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn:
Elsanta
Båtmodell:
Hanse342
Segelnummer:
SWE 1683
NOR Rating:
SWE 0,9750
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
17
Summa
DNF
17
ELSANTA
Petter Almhagen
Segelsällskap:
De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn:
Elsanta
Båtmodell:
Hanse342
Segelnummer:
SWE 1683
NOR Rating:
SWE 0,9750
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
17
Summa
DNF
17
Petter Almhagen
, De Tio Öarnas Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: Hanse342
Handicap: 0,9750
FRA 24
Leif Jägerbrand
Segelsällskap:
Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn:
Sunkini
Båtmodell:
Figaro 3
Segelnummer:
FRA 24
NOR Rating:
FRA 1,074
Gunnar Gustafsson
Segelsällskap:
Hjuviks Båtklubb
Båtnamn:
Sunkini
Båtmodell:
Figaro 3
Segelnummer:
FRA 24
NOR Rating:
FRA 1,074
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:28:01
32:28:01
34:52:10
11
Summa
27.06.2020 22:28:01
32:28:01
34:52:10
11
SUNKINI
Leif Jägerbrand
Segelsällskap:
Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn:
Sunkini
Båtmodell:
Figaro 3
Segelnummer:
FRA 24
NOR Rating:
FRA 1,074
Gunnar Gustafsson
Segelsällskap:
Hjuviks Båtklubb
Båtnamn:
Sunkini
Båtmodell:
Figaro 3
Segelnummer:
FRA 24
NOR Rating:
FRA 1,074
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:28:01
32:28:01
34:52:10
11
Summa
27.06.2020 22:28:01
32:28:01
34:52:10
11
Leif Jägerbrand
, Ljungskile Segelsällskap
Gunnar Gustafsson, Hjuviks Båtklubb
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: Figaro 3
Handicap: 1,074
SWE 33
Hans Johansson
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
BlueS
Båtmodell:
XP38
Segelnummer:
SWE 33
NOR Rating:
SWE 1,078
Henke Hansson
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
BlueS
Båtmodell:
XP38
Segelnummer:
SWE 33
NOR Rating:
SWE 1,078
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 20:51:31
30:51:31
33:15:56
3
Summa
27.06.2020 20:51:31
30:51:31
33:15:56
3
BLUES
Hans Johansson
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
BlueS
Båtmodell:
XP38
Segelnummer:
SWE 33
NOR Rating:
SWE 1,078
Henke Hansson
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
BlueS
Båtmodell:
XP38
Segelnummer:
SWE 33
NOR Rating:
SWE 1,078
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 20:51:31
30:51:31
33:15:56
3
Summa
27.06.2020 20:51:31
30:51:31
33:15:56
3
Hans Johansson
, Stenungsunds Segelsällskap
Henke Hansson, Stenungsunds Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: XP38
Handicap: 1,078
SWE 820
Jesper Krook
Segelsällskap:
Club 29 Segelsällskap
Båtnamn:
Jolly Roger
Båtmodell:
First 31.7 HR
Segelnummer:
SWE 820
NOR Rating:
SWE 0,9730
Per Krook
Segelsällskap:
Båtnamn:
Jolly Roger
Båtmodell:
First 31.7 HR
Segelnummer:
SWE 820
NOR Rating:
SWE 0,9730
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
28.06.2020 01:51:09
38:51:09
37:48:12
16
Summa
28.06.2020 01:51:09
38:51:09
37:48:12
16
JOLLY ROGER
Jesper Krook
Segelsällskap:
Club 29 Segelsällskap
Båtnamn:
Jolly Roger
Båtmodell:
First 31.7 HR
Segelnummer:
SWE 820
NOR Rating:
SWE 0,9730
Per Krook
Segelsällskap:
Båtnamn:
Jolly Roger
Båtmodell:
First 31.7 HR
Segelnummer:
SWE 820
NOR Rating:
SWE 0,9730
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
28.06.2020 01:51:09
38:51:09
37:48:12
16
Summa
28.06.2020 01:51:09
38:51:09
37:48:12
16
Jesper Krook
, Club 29 Segelsällskap
Per Krook,
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: First 31.7 HR
Handicap: 0,9730
SWE 350
Tomas Wängberg
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
Surfer Girl
Båtmodell:
First 36.7
Segelnummer:
SWE 350
NOR Rating:
SWE 1,0260
Mattias Frode
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Surfer Girl
Båtmodell:
First 36.7
Segelnummer:
SWE 350
NOR Rating:
SWE 1,0260
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
SURFER GIRL
Tomas Wängberg
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
Surfer Girl
Båtmodell:
First 36.7
Segelnummer:
SWE 350
NOR Rating:
SWE 1,0260
Mattias Frode
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Surfer Girl
Båtmodell:
First 36.7
Segelnummer:
SWE 350
NOR Rating:
SWE 1,0260
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
Tomas Wängberg
, Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Mattias Frode, Segelsällskapet Slören
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: First 36.7
Handicap: 1,0260
SWE 64
Markus Svensson
Segelsällskap:
De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn:
Jolie
Båtmodell:
First35
Segelnummer:
SWE 64
NOR Rating:
SWE 1,0430
Pelle Nyhlén
Segelsällskap:
Båtnamn:
Jolie
Båtmodell:
First35
Segelnummer:
SWE 64
NOR Rating:
SWE 1,0430
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
JOLIE
Markus Svensson
Segelsällskap:
De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn:
Jolie
Båtmodell:
First35
Segelnummer:
SWE 64
NOR Rating:
SWE 1,0430
Pelle Nyhlén
Segelsällskap:
Båtnamn:
Jolie
Båtmodell:
First35
Segelnummer:
SWE 64
NOR Rating:
SWE 1,0430
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
Markus Svensson
, De Tio Öarnas Segelsällskap
Pelle Nyhlén,
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: First35
Handicap: 1,0430
SWE 9267
Mattis Ekvall
Segelsällskap:
Bohuslänska Jaktklubben
Båtnamn:
Pila
Båtmodell:
Mannerberg38
Segelnummer:
SWE 9267
NOR Rating:
SWE 1,0880
Helge Ekvall
Segelsällskap:
Bohuslänska Jaktklubben
Båtnamn:
Pila
Båtmodell:
Mannerberg38
Segelnummer:
SWE 9267
NOR Rating:
SWE 1,0880
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 16:52:19
26:52:19
29:14:12
3
Summa
27.06.2020 16:52:19
26:52:19
29:14:12
3
PILA
Mattis Ekvall
Segelsällskap:
Bohuslänska Jaktklubben
Båtnamn:
Pila
Båtmodell:
Mannerberg38
Segelnummer:
SWE 9267
NOR Rating:
SWE 1,0880
Helge Ekvall
Segelsällskap:
Bohuslänska Jaktklubben
Båtnamn:
Pila
Båtmodell:
Mannerberg38
Segelnummer:
SWE 9267
NOR Rating:
SWE 1,0880
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 16:52:19
26:52:19
29:14:12
3
Summa
27.06.2020 16:52:19
26:52:19
29:14:12
3
Mattis Ekvall
, Bohuslänska Jaktklubben
Helge Ekvall, Bohuslänska Jaktklubben
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: Mannerberg38
Handicap: 1,0880
SWE 493
Fredrik Engler
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Salikon
Båtmodell:
Maxi 999
Segelnummer:
SWE 493
NOR Rating:
SWE 0,926
David Stokholm
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Salikon
Båtmodell:
Maxi 999
Segelnummer:
SWE 493
NOR Rating:
SWE 0,926
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
28.06.2020 00:24:05
38:24:05
35:33:34
11
Summa
28.06.2020 00:24:05
38:24:05
35:33:34
11
SALIKON
Fredrik Engler
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Salikon
Båtmodell:
Maxi 999
Segelnummer:
SWE 493
NOR Rating:
SWE 0,926
David Stokholm
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Salikon
Båtmodell:
Maxi 999
Segelnummer:
SWE 493
NOR Rating:
SWE 0,926
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
28.06.2020 00:24:05
38:24:05
35:33:34
11
Summa
28.06.2020 00:24:05
38:24:05
35:33:34
11
Fredrik Engler
, Segelsällskapet Slören
David Stokholm, Segelsällskapet Slören
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Maxi 999
Handicap: 0,926
SWE 130
Martin Malmström
Segelsällskap:
Hjuviks Båtklubb
Båtnamn:
Xil
Båtmodell:
X-37
Segelnummer:
SWE 130
NOR Rating:
SWE 1,0520
Fredrik Englund
Segelsällskap:
Båtnamn:
Xil
Båtmodell:
X-37
Segelnummer:
SWE 130
NOR Rating:
SWE 1,0520
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:40:59
32:40:59
34:22:57
9
Summa
27.06.2020 22:40:59
32:40:59
34:22:57
9
XIL
Martin Malmström
Segelsällskap:
Hjuviks Båtklubb
Båtnamn:
Xil
Båtmodell:
X-37
Segelnummer:
SWE 130
NOR Rating:
SWE 1,0520
Fredrik Englund
Segelsällskap:
Båtnamn:
Xil
Båtmodell:
X-37
Segelnummer:
SWE 130
NOR Rating:
SWE 1,0520
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:40:59
32:40:59
34:22:57
9
Summa
27.06.2020 22:40:59
32:40:59
34:22:57
9
Martin Malmström
, Hjuviks Båtklubb
Fredrik Englund,
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: X-37
Handicap: 1,0520
SWE 248
Jonas Karlsson
Segelsällskap:
Halmstads Segelsällskap
Båtnamn:
FarEast28r
Båtmodell:
FarEast28r
Segelnummer:
SWE 248
NOR Rating:
SWE 1,0330
Christian Backhausen
Segelsällskap:
Halmstads Segelsällskap
Båtnamn:
FarEast28r
Båtmodell:
FarEast28r
Segelnummer:
SWE 248
NOR Rating:
SWE 1,0330
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
FAREAST28R
Jonas Karlsson
Segelsällskap:
Halmstads Segelsällskap
Båtnamn:
FarEast28r
Båtmodell:
FarEast28r
Segelnummer:
SWE 248
NOR Rating:
SWE 1,0330
Christian Backhausen
Segelsällskap:
Halmstads Segelsällskap
Båtnamn:
FarEast28r
Båtmodell:
FarEast28r
Segelnummer:
SWE 248
NOR Rating:
SWE 1,0330
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
Jonas Karlsson
, Halmstads Segelsällskap
Christian Backhausen, Halmstads Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: FarEast28r
Handicap: 1,0330
SWE 11131
Peter Lundgren
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
La Primera
Båtmodell:
Sunfast 3600
Segelnummer:
SWE 11131
NOR Rating:
SWE 1,055
Andreas Håkansson
Segelsällskap:
Båtnamn:
La Primera
Båtmodell:
Sunfast 3600
Segelnummer:
SWE 11131
NOR Rating:
SWE 1,055
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:24:29
32:24:29
34:11:25
8
Summa
27.06.2020 22:24:29
32:24:29
34:11:25
8
LA PRIMERA
Peter Lundgren
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
La Primera
Båtmodell:
Sunfast 3600
Segelnummer:
SWE 11131
NOR Rating:
SWE 1,055
Andreas Håkansson
Segelsällskap:
Båtnamn:
La Primera
Båtmodell:
Sunfast 3600
Segelnummer:
SWE 11131
NOR Rating:
SWE 1,055
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:24:29
32:24:29
34:11:25
8
Summa
27.06.2020 22:24:29
32:24:29
34:11:25
8
Peter Lundgren
, Stenungsunds Segelsällskap
Andreas Håkansson,
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: Sunfast 3600
Handicap: 1,055
SWE 10811
K-G Sahlin
Segelsällskap:
Långedrags Segelsällskap
Båtnamn:
BEA
Båtmodell:
Bavaria 35 Match
Segelnummer:
SWE 10811
NOR Rating:
SWE 1,0370
Mats Nyqvist
Segelsällskap:
Båtnamn:
BEA
Båtmodell:
Bavaria 35 Match
Segelnummer:
SWE 10811
NOR Rating:
SWE 1,0370
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:49:14
33:49:14
35:04:18
11
Summa
27.06.2020 22:49:14
33:49:14
35:04:18
11
BEA
K-G Sahlin
Segelsällskap:
Långedrags Segelsällskap
Båtnamn:
BEA
Båtmodell:
Bavaria 35 Match
Segelnummer:
SWE 10811
NOR Rating:
SWE 1,0370
Mats Nyqvist
Segelsällskap:
Båtnamn:
BEA
Båtmodell:
Bavaria 35 Match
Segelnummer:
SWE 10811
NOR Rating:
SWE 1,0370
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:49:14
33:49:14
35:04:18
11
Summa
27.06.2020 22:49:14
33:49:14
35:04:18
11
K-G Sahlin
, Långedrags Segelsällskap
Mats Nyqvist,
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Bavaria 35 Match
Handicap: 1,0370
SWE 41
Petter Gustavsson
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Rölleka
Båtmodell:
Nordisk Kryssare 5½
Segelnummer:
SWE 41
NOR Rating:
SWE 0,848
Torsten Sörvik
Segelsällskap:
Båtnamn:
Rölleka
Båtmodell:
Nordisk Kryssare 5½
Segelnummer:
SWE 41
NOR Rating:
SWE 0,848
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
6
Summa
DNF
6
RöLLEKA
Petter Gustavsson
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Rölleka
Båtmodell:
Nordisk Kryssare 5½
Segelnummer:
SWE 41
NOR Rating:
SWE 0,848
Torsten Sörvik
Segelsällskap:
Båtnamn:
Rölleka
Båtmodell:
Nordisk Kryssare 5½
Segelnummer:
SWE 41
NOR Rating:
SWE 0,848
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
6
Summa
DNF
6
Petter Gustavsson
, Segelsällskapet Slören
Torsten Sörvik,
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: Nordisk Kryssare 5½
Handicap: 0,848
SWE 279
Krister Ahlqvist
Segelsällskap:
Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn:
Esquire
Båtmodell:
Dehler 36sq
Segelnummer:
SWE 279
NOR Rating:
SWE 1,0310
Lotta Björkman
Segelsällskap:
Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn:
Esquire
Båtmodell:
Dehler 36sq
Segelnummer:
SWE 279
NOR Rating:
SWE 1,0310
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
ESQUIRE
Krister Ahlqvist
Segelsällskap:
Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn:
Esquire
Båtmodell:
Dehler 36sq
Segelnummer:
SWE 279
NOR Rating:
SWE 1,0310
Lotta Björkman
Segelsällskap:
Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn:
Esquire
Båtmodell:
Dehler 36sq
Segelnummer:
SWE 279
NOR Rating:
SWE 1,0310
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
Krister Ahlqvist
, Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Lotta Björkman, Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Dehler 36sq
Handicap: 1,0310
SWE 772
Lars Sjöström
Segelsällskap:
Strömstads Segelsällskap
Båtnamn:
Aplicator Group
Båtmodell:
Pacer 27 Sport
Segelnummer:
SWE 772
NOR Rating:
SWE 0,9930
Oscar Jönsson
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
Aplicator Group
Båtmodell:
Pacer 27 Sport
Segelnummer:
SWE 772
NOR Rating:
SWE 0,9930
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNC
17
Summa
DNC
17
APLICATOR GROUP
Lars Sjöström
Segelsällskap:
Strömstads Segelsällskap
Båtnamn:
Aplicator Group
Båtmodell:
Pacer 27 Sport
Segelnummer:
SWE 772
NOR Rating:
SWE 0,9930
Oscar Jönsson
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
Aplicator Group
Båtmodell:
Pacer 27 Sport
Segelnummer:
SWE 772
NOR Rating:
SWE 0,9930
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNC
17
Summa
DNC
17
Lars Sjöström
, Strömstads Segelsällskap
Oscar Jönsson, Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: Pacer 27 Sport
Handicap: 0,9930
SWE 374
Hans Helgesson
Segelsällskap:
De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn:
OURSY
Båtmodell:
Först 31.7 LR
Segelnummer:
SWE 374
NOR Rating:
SWE 0,9580
Martin Hellgesson
Segelsällskap:
Båtnamn:
OURSY
Båtmodell:
Först 31.7 LR
Segelnummer:
SWE 374
NOR Rating:
SWE 0,9580
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 23:08:46
36:08:46
34:37:40
14
Summa
27.06.2020 23:08:46
36:08:46
34:37:40
14
OURSY
Hans Helgesson
Segelsällskap:
De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn:
OURSY
Båtmodell:
Först 31.7 LR
Segelnummer:
SWE 374
NOR Rating:
SWE 0,9580
Martin Hellgesson
Segelsällskap:
Båtnamn:
OURSY
Båtmodell:
Först 31.7 LR
Segelnummer:
SWE 374
NOR Rating:
SWE 0,9580
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 23:08:46
36:08:46
34:37:40
14
Summa
27.06.2020 23:08:46
36:08:46
34:37:40
14
Hans Helgesson
, De Tio Öarnas Segelsällskap
Martin Hellgesson,
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: Först 31.7 LR
Handicap: 0,9580
SWE 10
Jan Strömbeck
Segelsällskap:
Göteborgs Yacht Club
Båtnamn:
GALANT
Båtmodell:
Dehler41
Segelnummer:
SWE 10
NOR Rating:
SWE 1,1260
Carl Strömbeck
Segelsällskap:
Göteborgs Yacht Club
Båtnamn:
GALANT
Båtmodell:
Dehler41
Segelnummer:
SWE 10
NOR Rating:
SWE 1,1260
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNC
5
Summa
DNC
5
GALANT
Jan Strömbeck
Segelsällskap:
Göteborgs Yacht Club
Båtnamn:
GALANT
Båtmodell:
Dehler41
Segelnummer:
SWE 10
NOR Rating:
SWE 1,1260
Carl Strömbeck
Segelsällskap:
Göteborgs Yacht Club
Båtnamn:
GALANT
Båtmodell:
Dehler41
Segelnummer:
SWE 10
NOR Rating:
SWE 1,1260
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNC
5
Summa
DNC
5
Jan Strömbeck
, Göteborgs Yacht Club
Carl Strömbeck, Göteborgs Yacht Club
Klass: SRS - Klass 6: SRS 1,10 -
Båtmodell: Dehler41
Handicap: 1,1260
SWE 19
Kristina Hedström
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
Lavaja
Båtmodell:
Arcona 380
Segelnummer:
SWE 19
NOR Rating:
SWE 1,0970
Tom Josephson
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
Lavaja
Båtmodell:
Arcona 380
Segelnummer:
SWE 19
NOR Rating:
SWE 1,0970
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
13
Summa
DNF
13
LAVAJA
Kristina Hedström
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
Lavaja
Båtmodell:
Arcona 380
Segelnummer:
SWE 19
NOR Rating:
SWE 1,0970
Tom Josephson
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
Lavaja
Båtmodell:
Arcona 380
Segelnummer:
SWE 19
NOR Rating:
SWE 1,0970
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
13
Summa
DNF
13
Kristina Hedström
, Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Tom Josephson, Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: Arcona 380
Handicap: 1,0970
SWE 10070
Magnus Witting
Segelsällskap:
Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn:
Farrgo
Båtmodell:
Farr 30
Segelnummer:
SWE 10070
NOR Rating:
SWE 1,063
Per Algontsson
Segelsällskap:
Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn:
Farrgo
Båtmodell:
Farr 30
Segelnummer:
SWE 10070
NOR Rating:
SWE 1,063
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 16:24:45
26:24:45
28:04:35
1
Summa
27.06.2020 16:24:45
26:24:45
28:04:35
1
FARRGO
Magnus Witting
Segelsällskap:
Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn:
Farrgo
Båtmodell:
Farr 30
Segelnummer:
SWE 10070
NOR Rating:
SWE 1,063
Per Algontsson
Segelsällskap:
Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn:
Farrgo
Båtmodell:
Farr 30
Segelnummer:
SWE 10070
NOR Rating:
SWE 1,063
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 16:24:45
26:24:45
28:04:35
1
Summa
27.06.2020 16:24:45
26:24:45
28:04:35
1
Magnus Witting
, Björlanda Kile Segelsällskap
Per Algontsson, Björlanda Kile Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: Farr 30
Handicap: 1,063
SWE 280
Johan Johansson
Segelsällskap:
Hjuviks Båtklubb
Båtnamn:
Vita
Båtmodell:
Cumulus
Segelnummer:
SWE 280
NOR Rating:
SWE 0,8660
Anders Barne
Segelsällskap:
Båtnamn:
Vita
Båtmodell:
Cumulus
Segelnummer:
SWE 280
NOR Rating:
SWE 0,8660
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 20:25:39
35:25:39
30:40:48
3
Summa
27.06.2020 20:25:39
35:25:39
30:40:48
3
VITA
Johan Johansson
Segelsällskap:
Hjuviks Båtklubb
Båtnamn:
Vita
Båtmodell:
Cumulus
Segelnummer:
SWE 280
NOR Rating:
SWE 0,8660
Anders Barne
Segelsällskap:
Båtnamn:
Vita
Båtmodell:
Cumulus
Segelnummer:
SWE 280
NOR Rating:
SWE 0,8660
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 20:25:39
35:25:39
30:40:48
3
Summa
27.06.2020 20:25:39
35:25:39
30:40:48
3
Johan Johansson
, Hjuviks Båtklubb
Anders Barne,
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: Cumulus
Handicap: 0,8660
SWE 669
Anders Gustavsson
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Canasta
Båtmodell:
Maxi 95
Segelnummer:
SWE 669
NOR Rating:
SWE 0,8640
Gustaf Magnander
Segelsällskap:
Båtnamn:
Canasta
Båtmodell:
Maxi 95
Segelnummer:
SWE 669
NOR Rating:
SWE 0,8640
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
6
Summa
DNF
6
CANASTA
Anders Gustavsson
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Canasta
Båtmodell:
Maxi 95
Segelnummer:
SWE 669
NOR Rating:
SWE 0,8640
Gustaf Magnander
Segelsällskap:
Båtnamn:
Canasta
Båtmodell:
Maxi 95
Segelnummer:
SWE 669
NOR Rating:
SWE 0,8640
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
6
Summa
DNF
6
Anders Gustavsson
, Segelsällskapet Slören
Gustaf Magnander,
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: Maxi 95
Handicap: 0,8640
SWE 16
Bo Larsson
Segelsällskap:
Lerkils Båtsällskap
Båtnamn:
Våga
Båtmodell:
Xp38
Segelnummer:
SWE 16
NOR Rating:
SWE 1,0760
Leif Johansson
Segelsällskap:
Lerkils Båtsällskap
Båtnamn:
Våga
Båtmodell:
Xp38
Segelnummer:
SWE 16
NOR Rating:
SWE 1,0760
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:41:57
32:41:57
35:11:03
12
Summa
27.06.2020 22:41:57
32:41:57
35:11:03
12
VåGA
Bo Larsson
Segelsällskap:
Lerkils Båtsällskap
Båtnamn:
Våga
Båtmodell:
Xp38
Segelnummer:
SWE 16
NOR Rating:
SWE 1,0760
Leif Johansson
Segelsällskap:
Lerkils Båtsällskap
Båtnamn:
Våga
Båtmodell:
Xp38
Segelnummer:
SWE 16
NOR Rating:
SWE 1,0760
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:41:57
32:41:57
35:11:03
12
Summa
27.06.2020 22:41:57
32:41:57
35:11:03
12
Bo Larsson
, Lerkils Båtsällskap
Leif Johansson, Lerkils Båtsällskap
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: Xp38
Handicap: 1,0760
SWE 81
Lars Ove Swedenfeldt
Segelsällskap:
Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn:
Swea
Båtmodell:
6 Metre Cr
Segelnummer:
SWE 81
NOR Rating:
SWE 0,946
Mats Wilhelmsson
Segelsällskap:
Båtnamn:
Swea
Båtmodell:
6 Metre Cr
Segelnummer:
SWE 81
NOR Rating:
SWE 0,946
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
12
Summa
DNF
12
SWEA
Lars Ove Swedenfeldt
Segelsällskap:
Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn:
Swea
Båtmodell:
6 Metre Cr
Segelnummer:
SWE 81
NOR Rating:
SWE 0,946
Mats Wilhelmsson
Segelsällskap:
Båtnamn:
Swea
Båtmodell:
6 Metre Cr
Segelnummer:
SWE 81
NOR Rating:
SWE 0,946
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
12
Summa
DNF
12
Lars Ove Swedenfeldt
, Segelsällskapet Viken Ägir
Mats Wilhelmsson,
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: 6 Metre Cr
Handicap: 0,946
SWE 371
Joakim Kling
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Caprice III
Båtmodell:
Elan 340
Segelnummer:
SWE 371
NOR Rating:
SWE 1,0140
Kim Kling
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Caprice III
Båtmodell:
Elan 340
Segelnummer:
SWE 371
NOR Rating:
SWE 1,0140
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
CAPRICE III
Joakim Kling
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Caprice III
Båtmodell:
Elan 340
Segelnummer:
SWE 371
NOR Rating:
SWE 1,0140
Kim Kling
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Caprice III
Båtmodell:
Elan 340
Segelnummer:
SWE 371
NOR Rating:
SWE 1,0140
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
Joakim Kling
, Stenungsunds Segelsällskap
Kim Kling, Stenungsunds Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Elan 340
Handicap: 1,0140
SWE 11552
Anna Rossander
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Skuggfaxe
Båtmodell:
j/109
Segelnummer:
SWE 11552
NOR Rating:
SWE 1,0500
Per Ekblom
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Skuggfaxe
Båtmodell:
j/109
Segelnummer:
SWE 11552
NOR Rating:
SWE 1,0500
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNS
13
Summa
DNS
13
SKUGGFAXE
Anna Rossander
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Skuggfaxe
Båtmodell:
j/109
Segelnummer:
SWE 11552
NOR Rating:
SWE 1,0500
Per Ekblom
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Skuggfaxe
Båtmodell:
j/109
Segelnummer:
SWE 11552
NOR Rating:
SWE 1,0500
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNS
13
Summa
DNS
13
Anna Rossander
, Segelsällskapet Slören
Per Ekblom, Segelsällskapet Slören
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: j/109
Handicap: 1,0500
SWE 124
Urban Ristorp
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Klarakluck
Båtmodell:
Cb33
Segelnummer:
SWE 124
NOR Rating:
SWE 0,9340
Asko Malila
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Klarakluck
Båtmodell:
Cb33
Segelnummer:
SWE 124
NOR Rating:
SWE 0,9340
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
12
Summa
DNF
12
KLARAKLUCK
Urban Ristorp
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Klarakluck
Båtmodell:
Cb33
Segelnummer:
SWE 124
NOR Rating:
SWE 0,9340
Asko Malila
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Klarakluck
Båtmodell:
Cb33
Segelnummer:
SWE 124
NOR Rating:
SWE 0,9340
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
12
Summa
DNF
12
Urban Ristorp
, Stenungsunds Segelsällskap
Asko Malila, Stenungsunds Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Cb33
Handicap: 0,9340
SWE 4808
Hans Caspersson
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Den Röde
Båtmodell:
Dehler 33
Segelnummer:
SWE 4808
NOR Rating:
SWE 0,9990
Fredrik Eliasson
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Den Röde
Båtmodell:
Dehler 33
Segelnummer:
SWE 4808
NOR Rating:
SWE 0,9990
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 13:55:50
26:55:50
26:54:13
2
Summa
27.06.2020 13:55:50
26:55:50
26:54:13
2
DEN RöDE
Hans Caspersson
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Den Röde
Båtmodell:
Dehler 33
Segelnummer:
SWE 4808
NOR Rating:
SWE 0,9990
Fredrik Eliasson
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Den Röde
Båtmodell:
Dehler 33
Segelnummer:
SWE 4808
NOR Rating:
SWE 0,9990
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 13:55:50
26:55:50
26:54:13
2
Summa
27.06.2020 13:55:50
26:55:50
26:54:13
2
Hans Caspersson
, Segelsällskapet Slören
Fredrik Eliasson, Segelsällskapet Slören
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: Dehler 33
Handicap: 0,9990
SWE 245
Martin Lundh
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Miabella
Båtmodell:
Dehler 29
Segelnummer:
SWE 245
NOR Rating:
SWE 0,919
Henrik Nordqvist
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Miabella
Båtmodell:
Dehler 29
Segelnummer:
SWE 245
NOR Rating:
SWE 0,919
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
12
Summa
DNF
12
MIABELLA
Martin Lundh
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Miabella
Båtmodell:
Dehler 29
Segelnummer:
SWE 245
NOR Rating:
SWE 0,919
Henrik Nordqvist
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Miabella
Båtmodell:
Dehler 29
Segelnummer:
SWE 245
NOR Rating:
SWE 0,919
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
12
Summa
DNF
12
Martin Lundh
, Segelsällskapet Slören
Henrik Nordqvist, Segelsällskapet Slören
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Dehler 29
Handicap: 0,919
SWE 40
Bert Forsberg
Segelsällskap:
Kungl Svenska Segel Sällskapet
Båtnamn:
Black Magic
Båtmodell:
Seascape First 27
Segelnummer:
SWE 40
NOR Rating:
SWE 0,9690
Kent Karjel
Segelsällskap:
Kungl Svenska Segel Sällskapet
Båtnamn:
Black Magic
Båtmodell:
Seascape First 27
Segelnummer:
SWE 40
NOR Rating:
SWE 0,9690
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 21:13:22
34:13:22
33:09:42
9
Summa
27.06.2020 21:13:22
34:13:22
33:09:42
9
BLACK MAGIC
Bert Forsberg
Segelsällskap:
Kungl Svenska Segel Sällskapet
Båtnamn:
Black Magic
Båtmodell:
Seascape First 27
Segelnummer:
SWE 40
NOR Rating:
SWE 0,9690
Kent Karjel
Segelsällskap:
Kungl Svenska Segel Sällskapet
Båtnamn:
Black Magic
Båtmodell:
Seascape First 27
Segelnummer:
SWE 40
NOR Rating:
SWE 0,9690
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 21:13:22
34:13:22
33:09:42
9
Summa
27.06.2020 21:13:22
34:13:22
33:09:42
9
Bert Forsberg
, Kungl Svenska Segel Sällskapet
Kent Karjel, Kungl Svenska Segel Sällskapet
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: Seascape First 27
Handicap: 0,9690
SWE 2325
Felix Anders Brodin
Segelsällskap:
Nynäshamns Segelsällskap
Båtnamn:
Aganippe
Båtmodell:
IF
Segelnummer:
SWE 2325
NOR Rating:
SWE 0,826
Bill Östman
Segelsällskap:
Hjuviks Båtklubb
Båtnamn:
Aganippe
Båtmodell:
IF
Segelnummer:
SWE 2325
NOR Rating:
SWE 0,826
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
6
Summa
DNF
6
AGANIPPE
Felix Anders Brodin
Segelsällskap:
Nynäshamns Segelsällskap
Båtnamn:
Aganippe
Båtmodell:
IF
Segelnummer:
SWE 2325
NOR Rating:
SWE 0,826
Bill Östman
Segelsällskap:
Hjuviks Båtklubb
Båtnamn:
Aganippe
Båtmodell:
IF
Segelnummer:
SWE 2325
NOR Rating:
SWE 0,826
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
6
Summa
DNF
6
Felix Anders Brodin
, Nynäshamns Segelsällskap
Bill Östman, Hjuviks Båtklubb
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: IF
Handicap: 0,826
SWE 113
Per Plantoft
Segelsällskap:
Billdals Kappseglingssällskap
Båtnamn:
Wera
Båtmodell:
X-34
Segelnummer:
SWE 113
NOR Rating:
SWE 1,0160
Thomas Oljelund
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
Wera
Båtmodell:
X-34
Segelnummer:
SWE 113
NOR Rating:
SWE 1,0160
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
WERA
Per Plantoft
Segelsällskap:
Billdals Kappseglingssällskap
Båtnamn:
Wera
Båtmodell:
X-34
Segelnummer:
SWE 113
NOR Rating:
SWE 1,0160
Thomas Oljelund
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
Wera
Båtmodell:
X-34
Segelnummer:
SWE 113
NOR Rating:
SWE 1,0160
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
Per Plantoft
, Billdals Kappseglingssällskap
Thomas Oljelund, Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: X-34
Handicap: 1,0160
SWE 11290
Robert Schmidt
Segelsällskap:
Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn:
Granma
Båtmodell:
Dehler 29
Segelnummer:
SWE 11290
NOR Rating:
SWE 0,9130
Catta Stenrosen
Segelsällskap:
Båtnamn:
Granma
Båtmodell:
Dehler 29
Segelnummer:
SWE 11290
NOR Rating:
SWE 0,9130
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
12
Summa
DNF
12
GRANMA
Robert Schmidt
Segelsällskap:
Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn:
Granma
Båtmodell:
Dehler 29
Segelnummer:
SWE 11290
NOR Rating:
SWE 0,9130
Catta Stenrosen
Segelsällskap:
Båtnamn:
Granma
Båtmodell:
Dehler 29
Segelnummer:
SWE 11290
NOR Rating:
SWE 0,9130
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
12
Summa
DNF
12
Robert Schmidt
, Björlanda Kile Segelsällskap
Catta Stenrosen,
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Dehler 29
Handicap: 0,9130
SWE 21
Jesper Folkesson
Segelsällskap:
De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn:
Vindrus
Båtmodell:
Xp33
Segelnummer:
SWE 21
NOR Rating:
SWE 1,0190
Lukas Folkesson
Segelsällskap:
De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn:
Vindrus
Båtmodell:
Xp33
Segelnummer:
SWE 21
NOR Rating:
SWE 1,0190
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
28.06.2020 03:26:59
38:26:59
39:10:48
13
Summa
28.06.2020 03:26:59
38:26:59
39:10:48
13
VINDRUS
Jesper Folkesson
Segelsällskap:
De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn:
Vindrus
Båtmodell:
Xp33
Segelnummer:
SWE 21
NOR Rating:
SWE 1,0190
Lukas Folkesson
Segelsällskap:
De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn:
Vindrus
Båtmodell:
Xp33
Segelnummer:
SWE 21
NOR Rating:
SWE 1,0190
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
28.06.2020 03:26:59
38:26:59
39:10:48
13
Summa
28.06.2020 03:26:59
38:26:59
39:10:48
13
Jesper Folkesson
, De Tio Öarnas Segelsällskap
Lukas Folkesson, De Tio Öarnas Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Xp33
Handicap: 1,0190
SWE 12012
Kjell Siggelin
Segelsällskap:
Tjörns Segelsällskap
Båtnamn:
Dreamer
Båtmodell:
Bavaria 40 Cr
Segelnummer:
SWE 12012
NOR Rating:
SWE 0,9720
Leif Siggelin
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Dreamer
Båtmodell:
Bavaria 40 Cr
Segelnummer:
SWE 12012
NOR Rating:
SWE 0,9720
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
17
Summa
DNF
17
DREAMER
Kjell Siggelin
Segelsällskap:
Tjörns Segelsällskap
Båtnamn:
Dreamer
Båtmodell:
Bavaria 40 Cr
Segelnummer:
SWE 12012
NOR Rating:
SWE 0,9720
Leif Siggelin
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Dreamer
Båtmodell:
Bavaria 40 Cr
Segelnummer:
SWE 12012
NOR Rating:
SWE 0,9720
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
17
Summa
DNF
17
Kjell Siggelin
, Tjörns Segelsällskap
Leif Siggelin, Stenungsunds Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: Bavaria 40 Cr
Handicap: 0,9720
SWE 240
Filip Bergom
Segelsällskap:
Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn:
Millan
Båtmodell:
First 31.7 LR
Segelnummer:
SWE 240
NOR Rating:
SWE 0,9690
Joakim Romell
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Millan
Båtmodell:
First 31.7 LR
Segelnummer:
SWE 240
NOR Rating:
SWE 0,9690
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 23:02:38
36:02:38
34:55:35
15
Summa
27.06.2020 23:02:38
36:02:38
34:55:35
15
MILLAN
Filip Bergom
Segelsällskap:
Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn:
Millan
Båtmodell:
First 31.7 LR
Segelnummer:
SWE 240
NOR Rating:
SWE 0,9690
Joakim Romell
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Millan
Båtmodell:
First 31.7 LR
Segelnummer:
SWE 240
NOR Rating:
SWE 0,9690
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 23:02:38
36:02:38
34:55:35
15
Summa
27.06.2020 23:02:38
36:02:38
34:55:35
15
Filip Bergom
, Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Joakim Romell, Stenungsunds Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: First 31.7 LR
Handicap: 0,9690
SWE 6
Jonas Liljeström
Segelsällskap:
Långedrags Segelsällskap
Båtnamn:
Silvia
Båtmodell:
Tarac 33
Segelnummer:
SWE 6
NOR Rating:
SWE 1,0140
Birger Amren
Segelsällskap:
Långedrags Segelsällskap
Båtnamn:
Silvia
Båtmodell:
Tarac 33
Segelnummer:
SWE 6
NOR Rating:
SWE 1,0140
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
SILVIA
Jonas Liljeström
Segelsällskap:
Långedrags Segelsällskap
Båtnamn:
Silvia
Båtmodell:
Tarac 33
Segelnummer:
SWE 6
NOR Rating:
SWE 1,0140
Birger Amren
Segelsällskap:
Långedrags Segelsällskap
Båtnamn:
Silvia
Båtmodell:
Tarac 33
Segelnummer:
SWE 6
NOR Rating:
SWE 1,0140
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
Jonas Liljeström
, Långedrags Segelsällskap
Birger Amren, Långedrags Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Tarac 33
Handicap: 1,0140
SWE 13
Tor Falkenberg-Gunberg
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
Tiamat
Båtmodell:
Linjett 40
Segelnummer:
SWE 13
NOR Rating:
SWE 1,0530
Tor Falkenberg-Gunberg
Segelsällskap:
Båtnamn:
Tiamat
Båtmodell:
Linjett 40
Segelnummer:
SWE 13
NOR Rating:
SWE 1,0530
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
13
Summa
DNF
13
TIAMAT
Tor Falkenberg-Gunberg
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
Tiamat
Båtmodell:
Linjett 40
Segelnummer:
SWE 13
NOR Rating:
SWE 1,0530
Tor Falkenberg-Gunberg
Segelsällskap:
Båtnamn:
Tiamat
Båtmodell:
Linjett 40
Segelnummer:
SWE 13
NOR Rating:
SWE 1,0530
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
13
Summa
DNF
13
Tor Falkenberg-Gunberg
, Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Tor Falkenberg-Gunberg,
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: Linjett 40
Handicap: 1,0530
SWE 16
Jonny Petersson
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Octopus
Båtmodell:
Dominant Race
Segelnummer:
SWE 16
NOR Rating:
SWE 0,9080
Mikael Vesala
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Octopus
Båtmodell:
Dominant Race
Segelnummer:
SWE 16
NOR Rating:
SWE 0,9080
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 21:27:02
35:27:02
32:11:20
5
Summa
27.06.2020 21:27:02
35:27:02
32:11:20
5
OCTOPUS
Jonny Petersson
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Octopus
Båtmodell:
Dominant Race
Segelnummer:
SWE 16
NOR Rating:
SWE 0,9080
Mikael Vesala
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Octopus
Båtmodell:
Dominant Race
Segelnummer:
SWE 16
NOR Rating:
SWE 0,9080
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 21:27:02
35:27:02
32:11:20
5
Summa
27.06.2020 21:27:02
35:27:02
32:11:20
5
Jonny Petersson
, Stenungsunds Segelsällskap
Mikael Vesala, Stenungsunds Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Dominant Race
Handicap: 0,9080
SWE 282
Torsten Samuelsson
Segelsällskap:
Tjörns Segelsällskap
Båtnamn:
Evelina
Båtmodell:
Maxi Racer
Segelnummer:
SWE 282
NOR Rating:
SWE 0,9000
August Ruckman
Segelsällskap:
Båtnamn:
Evelina
Båtmodell:
Maxi Racer
Segelnummer:
SWE 282
NOR Rating:
SWE 0,9000
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 23:29:37
37:29:37
33:44:39
10
Summa
27.06.2020 23:29:37
37:29:37
33:44:39
10
EVELINA
Torsten Samuelsson
Segelsällskap:
Tjörns Segelsällskap
Båtnamn:
Evelina
Båtmodell:
Maxi Racer
Segelnummer:
SWE 282
NOR Rating:
SWE 0,9000
August Ruckman
Segelsällskap:
Båtnamn:
Evelina
Båtmodell:
Maxi Racer
Segelnummer:
SWE 282
NOR Rating:
SWE 0,9000
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 23:29:37
37:29:37
33:44:39
10
Summa
27.06.2020 23:29:37
37:29:37
33:44:39
10
Torsten Samuelsson
, Tjörns Segelsällskap
August Ruckman,
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Maxi Racer
Handicap: 0,9000
SWE 3
Mattias Wilson
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
Draklunne
Båtmodell:
Bavaria 38 match
Segelnummer:
SWE 3
NOR Rating:
SWE 1,0710
Peter Jacobsson
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
Draklunne
Båtmodell:
Bavaria 38 match
Segelnummer:
SWE 3
NOR Rating:
SWE 1,0710
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 20:13:13
30:13:13
32:21:57
4
Summa
27.06.2020 20:13:13
30:13:13
32:21:57
4
DRAKLUNNE
Mattias Wilson
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
Draklunne
Båtmodell:
Bavaria 38 match
Segelnummer:
SWE 3
NOR Rating:
SWE 1,0710
Peter Jacobsson
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
Draklunne
Båtmodell:
Bavaria 38 match
Segelnummer:
SWE 3
NOR Rating:
SWE 1,0710
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 20:13:13
30:13:13
32:21:57
4
Summa
27.06.2020 20:13:13
30:13:13
32:21:57
4
Mattias Wilson
, Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Peter Jacobsson, Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: Bavaria 38 match
Handicap: 1,0710
SWE 1707
Klas Berntsson
Segelsällskap:
Getskärs Segelsällskap
Båtnamn:
Delta
Båtmodell:
Elan 340
Segelnummer:
SWE 1707
NOR Rating:
SWE 1,0110
Peter Nilsson
Segelsällskap:
Segelsällskapet Vega
Båtnamn:
Delta
Båtmodell:
Elan 340
Segelnummer:
SWE 1707
NOR Rating:
SWE 1,0110
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
DELTA
Klas Berntsson
Segelsällskap:
Getskärs Segelsällskap
Båtnamn:
Delta
Båtmodell:
Elan 340
Segelnummer:
SWE 1707
NOR Rating:
SWE 1,0110
Peter Nilsson
Segelsällskap:
Segelsällskapet Vega
Båtnamn:
Delta
Båtmodell:
Elan 340
Segelnummer:
SWE 1707
NOR Rating:
SWE 1,0110
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
Klas Berntsson
, Getskärs Segelsällskap
Peter Nilsson, Segelsällskapet Vega
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Elan 340
Handicap: 1,0110
SWE 1014
Per Jacobsson
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Nanook
Båtmodell:
Maxi 1000
Segelnummer:
SWE 1014
NOR Rating:
SWE 0,9510
Björn Johansson
Segelsällskap:
Båtnamn:
Nanook
Båtmodell:
Maxi 1000
Segelnummer:
SWE 1014
NOR Rating:
SWE 0,9510
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
17
Summa
DNF
17
NANOOK
Per Jacobsson
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Nanook
Båtmodell:
Maxi 1000
Segelnummer:
SWE 1014
NOR Rating:
SWE 0,9510
Björn Johansson
Segelsällskap:
Båtnamn:
Nanook
Båtmodell:
Maxi 1000
Segelnummer:
SWE 1014
NOR Rating:
SWE 0,9510
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
17
Summa
DNF
17
Per Jacobsson
, Stenungsunds Segelsällskap
Björn Johansson,
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: Maxi 1000
Handicap: 0,9510
SWE 269
Olof Zachrisson
Segelsällskap:
Mollösunds Båtförening
Båtnamn:
Patagonia
Båtmodell:
Cumulus
Segelnummer:
SWE 269
NOR Rating:
SWE 0,8680
Magnus René
Segelsällskap:
Käringö Segelklubb
Båtnamn:
Patagonia
Båtmodell:
Cumulus
Segelnummer:
SWE 269
NOR Rating:
SWE 0,8680
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 17:23:04
32:23:04
28:06:34
1
Summa
27.06.2020 17:23:04
32:23:04
28:06:34
1
PATAGONIA
Olof Zachrisson
Segelsällskap:
Mollösunds Båtförening
Båtnamn:
Patagonia
Båtmodell:
Cumulus
Segelnummer:
SWE 269
NOR Rating:
SWE 0,8680
Magnus René
Segelsällskap:
Käringö Segelklubb
Båtnamn:
Patagonia
Båtmodell:
Cumulus
Segelnummer:
SWE 269
NOR Rating:
SWE 0,8680
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 17:23:04
32:23:04
28:06:34
1
Summa
27.06.2020 17:23:04
32:23:04
28:06:34
1
Olof Zachrisson
, Mollösunds Båtförening
Magnus René, Käringö Segelklubb
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: Cumulus
Handicap: 0,8680
SWE 23
Anders Norrman
Segelsällskap:
Gamla Stans Yacht Sällskap
Båtnamn:
Asterix
Båtmodell:
Seascape 27
Segelnummer:
SWE 23
NOR Rating:
SWE 0,9700
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 16:55:06
29:55:06
29:01:14
5
Summa
27.06.2020 16:55:06
29:55:06
29:01:14
5
ASTERIX
Anders Norrman
Segelsällskap:
Gamla Stans Yacht Sällskap
Båtnamn:
Asterix
Båtmodell:
Seascape 27
Segelnummer:
SWE 23
NOR Rating:
SWE 0,9700
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 16:55:06
29:55:06
29:01:14
5
Summa
27.06.2020 16:55:06
29:55:06
29:01:14
5
Anders Norrman
, Gamla Stans Yacht Sällskap
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: Seascape 27
Handicap: 0,9700
SWE 6830
Carl Fjällman
Segelsällskap:
Göteborgs Yacht Club
Båtnamn:
Rebellion
Båtmodell:
Archambault GS 32
Segelnummer:
SWE 6830
NOR Rating:
SWE 1,019
Jocke Cordaly
Segelsällskap:
De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn:
Rebellion
Båtmodell:
Archambault GS 32
Segelnummer:
SWE 6830
NOR Rating:
SWE 1,019
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 20:41:45
31:41:45
32:17:52
3
Summa
27.06.2020 20:41:45
31:41:45
32:17:52
3
REBELLION
Carl Fjällman
Segelsällskap:
Göteborgs Yacht Club
Båtnamn:
Rebellion
Båtmodell:
Archambault GS 32
Segelnummer:
SWE 6830
NOR Rating:
SWE 1,019
Jocke Cordaly
Segelsällskap:
De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn:
Rebellion
Båtmodell:
Archambault GS 32
Segelnummer:
SWE 6830
NOR Rating:
SWE 1,019
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 20:41:45
31:41:45
32:17:52
3
Summa
27.06.2020 20:41:45
31:41:45
32:17:52
3
Carl Fjällman
, Göteborgs Yacht Club
Jocke Cordaly, De Tio Öarnas Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Archambault GS 32
Handicap: 1,019
SWE 92
Fredric Nilsson
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
eXile
Båtmodell:
X99
Segelnummer:
SWE 92
NOR Rating:
SWE 1,0030
Marita Olsson
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
eXile
Båtmodell:
X99
Segelnummer:
SWE 92
NOR Rating:
SWE 1,0030
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
EXILE
Fredric Nilsson
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
eXile
Båtmodell:
X99
Segelnummer:
SWE 92
NOR Rating:
SWE 1,0030
Marita Olsson
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
eXile
Båtmodell:
X99
Segelnummer:
SWE 92
NOR Rating:
SWE 1,0030
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
Fredric Nilsson
, Stenungsunds Segelsällskap
Marita Olsson, Stenungsunds Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: X99
Handicap: 1,0030
SWE 1
Pontus Caspersson
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Gemini
Båtmodell:
Two Star 36
Segelnummer:
SWE 1
NOR Rating:
SWE 0,9820
Niclas Caspersson
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Gemini
Båtmodell:
Two Star 36
Segelnummer:
SWE 1
NOR Rating:
SWE 0,9820
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 17:31:24
30:31:24
29:58:26
6
Summa
27.06.2020 17:31:24
30:31:24
29:58:26
6
GEMINI
Pontus Caspersson
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Gemini
Båtmodell:
Two Star 36
Segelnummer:
SWE 1
NOR Rating:
SWE 0,9820
Niclas Caspersson
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Gemini
Båtmodell:
Two Star 36
Segelnummer:
SWE 1
NOR Rating:
SWE 0,9820
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 17:31:24
30:31:24
29:58:26
6
Summa
27.06.2020 17:31:24
30:31:24
29:58:26
6
Pontus Caspersson
, Stenungsunds Segelsällskap
Niclas Caspersson, Stenungsunds Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: Two Star 36
Handicap: 0,9820
SWE 44
Magnus Nilsson
Segelsällskap:
Svanesunds Segelsällskap
Båtnamn:
Paloma Blanca
Båtmodell:
Comfort 32
Segelnummer:
SWE 44
NOR Rating:
SWE 0,8850
Stefan Persson
Segelsällskap:
Båtnamn:
Paloma Blanca
Båtmodell:
Comfort 32
Segelnummer:
SWE 44
NOR Rating:
SWE 0,8850
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
6
Summa
DNF
6
PALOMA BLANCA
Magnus Nilsson
Segelsällskap:
Svanesunds Segelsällskap
Båtnamn:
Paloma Blanca
Båtmodell:
Comfort 32
Segelnummer:
SWE 44
NOR Rating:
SWE 0,8850
Stefan Persson
Segelsällskap:
Båtnamn:
Paloma Blanca
Båtmodell:
Comfort 32
Segelnummer:
SWE 44
NOR Rating:
SWE 0,8850
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
6
Summa
DNF
6
Magnus Nilsson
, Svanesunds Segelsällskap
Stefan Persson,
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: Comfort 32
Handicap: 0,8850
SWE 1720
Johan Fredriksson
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Almölivs
Båtmodell:
First 40.7
Segelnummer:
SWE 1720
NOR Rating:
SWE 1,0520
Mattias Bodlund
Segelsällskap:
Lommabuktens Seglarklubb
Båtnamn:
Almölivs
Båtmodell:
First 40.7
Segelnummer:
SWE 1720
NOR Rating:
SWE 1,0520
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:25:39
32:25:39
34:06:49
7
Summa
27.06.2020 22:25:39
32:25:39
34:06:49
7
ALMöLIVS
Johan Fredriksson
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Almölivs
Båtmodell:
First 40.7
Segelnummer:
SWE 1720
NOR Rating:
SWE 1,0520
Mattias Bodlund
Segelsällskap:
Lommabuktens Seglarklubb
Båtnamn:
Almölivs
Båtmodell:
First 40.7
Segelnummer:
SWE 1720
NOR Rating:
SWE 1,0520
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:25:39
32:25:39
34:06:49
7
Summa
27.06.2020 22:25:39
32:25:39
34:06:49
7
Johan Fredriksson
, Stenungsunds Segelsällskap
Mattias Bodlund, Lommabuktens Seglarklubb
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: First 40.7
Handicap: 1,0520
SWE 78
Fabian Tillig
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Amber
Båtmodell:
Albin 79
Segelnummer:
SWE 78
NOR Rating:
SWE 0,8350
Ingemar Ådahl
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Amber
Båtmodell:
Albin 79
Segelnummer:
SWE 78
NOR Rating:
SWE 0,8350
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
6
Summa
DNF
6
AMBER
Fabian Tillig
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Amber
Båtmodell:
Albin 79
Segelnummer:
SWE 78
NOR Rating:
SWE 0,8350
Ingemar Ådahl
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Amber
Båtmodell:
Albin 79
Segelnummer:
SWE 78
NOR Rating:
SWE 0,8350
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
6
Summa
DNF
6
Fabian Tillig
, Segelsällskapet Slören
Ingemar Ådahl, Segelsällskapet Slören
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: Albin 79
Handicap: 0,8350
SWE 1
Anders Brunström
Segelsällskap:
Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn:
Vanadis
Båtmodell:
Arcona 340
Segelnummer:
SWE 1
NOR Rating:
SWE 1,0370
Marcus Brunström
Segelsällskap:
Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn:
Vanadis
Båtmodell:
Arcona 340
Segelnummer:
SWE 1
NOR Rating:
SWE 1,0370
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
VANADIS
Anders Brunström
Segelsällskap:
Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn:
Vanadis
Båtmodell:
Arcona 340
Segelnummer:
SWE 1
NOR Rating:
SWE 1,0370
Marcus Brunström
Segelsällskap:
Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn:
Vanadis
Båtmodell:
Arcona 340
Segelnummer:
SWE 1
NOR Rating:
SWE 1,0370
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
Anders Brunström
, Lysekils Segelsällskap Gullmar
Marcus Brunström, Lysekils Segelsällskap Gullmar
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Arcona 340
Handicap: 1,0370
SWE 10536
Peder Edholm
Segelsällskap:
Segelsällskapet Westgötarne
Båtnamn:
Kaskad
Båtmodell:
X-412
Segelnummer:
SWE 10536
NOR Rating:
SWE 1,0660
Eric Segerlind
Segelsällskap:
Segelsällskapet Westgötarne
Båtnamn:
Kaskad
Båtmodell:
X-412
Segelnummer:
SWE 10536
NOR Rating:
SWE 1,0660
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:31:03
32:31:03
34:39:49
10
Summa
27.06.2020 22:31:03
32:31:03
34:39:49
10
KASKAD
Peder Edholm
Segelsällskap:
Segelsällskapet Westgötarne
Båtnamn:
Kaskad
Båtmodell:
X-412
Segelnummer:
SWE 10536
NOR Rating:
SWE 1,0660
Eric Segerlind
Segelsällskap:
Segelsällskapet Westgötarne
Båtnamn:
Kaskad
Båtmodell:
X-412
Segelnummer:
SWE 10536
NOR Rating:
SWE 1,0660
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:31:03
32:31:03
34:39:49
10
Summa
27.06.2020 22:31:03
32:31:03
34:39:49
10
Peder Edholm
, Segelsällskapet Westgötarne
Eric Segerlind, Segelsällskapet Westgötarne
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: X-412
Handicap: 1,0660
SWE 666
Lukas Andersson
Segelsällskap:
Vänersborgs Segelsällskap
Båtnamn:
Jarvis
Båtmodell:
Melges 24
Segelnummer:
SWE 666
NOR Rating:
SWE 1,0060
Pontus Andersson
Segelsällskap:
Vänersborgs Segelsällskap
Båtnamn:
Jarvis
Båtmodell:
Melges 24
Segelnummer:
SWE 666
NOR Rating:
SWE 1,0060
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 20:54:30
31:54:30
32:05:59
1
Summa
27.06.2020 20:54:30
31:54:30
32:05:59
1
JARVIS
Lukas Andersson
Segelsällskap:
Vänersborgs Segelsällskap
Båtnamn:
Jarvis
Båtmodell:
Melges 24
Segelnummer:
SWE 666
NOR Rating:
SWE 1,0060
Pontus Andersson
Segelsällskap:
Vänersborgs Segelsällskap
Båtnamn:
Jarvis
Båtmodell:
Melges 24
Segelnummer:
SWE 666
NOR Rating:
SWE 1,0060
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 20:54:30
31:54:30
32:05:59
1
Summa
27.06.2020 20:54:30
31:54:30
32:05:59
1
Lukas Andersson
, Vänersborgs Segelsällskap
Pontus Andersson, Vänersborgs Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Melges 24
Handicap: 1,0060
SWE 157
Joakim Axelsson
Segelsällskap:
Segelsällskapet Åmålsviken
Båtnamn:
Luna
Båtmodell:
Mixer
Segelnummer:
SWE 157
NOR Rating:
SWE 0,9550
Fredrik Wåhlberg
Segelsällskap:
Båtnamn:
Luna
Båtmodell:
Mixer
Segelnummer:
SWE 157
NOR Rating:
SWE 0,9550
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNS
17
Summa
DNS
17
LUNA
Joakim Axelsson
Segelsällskap:
Segelsällskapet Åmålsviken
Båtnamn:
Luna
Båtmodell:
Mixer
Segelnummer:
SWE 157
NOR Rating:
SWE 0,9550
Fredrik Wåhlberg
Segelsällskap:
Båtnamn:
Luna
Båtmodell:
Mixer
Segelnummer:
SWE 157
NOR Rating:
SWE 0,9550
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNS
17
Summa
DNS
17
Joakim Axelsson
, Segelsällskapet Åmålsviken
Fredrik Wåhlberg,
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: Mixer
Handicap: 0,9550
SWE 1
Oscar Bergstrand
Segelsällskap:
Lerkils Båtsällskap
Båtnamn:
Elektra
Båtmodell:
Beason 36
Segelnummer:
SWE 1
NOR Rating:
SWE 0,9630
Mats Bogestrand
Segelsällskap:
Båtnamn:
Elektra
Båtmodell:
Beason 36
Segelnummer:
SWE 1
NOR Rating:
SWE 0,9630
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 20:32:56
33:32:56
32:18:27
7
Summa
27.06.2020 20:32:56
33:32:56
32:18:27
7
ELEKTRA
Oscar Bergstrand
Segelsällskap:
Lerkils Båtsällskap
Båtnamn:
Elektra
Båtmodell:
Beason 36
Segelnummer:
SWE 1
NOR Rating:
SWE 0,9630
Mats Bogestrand
Segelsällskap:
Båtnamn:
Elektra
Båtmodell:
Beason 36
Segelnummer:
SWE 1
NOR Rating:
SWE 0,9630
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 20:32:56
33:32:56
32:18:27
7
Summa
27.06.2020 20:32:56
33:32:56
32:18:27
7
Oscar Bergstrand
, Lerkils Båtsällskap
Mats Bogestrand,
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: Beason 36
Handicap: 0,9630
SWE 306
Bertil Rohlén
Segelsällskap:
Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn:
X3M
Båtmodell:
X-332
Segelnummer:
SWE 306
NOR Rating:
SWE 0,9940
Göran Tennby
Segelsällskap:
Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn:
X3M
Båtmodell:
X-332
Segelnummer:
SWE 306
NOR Rating:
SWE 0,9940
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
17
Summa
DNF
17
X3M
Bertil Rohlén
Segelsällskap:
Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn:
X3M
Båtmodell:
X-332
Segelnummer:
SWE 306
NOR Rating:
SWE 0,9940
Göran Tennby
Segelsällskap:
Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn:
X3M
Båtmodell:
X-332
Segelnummer:
SWE 306
NOR Rating:
SWE 0,9940
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
17
Summa
DNF
17
Bertil Rohlén
, Björlanda Kile Segelsällskap
Göran Tennby, Björlanda Kile Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: X-332
Handicap: 0,9940
SWE 97
Ulf Karlsson
Segelsällskap:
Viaredssjöns Segelsällskap
Båtnamn:
KaraMia
Båtmodell:
First 28 partial
Segelnummer:
SWE 97
NOR Rating:
SWE 0,897
Jens Karlsson
Segelsällskap:
Viaredssjöns Segelsällskap
Båtnamn:
KaraMia
Båtmodell:
First 28 partial
Segelnummer:
SWE 97
NOR Rating:
SWE 0,897
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
6
Summa
DNF
6
KARAMIA
Ulf Karlsson
Segelsällskap:
Viaredssjöns Segelsällskap
Båtnamn:
KaraMia
Båtmodell:
First 28 partial
Segelnummer:
SWE 97
NOR Rating:
SWE 0,897
Jens Karlsson
Segelsällskap:
Viaredssjöns Segelsällskap
Båtnamn:
KaraMia
Båtmodell:
First 28 partial
Segelnummer:
SWE 97
NOR Rating:
SWE 0,897
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
6
Summa
DNF
6
Ulf Karlsson
, Viaredssjöns Segelsällskap
Jens Karlsson, Viaredssjöns Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: First 28 partial
Handicap: 0,897
SWE 10035
Carl Turén
Segelsällskap:
De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn:
Nausicaa
Båtmodell:
First 35
Segelnummer:
SWE 10035
NOR Rating:
SWE 1,0420
Fredrik Folbert
Segelsällskap:
Båtnamn:
Nausicaa
Båtmodell:
First 35
Segelnummer:
SWE 10035
NOR Rating:
SWE 1,0420
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
NAUSICAA
Carl Turén
Segelsällskap:
De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn:
Nausicaa
Båtmodell:
First 35
Segelnummer:
SWE 10035
NOR Rating:
SWE 1,0420
Fredrik Folbert
Segelsällskap:
Båtnamn:
Nausicaa
Båtmodell:
First 35
Segelnummer:
SWE 10035
NOR Rating:
SWE 1,0420
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
Carl Turén
, De Tio Öarnas Segelsällskap
Fredrik Folbert,
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: First 35
Handicap: 1,0420
SWE 49
Per Borgillen
Segelsällskap:
Lerkils Båtsällskap
Båtnamn:
Kwanza
Båtmodell:
X-41
Segelnummer:
SWE 49
NOR Rating:
SWE 1,147
Lars Sparrmark
Segelsällskap:
Lerkils Båtsällskap
Båtnamn:
Kwanza
Båtmodell:
X-41
Segelnummer:
SWE 49
NOR Rating:
SWE 1,147
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNC
5
Summa
DNC
5
KWANZA
Per Borgillen
Segelsällskap:
Lerkils Båtsällskap
Båtnamn:
Kwanza
Båtmodell:
X-41
Segelnummer:
SWE 49
NOR Rating:
SWE 1,147
Lars Sparrmark
Segelsällskap:
Lerkils Båtsällskap
Båtnamn:
Kwanza
Båtmodell:
X-41
Segelnummer:
SWE 49
NOR Rating:
SWE 1,147
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNC
5
Summa
DNC
5
Per Borgillen
, Lerkils Båtsällskap
Lars Sparrmark, Lerkils Båtsällskap
Klass: SRS - Klass 6: SRS 1,10 -
Båtmodell: X-41
Handicap: 1,147
SWE 41
Jens Karlsson
Segelsällskap:
Mariestads Segelklubb
Båtnamn:
Båtmodell:
Aphrodite 29
Segelnummer:
SWE 41
NOR Rating:
SWE 0,8910
Conny Modig
Segelsällskap:
Carlsborgs Segelsällskap
Båtnamn:
Båtmodell:
Aphrodite 29
Segelnummer:
SWE 41
NOR Rating:
SWE 0,8910
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
6
Summa
DNF
6
Jens Karlsson
Segelsällskap:
Mariestads Segelklubb
Båtnamn:
Båtmodell:
Aphrodite 29
Segelnummer:
SWE 41
NOR Rating:
SWE 0,8910
Conny Modig
Segelsällskap:
Carlsborgs Segelsällskap
Båtnamn:
Båtmodell:
Aphrodite 29
Segelnummer:
SWE 41
NOR Rating:
SWE 0,8910
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
6
Summa
DNF
6
Jens Karlsson
, Mariestads Segelklubb
Conny Modig, Carlsborgs Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: Aphrodite 29
Handicap: 0,8910
SWE 92961
Peter Dahlsten
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
CHAMSIIN
Båtmodell:
X-382
Segelnummer:
SWE 92961
NOR Rating:
SWE 1,044
Peter Pilups
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
CHAMSIIN
Båtmodell:
X-382
Segelnummer:
SWE 92961
NOR Rating:
SWE 1,044
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
CHAMSIIN
Peter Dahlsten
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
CHAMSIIN
Båtmodell:
X-382
Segelnummer:
SWE 92961
NOR Rating:
SWE 1,044
Peter Pilups
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
CHAMSIIN
Båtmodell:
X-382
Segelnummer:
SWE 92961
NOR Rating:
SWE 1,044
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
Peter Dahlsten
, Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Peter Pilups, Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: X-382
Handicap: 1,044
SWE 42
Max Svensson
Segelsällskap:
Käringö SegelKlubb
Båtnamn:
Bärber
Båtmodell:
XP-33
Segelnummer:
SWE 42
NOR Rating:
SWE 1,0270
Nils Rene
Segelsällskap:
Käringö SegelKlubb
Båtnamn:
Bärber
Båtmodell:
XP-33
Segelnummer:
SWE 42
NOR Rating:
SWE 1,0270
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:46:57
33:46:57
34:41:40
10
Summa
27.06.2020 22:46:57
33:46:57
34:41:40
10
BäRBER
Max Svensson
Segelsällskap:
Käringö SegelKlubb
Båtnamn:
Bärber
Båtmodell:
XP-33
Segelnummer:
SWE 42
NOR Rating:
SWE 1,0270
Nils Rene
Segelsällskap:
Käringö SegelKlubb
Båtnamn:
Bärber
Båtmodell:
XP-33
Segelnummer:
SWE 42
NOR Rating:
SWE 1,0270
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:46:57
33:46:57
34:41:40
10
Summa
27.06.2020 22:46:57
33:46:57
34:41:40
10
Max Svensson
, Käringö SegelKlubb
Nils Rene, Käringö SegelKlubb
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: XP-33
Handicap: 1,0270
SWE 1059
Martin Ahl
Segelsällskap:
Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn:
Rebecca
Båtmodell:
bavaria 34 2001
Segelnummer:
SWE 1059
NOR Rating:
SWE 0,9660
Fredrik Söder
Segelsällskap:
Båtnamn:
Rebecca
Båtmodell:
bavaria 34 2001
Segelnummer:
SWE 1059
NOR Rating:
SWE 0,9660
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
17
Summa
DNF
17
REBECCA
Martin Ahl
Segelsällskap:
Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn:
Rebecca
Båtmodell:
bavaria 34 2001
Segelnummer:
SWE 1059
NOR Rating:
SWE 0,9660
Fredrik Söder
Segelsällskap:
Båtnamn:
Rebecca
Båtmodell:
bavaria 34 2001
Segelnummer:
SWE 1059
NOR Rating:
SWE 0,9660
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
17
Summa
DNF
17
Martin Ahl
, Björlanda Kile Segelsällskap
Fredrik Söder,
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: bavaria 34 2001
Handicap: 0,9660
SWE 55
Anders Eriksson
Segelsällskap:
Segelsällskapet Fram
Båtnamn:
Storm-stina
Båtmodell:
Arcona 430
Segelnummer:
SWE 55
NOR Rating:
SWE 1,1550
Stina Eriksson
Segelsällskap:
Segelsällskapet Fram
Båtnamn:
Storm-stina
Båtmodell:
Arcona 430
Segelnummer:
SWE 55
NOR Rating:
SWE 1,1550
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
5
Summa
DNF
5
STORM-STINA
Anders Eriksson
Segelsällskap:
Segelsällskapet Fram
Båtnamn:
Storm-stina
Båtmodell:
Arcona 430
Segelnummer:
SWE 55
NOR Rating:
SWE 1,1550
Stina Eriksson
Segelsällskap:
Segelsällskapet Fram
Båtnamn:
Storm-stina
Båtmodell:
Arcona 430
Segelnummer:
SWE 55
NOR Rating:
SWE 1,1550
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
5
Summa
DNF
5
Anders Eriksson
, Segelsällskapet Fram
Stina Eriksson, Segelsällskapet Fram
Klass: SRS - Klass 6: SRS 1,10 -
Båtmodell: Arcona 430
Handicap: 1,1550
SWE 25
Niclas Holmberg
Segelsällskap:
Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn:
Vida
Båtmodell:
Elan350
Segelnummer:
SWE 25
NOR Rating:
SWE 1,0060
Fredrik Mattsson
Segelsällskap:
Båtnamn:
Vida
Båtmodell:
Elan350
Segelnummer:
SWE 25
NOR Rating:
SWE 1,0060
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
VIDA
Niclas Holmberg
Segelsällskap:
Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn:
Vida
Båtmodell:
Elan350
Segelnummer:
SWE 25
NOR Rating:
SWE 1,0060
Fredrik Mattsson
Segelsällskap:
Båtnamn:
Vida
Båtmodell:
Elan350
Segelnummer:
SWE 25
NOR Rating:
SWE 1,0060
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
Niclas Holmberg
, Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Fredrik Mattsson,
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Elan350
Handicap: 1,0060
SWE 610
Gunnar Seden
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
Emma
Båtmodell:
H-båt
Segelnummer:
SWE 610
NOR Rating:
SWE 0,8720
Göran Wennberg
Segelsällskap:
Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn:
Emma
Båtmodell:
H-båt
Segelnummer:
SWE 610
NOR Rating:
SWE 0,8720
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
6
Summa
DNF
6
EMMA
Gunnar Seden
Segelsällskap:
Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn:
Emma
Båtmodell:
H-båt
Segelnummer:
SWE 610
NOR Rating:
SWE 0,8720
Göran Wennberg
Segelsällskap:
Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn:
Emma
Båtmodell:
H-båt
Segelnummer:
SWE 610
NOR Rating:
SWE 0,8720
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
6
Summa
DNF
6
Gunnar Seden
, Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Göran Wennberg, Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: H-båt
Handicap: 0,8720
SWE 117
Martin Bengtsson
Segelsällskap:
Tjörns Segelsällskap
Båtnamn:
Nöjesmaskinen
Båtmodell:
Smaragd
Segelnummer:
SWE 117
NOR Rating:
SWE 0,9610
Magnus Ullman
Segelsällskap:
Båtnamn:
Nöjesmaskinen
Båtmodell:
Smaragd
Segelnummer:
SWE 117
NOR Rating:
SWE 0,9610
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 21:14:56
34:14:56
32:54:47
8
Summa
27.06.2020 21:14:56
34:14:56
32:54:47
8
NöJESMASKINEN
Martin Bengtsson
Segelsällskap:
Tjörns Segelsällskap
Båtnamn:
Nöjesmaskinen
Båtmodell:
Smaragd
Segelnummer:
SWE 117
NOR Rating:
SWE 0,9610
Magnus Ullman
Segelsällskap:
Båtnamn:
Nöjesmaskinen
Båtmodell:
Smaragd
Segelnummer:
SWE 117
NOR Rating:
SWE 0,9610
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 21:14:56
34:14:56
32:54:47
8
Summa
27.06.2020 21:14:56
34:14:56
32:54:47
8
Martin Bengtsson
, Tjörns Segelsällskap
Magnus Ullman,
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: Smaragd
Handicap: 0,9610
SWE 101
Peter Gustafsson
Segelsällskap:
Göteborgs Yacht Club
Båtnamn:
Gråå
Båtmodell:
Dominant Race Special
Segelnummer:
SWE 101
NOR Rating:
SWE 0,9360
Pelle Pedersem
Segelsällskap:
Göteborgs Yacht Club
Båtnamn:
Gråå
Båtmodell:
Dominant Race Special
Segelnummer:
SWE 101
NOR Rating:
SWE 0,9360
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 15:26:14
29:26:14
27:33:11
1
Summa
27.06.2020 15:26:14
29:26:14
27:33:11
1
GRåå
Peter Gustafsson
Segelsällskap:
Göteborgs Yacht Club
Båtnamn:
Gråå
Båtmodell:
Dominant Race Special
Segelnummer:
SWE 101
NOR Rating:
SWE 0,9360
Pelle Pedersem
Segelsällskap:
Göteborgs Yacht Club
Båtnamn:
Gråå
Båtmodell:
Dominant Race Special
Segelnummer:
SWE 101
NOR Rating:
SWE 0,9360
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 15:26:14
29:26:14
27:33:11
1
Summa
27.06.2020 15:26:14
29:26:14
27:33:11
1
Peter Gustafsson
, Göteborgs Yacht Club
Pelle Pedersem, Göteborgs Yacht Club
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Dominant Race Special
Handicap: 0,9360
SWE 6
Anders Kuikka
Segelsällskap:
Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn:
Coquette IV
Båtmodell:
Xp33
Segelnummer:
SWE 6
NOR Rating:
SWE 1,0230
Ann Kuikka
Segelsällskap:
Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn:
Coquette IV
Båtmodell:
Xp33
Segelnummer:
SWE 6
NOR Rating:
SWE 1,0230
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:41:01
33:41:01
34:27:30
9
Summa
27.06.2020 22:41:01
33:41:01
34:27:30
9
COQUETTE IV
Anders Kuikka
Segelsällskap:
Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn:
Coquette IV
Båtmodell:
Xp33
Segelnummer:
SWE 6
NOR Rating:
SWE 1,0230
Ann Kuikka
Segelsällskap:
Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn:
Coquette IV
Båtmodell:
Xp33
Segelnummer:
SWE 6
NOR Rating:
SWE 1,0230
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 22:41:01
33:41:01
34:27:30
9
Summa
27.06.2020 22:41:01
33:41:01
34:27:30
9
Anders Kuikka
, Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Ann Kuikka, Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Xp33
Handicap: 1,0230
SWE 346
Hugo Norell
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Piano
Båtmodell:
X-99
Segelnummer:
SWE 346
NOR Rating:
SWE 0,9860
Jörgen Rngenstedt
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Piano
Båtmodell:
X-99
Segelnummer:
SWE 346
NOR Rating:
SWE 0,9860
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 20:52:31
33:52:31
33:24:03
10
Summa
27.06.2020 20:52:31
33:52:31
33:24:03
10
PIANO
Hugo Norell
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Piano
Båtmodell:
X-99
Segelnummer:
SWE 346
NOR Rating:
SWE 0,9860
Jörgen Rngenstedt
Segelsällskap:
Segelsällskapet Slören
Båtnamn:
Piano
Båtmodell:
X-99
Segelnummer:
SWE 346
NOR Rating:
SWE 0,9860
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 20:52:31
33:52:31
33:24:03
10
Summa
27.06.2020 20:52:31
33:52:31
33:24:03
10
Hugo Norell
, Segelsällskapet Slören
Jörgen Rngenstedt, Segelsällskapet Slören
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: X-99
Handicap: 0,9860
SWE 34
August Pansell
Segelsällskap:
Halmstads Segelsällskap
Båtnamn:
Anemon II
Båtmodell:
Arcona 380
Segelnummer:
SWE 34
NOR Rating:
SWE 1,0810
Martin Persson
Segelsällskap:
Halmstads Segelsällskap
Båtnamn:
Anemon II
Båtmodell:
Arcona 380
Segelnummer:
SWE 34
NOR Rating:
SWE 1,0810
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
13
Summa
DNF
13
ANEMON II
August Pansell
Segelsällskap:
Halmstads Segelsällskap
Båtnamn:
Anemon II
Båtmodell:
Arcona 380
Segelnummer:
SWE 34
NOR Rating:
SWE 1,0810
Martin Persson
Segelsällskap:
Halmstads Segelsällskap
Båtnamn:
Anemon II
Båtmodell:
Arcona 380
Segelnummer:
SWE 34
NOR Rating:
SWE 1,0810
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
13
Summa
DNF
13
August Pansell
, Halmstads Segelsällskap
Martin Persson, Halmstads Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: Arcona 380
Handicap: 1,0810
SWE 42
Johannes Sörqvist
Segelsällskap:
Bohuslänska Jaktklubben
Båtnamn:
Lågsjö Båtbyggeri
Båtmodell:
CB66
Segelnummer:
SWE 42
NOR Rating:
SWE 0,9450
Petrus Sörqvist
Segelsällskap:
Bohuslänska Jaktklubben
Båtnamn:
Lågsjö Båtbyggeri
Båtmodell:
CB66
Segelnummer:
SWE 42
NOR Rating:
SWE 0,9450
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 16:16:43
30:16:43
28:36:47
3
Summa
27.06.2020 16:16:43
30:16:43
28:36:47
3
LåGSJö BåTBYGGERI
Johannes Sörqvist
Segelsällskap:
Bohuslänska Jaktklubben
Båtnamn:
Lågsjö Båtbyggeri
Båtmodell:
CB66
Segelnummer:
SWE 42
NOR Rating:
SWE 0,9450
Petrus Sörqvist
Segelsällskap:
Bohuslänska Jaktklubben
Båtnamn:
Lågsjö Båtbyggeri
Båtmodell:
CB66
Segelnummer:
SWE 42
NOR Rating:
SWE 0,9450
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 16:16:43
30:16:43
28:36:47
3
Summa
27.06.2020 16:16:43
30:16:43
28:36:47
3
Johannes Sörqvist
, Bohuslänska Jaktklubben
Petrus Sörqvist, Bohuslänska Jaktklubben
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: CB66
Handicap: 0,9450
SWE 29
Magnus Lundberg
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Aladdin
Båtmodell:
Dynamic 35
Segelnummer:
SWE 29
NOR Rating:
SWE 1,0120
Jonas Berntsson
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Aladdin
Båtmodell:
Dynamic 35
Segelnummer:
SWE 29
NOR Rating:
SWE 1,0120
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
ALADDIN
Magnus Lundberg
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Aladdin
Båtmodell:
Dynamic 35
Segelnummer:
SWE 29
NOR Rating:
SWE 1,0120
Jonas Berntsson
Segelsällskap:
Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn:
Aladdin
Båtmodell:
Dynamic 35
Segelnummer:
SWE 29
NOR Rating:
SWE 1,0120
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
Magnus Lundberg
, Stenungsunds Segelsällskap
Jonas Berntsson, Stenungsunds Segelsällskap
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Dynamic 35
Handicap: 1,0120
SWE 220
Carle Broberg
Segelsällskap:
Särö Båtklubb
Båtnamn:
S/y Gladys
Båtmodell:
Boström 37
Segelnummer:
SWE 220
NOR Rating:
SWE 0,9580
Christer Lidholm
Segelsällskap:
Båtnamn:
S/y Gladys
Båtmodell:
Boström 37
Segelnummer:
SWE 220
NOR Rating:
SWE 0,9580
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
17
Summa
DNF
17
S/Y GLADYS
Carle Broberg
Segelsällskap:
Särö Båtklubb
Båtnamn:
S/y Gladys
Båtmodell:
Boström 37
Segelnummer:
SWE 220
NOR Rating:
SWE 0,9580
Christer Lidholm
Segelsällskap:
Båtnamn:
S/y Gladys
Båtmodell:
Boström 37
Segelnummer:
SWE 220
NOR Rating:
SWE 0,9580
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
17
Summa
DNF
17
Carle Broberg
, Särö Båtklubb
Christer Lidholm,
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: Boström 37
Handicap: 0,9580
SWE 116
Joakim Bark
Segelsällskap:
Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn:
Banzai
Båtmodell:
Dehler 36
Segelnummer:
SWE 116
NOR Rating:
SWE 1,0430
Lennart Gustafsson
Segelsällskap:
Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn:
Banzai
Båtmodell:
Dehler 36
Segelnummer:
SWE 116
NOR Rating:
SWE 1,0430
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
BANZAI
Joakim Bark
Segelsällskap:
Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn:
Banzai
Båtmodell:
Dehler 36
Segelnummer:
SWE 116
NOR Rating:
SWE 1,0430
Lennart Gustafsson
Segelsällskap:
Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn:
Banzai
Båtmodell:
Dehler 36
Segelnummer:
SWE 116
NOR Rating:
SWE 1,0430
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
14
Summa
DNF
14
Joakim Bark
, Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Lennart Gustafsson, Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Dehler 36
Handicap: 1,0430
SWE 10773
Richard Fornum
Segelsällskap:
Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn:
Mum
Båtmodell:
Bavaria 38 Match
Segelnummer:
SWE 10773
NOR Rating:
SWE 1,0870
Robert Höglind
Segelsällskap:
Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn:
Mum
Båtmodell:
Bavaria 38 Match
Segelnummer:
SWE 10773
NOR Rating:
SWE 1,0870
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
13
Summa
DNF
13
MUM
Richard Fornum
Segelsällskap:
Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn:
Mum
Båtmodell:
Bavaria 38 Match
Segelnummer:
SWE 10773
NOR Rating:
SWE 1,0870
Robert Höglind
Segelsällskap:
Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn:
Mum
Båtmodell:
Bavaria 38 Match
Segelnummer:
SWE 10773
NOR Rating:
SWE 1,0870
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
13
Summa
DNF
13
Richard Fornum
, Lysekils Segelsällskap Gullmar
Robert Höglind, Lysekils Segelsällskap Gullmar
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: Bavaria 38 Match
Handicap: 1,0870
SWE 52
Johan Wickman
Segelsällskap:
Lommabuktens Seglarklubb
Båtnamn:
Josefina
Båtmodell:
X-37
Segelnummer:
SWE 52
NOR Rating:
SWE 1,0580
Martynas Kacergius
Segelsällskap:
Lommabuktens Seglarklubb
Båtnamn:
Josefina
Båtmodell:
X-37
Segelnummer:
SWE 52
NOR Rating:
SWE 1,0580
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 21:40:53
31:40:53
33:31:08
6
Summa
27.06.2020 21:40:53
31:40:53
33:31:08
6
JOSEFINA
Johan Wickman
Segelsällskap:
Lommabuktens Seglarklubb
Båtnamn:
Josefina
Båtmodell:
X-37
Segelnummer:
SWE 52
NOR Rating:
SWE 1,0580
Martynas Kacergius
Segelsällskap:
Lommabuktens Seglarklubb
Båtnamn:
Josefina
Båtmodell:
X-37
Segelnummer:
SWE 52
NOR Rating:
SWE 1,0580
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
27.06.2020 21:40:53
31:40:53
33:31:08
6
Summa
27.06.2020 21:40:53
31:40:53
33:31:08
6
Johan Wickman
, Lommabuktens Seglarklubb
Martynas Kacergius, Lommabuktens Seglarklubb
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: X-37
Handicap: 1,0580
SWE 112
Pär Bäck
Segelsällskap:
Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn:
Team Go
Båtmodell:
CB66 Racer
Segelnummer:
SWE 112
NOR Rating:
SWE 0,9450
Tom Gustvseb
Segelsällskap:
Båtnamn:
Team Go
Båtmodell:
CB66 Racer
Segelnummer:
SWE 112
NOR Rating:
SWE 0,9450
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNS
12
Summa
DNS
12
TEAM GO
Pär Bäck
Segelsällskap:
Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn:
Team Go
Båtmodell:
CB66 Racer
Segelnummer:
SWE 112
NOR Rating:
SWE 0,9450
Tom Gustvseb
Segelsällskap:
Båtnamn:
Team Go
Båtmodell:
CB66 Racer
Segelnummer:
SWE 112
NOR Rating:
SWE 0,9450
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNS
12
Summa
DNS
12
Pär Bäck
, Segelsällskapet Viken Ägir
Tom Gustvseb,
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: CB66 Racer
Handicap: 0,9450
SWE 293
Johan Holmqvist
Segelsällskap:
Lerkils Båtsällskap
Båtnamn:
BlackPearl
Båtmodell:
Dehler34
Segelnummer:
SWE 293
NOR Rating:
SWE 0,9450
Eric Gilland
Segelsällskap:
Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn:
BlackPearl
Båtmodell:
Dehler34
Segelnummer:
SWE 293
NOR Rating:
SWE 0,9450
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
12
Summa
DNF
12
BLACKPEARL
Johan Holmqvist
Segelsällskap:
Lerkils Båtsällskap
Båtnamn:
BlackPearl
Båtmodell:
Dehler34
Segelnummer:
SWE 293
NOR Rating:
SWE 0,9450
Eric Gilland
Segelsällskap:
Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn:
BlackPearl
Båtmodell:
Dehler34
Segelnummer:
SWE 293
NOR Rating:
SWE 0,9450
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
12
Summa
DNF
12
Johan Holmqvist
, Lerkils Båtsällskap
Eric Gilland, Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Dehler34
Handicap: 0,9450
SWE 1
Andreas Samuelsson
Segelsällskap:
SSVÄ
Båtnamn:
Båtmodell:
Elliott Tourer
Segelnummer:
SWE 1
NOR Rating:
SWE 1,144
Ewa Samuelsson
Segelsällskap:
SSVÄ
Båtnamn:
Båtmodell:
Elliott Tourer
Segelnummer:
SWE 1
NOR Rating:
SWE 1,144
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
5
Summa
DNF
5
Andreas Samuelsson
Segelsällskap:
SSVÄ
Båtnamn:
Båtmodell:
Elliott Tourer
Segelnummer:
SWE 1
NOR Rating:
SWE 1,144
Ewa Samuelsson
Segelsällskap:
SSVÄ
Båtnamn:
Båtmodell:
Elliott Tourer
Segelnummer:
SWE 1
NOR Rating:
SWE 1,144
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
5
Summa
DNF
5
Andreas Samuelsson
, SSVÄ
Ewa Samuelsson, SSVÄ
Klass: SRS - Klass 6: SRS 1,10 -
Båtmodell: Elliott Tourer
Handicap: 1,144
SWE 67
Lena Cedhagen
Segelsällskap:
STSS
Båtnamn:
Sunstone
Båtmodell:
Contrast 33
Segelnummer:
SWE 67
NOR Rating:
SWE 0,941
Sari Siirilä
Segelsällskap:
STSS
Båtnamn:
Sunstone
Båtmodell:
Contrast 33
Segelnummer:
SWE 67
NOR Rating:
SWE 0,941
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
12
Summa
DNF
12
SUNSTONE
Lena Cedhagen
Segelsällskap:
STSS
Båtnamn:
Sunstone
Båtmodell:
Contrast 33
Segelnummer:
SWE 67
NOR Rating:
SWE 0,941
Sari Siirilä
Segelsällskap:
STSS
Båtnamn:
Sunstone
Båtmodell:
Contrast 33
Segelnummer:
SWE 67
NOR Rating:
SWE 0,941
Sträcka
Målgång
Seglad tid
Korrigerad tid
Straff
Placering inom klassen
Start - Mål
DNF
12
Summa
DNF
12
Lena Cedhagen
, STSS
Sari Siirilä, STSS
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Contrast 33
Handicap: 0,941
Ladda ner CSV-fil