Resultat

Preliminär Resultat      Startlistor      Seglar fortfarande      Overall-liste     

Preliminär Resultat

Klass: Segling:

Klass 1

Placering Segelnummer Båt Båttype Reell Korrigerad Poäng Race 1
1 SWE-280

Johan Johansson

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Vita
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 280
NOR Rating: SWE 0,8820

Anders Ekberg

Segelsällskap:
Båtnamn: Vita
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 280
NOR Rating: SWE 0,8820
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:30:08 31:30:08 27:47:05 2
Summa 30.06.2018 16:30:08 31:30:08 27:47:05 1
VITA

Johan Johansson

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Vita
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 280
NOR Rating: SWE 0,8820

Anders Ekberg

Segelsällskap:
Båtnamn: Vita
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 280
NOR Rating: SWE 0,8820
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:30:08 31:30:08 27:47:05 2
Summa 30.06.2018 16:30:08 31:30:08 27:47:05 1

Johan Johansson (Hjuviks Båtklubb
Anders Ekberg ())
Cumulus 31:30:08 27:47:05 1 1
2 SWE-378

Pontus Göransson

Segelsällskap: Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn: Pipistrello
Båtmodell: POGO650
Segelnummer: SWE 378
NOR Rating: SWE 0,8580

Dan Göransson

Segelsällskap:
Båtnamn: Pipistrello
Båtmodell: POGO650
Segelnummer: SWE 378
NOR Rating: SWE 0,8580
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:34:43 32:34:43 27:57:08 3
Summa 30.06.2018 17:34:43 32:34:43 27:57:08 2
PIPISTRELLO

Pontus Göransson

Segelsällskap: Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn: Pipistrello
Båtmodell: POGO650
Segelnummer: SWE 378
NOR Rating: SWE 0,8580

Dan Göransson

Segelsällskap:
Båtnamn: Pipistrello
Båtmodell: POGO650
Segelnummer: SWE 378
NOR Rating: SWE 0,8580
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:34:43 32:34:43 27:57:08 3
Summa 30.06.2018 17:34:43 32:34:43 27:57:08 2

Pontus Göransson (Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Dan Göransson ())
POGO650 32:34:43 27:57:08 2 2
3 SWE-17

Ulf Danielsson

Segelsällskap: Lerums Segelsällskap
Båtnamn: Salta
Båtmodell: Albin Alpha
Segelnummer: SWE 17
NOR Rating: SWE 0,888

Magnus Andren

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Salta
Båtmodell: Albin Alpha
Segelnummer: SWE 17
NOR Rating: SWE 0,888
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:32:37 31:32:37 28:00:38 4
Summa 30.06.2018 16:32:37 31:32:37 28:00:38 3
SALTA

Ulf Danielsson

Segelsällskap: Lerums Segelsällskap
Båtnamn: Salta
Båtmodell: Albin Alpha
Segelnummer: SWE 17
NOR Rating: SWE 0,888

Magnus Andren

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Salta
Båtmodell: Albin Alpha
Segelnummer: SWE 17
NOR Rating: SWE 0,888
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:32:37 31:32:37 28:00:38 4
Summa 30.06.2018 16:32:37 31:32:37 28:00:38 3

Ulf Danielsson (Lerums Segelsällskap
Magnus Andren (Segelsällskapet Viken Ägir))
Albin Alpha 31:32:37 28:00:38 3 3
4 SWE-533

Per Norman

Segelsällskap: Smögen Yacht Club
Båtnamn: Rabalder
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 533
NOR Rating: SWE 0,8690

Pontus Javette

Segelsällskap: Smögen Yacht Club
Båtnamn: Rabalder
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 533
NOR Rating: SWE 0,8690
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:44:35 32:44:35 28:27:13 5
Summa 30.06.2018 17:44:35 32:44:35 28:27:13 4
RABALDER

Per Norman

Segelsällskap: Smögen Yacht Club
Båtnamn: Rabalder
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 533
NOR Rating: SWE 0,8690

Pontus Javette

Segelsällskap: Smögen Yacht Club
Båtnamn: Rabalder
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 533
NOR Rating: SWE 0,8690
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:44:35 32:44:35 28:27:13 5
Summa 30.06.2018 17:44:35 32:44:35 28:27:13 4

Per Norman (Smögen Yacht Club
Pontus Javette (Smögen Yacht Club))
Cumulus 32:44:35 28:27:13 4 4
5 SWE-335

Per Alexandersson

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: GO’LR
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 335
NOR Rating: SWE 0,8720

Mikael Jonsson

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: GO’LR
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 335
NOR Rating: SWE 0,8720
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 18:22:03 33:22:03 29:05:47 6
Summa 30.06.2018 18:22:03 33:22:03 29:05:47 5
GO’LR

Per Alexandersson

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: GO’LR
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 335
NOR Rating: SWE 0,8720

Mikael Jonsson

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: GO’LR
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 335
NOR Rating: SWE 0,8720
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 18:22:03 33:22:03 29:05:47 6
Summa 30.06.2018 18:22:03 33:22:03 29:05:47 5

Per Alexandersson (Hjuviks Båtklubb
Mikael Jonsson (Hjuviks Båtklubb))
Cumulus 33:22:03 29:05:47 5 5
6 SWE-308

Henrik Högman

Segelsällskap: Sotefjordens Segelsällskap
Båtnamn: Turbulence
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 308
NOR Rating: SWE 0,882

Fredrik Högman

Segelsällskap:
Båtnamn: Turbulence
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 308
NOR Rating: SWE 0,882
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 19:59:06 34:59:06 30:51:24 7
Summa 30.06.2018 19:59:06 34:59:06 30:51:24 6
TURBULENCE

Henrik Högman

Segelsällskap: Sotefjordens Segelsällskap
Båtnamn: Turbulence
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 308
NOR Rating: SWE 0,882

Fredrik Högman

Segelsällskap:
Båtnamn: Turbulence
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 308
NOR Rating: SWE 0,882
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 19:59:06 34:59:06 30:51:24 7
Summa 30.06.2018 19:59:06 34:59:06 30:51:24 6

Henrik Högman (Sotefjordens Segelsällskap
Fredrik Högman ())
Cumulus 34:59:06 30:51:24 6 6
7 SWE-7507

Göran Johnsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Jo 2
Båtmodell: Murena
Segelnummer: SWE 7507
NOR Rating: SWE 0,866

Oskar Brännström

Segelsällskap:
Båtnamn: Jo 2
Båtmodell: Murena
Segelnummer: SWE 7507
NOR Rating: SWE 0,866
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 21:07:45 36:07:45 31:17:16 8
Summa 30.06.2018 21:07:45 36:07:45 31:17:16 7
JO 2

Göran Johnsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Jo 2
Båtmodell: Murena
Segelnummer: SWE 7507
NOR Rating: SWE 0,866

Oskar Brännström

Segelsällskap:
Båtnamn: Jo 2
Båtmodell: Murena
Segelnummer: SWE 7507
NOR Rating: SWE 0,866
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 21:07:45 36:07:45 31:17:16 8
Summa 30.06.2018 21:07:45 36:07:45 31:17:16 7

Göran Johnsson (Segelsällskapet Viken Ägir
Oskar Brännström ())
Murena 36:07:45 31:17:16 7 7
8 SWE-358

Mats Andersson

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Matilda
Båtmodell: NF
Segelnummer: SWE 358
NOR Rating: SWE 0,886

Lars Hammar

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Matilda
Båtmodell: NF
Segelnummer: SWE 358
NOR Rating: SWE 0,886
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 21:49:04 36:49:04 32:37:13 9
Summa 30.06.2018 21:49:04 36:49:04 32:37:13 8
MATILDA

Mats Andersson

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Matilda
Båtmodell: NF
Segelnummer: SWE 358
NOR Rating: SWE 0,886

Lars Hammar

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Matilda
Båtmodell: NF
Segelnummer: SWE 358
NOR Rating: SWE 0,886
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 21:49:04 36:49:04 32:37:13 9
Summa 30.06.2018 21:49:04 36:49:04 32:37:13 8

Mats Andersson (Tjörns Segelsällskap
Lars Hammar (Tjörns Segelsällskap))
NF 36:49:04 32:37:13 8 8
9 SWE-454

Staffan Pettersson

Segelsällskap: Mollösunds Båtförening
Båtnamn: Fluffer
Båtmodell: Express
Segelnummer: SWE 454
NOR Rating: SWE 0,8940

Kaj Eriksson

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Fluffer
Båtmodell: Express
Segelnummer: SWE 454
NOR Rating: SWE 0,8940
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 21:39:24 36:39:24 32:46:15 10
Summa 30.06.2018 21:39:24 36:39:24 32:46:15 9
FLUFFER

Staffan Pettersson

Segelsällskap: Mollösunds Båtförening
Båtnamn: Fluffer
Båtmodell: Express
Segelnummer: SWE 454
NOR Rating: SWE 0,8940

Kaj Eriksson

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Fluffer
Båtmodell: Express
Segelnummer: SWE 454
NOR Rating: SWE 0,8940
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 21:39:24 36:39:24 32:46:15 10
Summa 30.06.2018 21:39:24 36:39:24 32:46:15 9

Staffan Pettersson (Mollösunds Båtförening
Kaj Eriksson (Björlanda Kile Segelsällskap))
Express 36:39:24 32:46:15 9 9
10 SWE-41

Petter Gustavsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Rölleka
Båtmodell: Nordisk Kryssare 5½
Segelnummer: SWE 41
NOR Rating: SWE 0,8470

Viktor Hadartz

Segelsällskap:
Båtnamn: Rölleka
Båtmodell: Nordisk Kryssare 5½
Segelnummer: SWE 41
NOR Rating: SWE 0,8470
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2018 00:50:27 39:50:27 33:44:42 11
Summa 01.07.2018 00:50:27 39:50:27 33:44:42 10
RöLLEKA

Petter Gustavsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Rölleka
Båtmodell: Nordisk Kryssare 5½
Segelnummer: SWE 41
NOR Rating: SWE 0,8470

Viktor Hadartz

Segelsällskap:
Båtnamn: Rölleka
Båtmodell: Nordisk Kryssare 5½
Segelnummer: SWE 41
NOR Rating: SWE 0,8470
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2018 00:50:27 39:50:27 33:44:42 11
Summa 01.07.2018 00:50:27 39:50:27 33:44:42 10

Petter Gustavsson (Segelsällskapet Slören
Viktor Hadartz ())
Nordisk Kryssare 5½ 39:50:27 33:44:42 10 10
11 SWE-27

Johan Henricssson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Andrum 2
Båtmodell: Maxi Magic
Segelnummer: SWE 27
NOR Rating: SWE 0,8700

Emil Henricsson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Andrum 2
Båtmodell: Maxi Magic
Segelnummer: SWE 27
NOR Rating: SWE 0,8700
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2018 00:47:56 39:47:56 34:37:30 12
Summa 01.07.2018 00:47:56 39:47:56 34:37:30 11
ANDRUM 2

Johan Henricssson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Andrum 2
Båtmodell: Maxi Magic
Segelnummer: SWE 27
NOR Rating: SWE 0,8700

Emil Henricsson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Andrum 2
Båtmodell: Maxi Magic
Segelnummer: SWE 27
NOR Rating: SWE 0,8700
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2018 00:47:56 39:47:56 34:37:30 12
Summa 01.07.2018 00:47:56 39:47:56 34:37:30 11

Johan Henricssson (De Tio Öarnas Segelsällskap
Emil Henricsson (De Tio Öarnas Segelsällskap))
Maxi Magic 39:47:56 34:37:30 11 11
12 SWE-934

Kjell Andersson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Anna-Lina
Båtmodell: Maxi 77
Segelnummer: SWE 934
NOR Rating: SWE 0,8300

Magnus Blomstrand

Segelsällskap:
Båtnamn: Anna-Lina
Båtmodell: Maxi 77
Segelnummer: SWE 934
NOR Rating: SWE 0,8300
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 12
ANNA-LINA

Kjell Andersson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Anna-Lina
Båtmodell: Maxi 77
Segelnummer: SWE 934
NOR Rating: SWE 0,8300

Magnus Blomstrand

Segelsällskap:
Båtnamn: Anna-Lina
Båtmodell: Maxi 77
Segelnummer: SWE 934
NOR Rating: SWE 0,8300
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 12

Kjell Andersson (Stenungsunds Segelsällskap)
Magnus Blomstrand ()
Maxi 77 DNF (20)
12 SWE-669

Anders Gustavsson

Segelsällskap: AGSS
Båtnamn: Canasta
Båtmodell: Maxi 95
Segelnummer: SWE 669
NOR Rating: SWE 0,887

Gustaf Magnander

Segelsällskap:
Båtnamn: Canasta
Båtmodell: Maxi 95
Segelnummer: SWE 669
NOR Rating: SWE 0,887
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 12
CANASTA

Anders Gustavsson

Segelsällskap: AGSS
Båtnamn: Canasta
Båtmodell: Maxi 95
Segelnummer: SWE 669
NOR Rating: SWE 0,887

Gustaf Magnander

Segelsällskap:
Båtnamn: Canasta
Båtmodell: Maxi 95
Segelnummer: SWE 669
NOR Rating: SWE 0,887
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 12

Anders Gustavsson (AGSS)
Gustaf Magnander ()
Maxi 95 DNF (20)
12 SWE-182

Viktor Thedin

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Lisa
Båtmodell: IF
Segelnummer: SWE 182
NOR Rating: SWE 0,8320

Carl Andersson

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Lisa
Båtmodell: IF
Segelnummer: SWE 182
NOR Rating: SWE 0,8320
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 12
LISA

Viktor Thedin

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Lisa
Båtmodell: IF
Segelnummer: SWE 182
NOR Rating: SWE 0,8320

Carl Andersson

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Lisa
Båtmodell: IF
Segelnummer: SWE 182
NOR Rating: SWE 0,8320
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 12

Viktor Thedin (Tjörns Segelsällskap)
Carl Andersson (Tjörns Segelsällskap)
IF DNF (20)
12 SWE-7867

Niclas Fredman

Segelsällskap: Trondhjems Seilforening
Båtnamn: MOLLIE
Båtmodell: Comfort 30
Segelnummer: SWE 7867
NOR Rating: SWE 0,8630

Stefan Fredman

Segelsällskap:
Båtnamn: MOLLIE
Båtmodell: Comfort 30
Segelnummer: SWE 7867
NOR Rating: SWE 0,8630
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 12
MOLLIE

Niclas Fredman

Segelsällskap: Trondhjems Seilforening
Båtnamn: MOLLIE
Båtmodell: Comfort 30
Segelnummer: SWE 7867
NOR Rating: SWE 0,8630

Stefan Fredman

Segelsällskap:
Båtnamn: MOLLIE
Båtmodell: Comfort 30
Segelnummer: SWE 7867
NOR Rating: SWE 0,8630
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 12

Niclas Fredman (Trondhjems Seilforening)
Stefan Fredman ()
Comfort 30 DNF (20)
12 SWE-227

Anders Loren

Segelsällskap: Segelsällskapet Kaparen
Båtnamn: Monique
Båtmodell: Nord 80
Segelnummer: SWE 227
NOR Rating: SWE 0,8080

jonas jenndahl

Segelsällskap:
Båtnamn: Monique
Båtmodell: Nord 80
Segelnummer: SWE 227
NOR Rating: SWE 0,8080
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 12
MONIQUE

Anders Loren

Segelsällskap: Segelsällskapet Kaparen
Båtnamn: Monique
Båtmodell: Nord 80
Segelnummer: SWE 227
NOR Rating: SWE 0,8080

jonas jenndahl

Segelsällskap:
Båtnamn: Monique
Båtmodell: Nord 80
Segelnummer: SWE 227
NOR Rating: SWE 0,8080
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 12

Anders Loren (Segelsällskapet Kaparen)
jonas jenndahl ()
Nord 80 DNF (20)
12 SWE-11808

Elsa Magnusson

Segelsällskap: VESS
Båtnamn: Vaiana
Båtmodell: TrissSX2
Segelnummer: SWE 11808
NOR Rating: SWE 0,857

Viktor Ardfors

Segelsällskap: VESS
Båtnamn: Vaiana
Båtmodell: TrissSX2
Segelnummer: SWE 11808
NOR Rating: SWE 0,857
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 12
VAIANA

Elsa Magnusson

Segelsällskap: VESS
Båtnamn: Vaiana
Båtmodell: TrissSX2
Segelnummer: SWE 11808
NOR Rating: SWE 0,857

Viktor Ardfors

Segelsällskap: VESS
Båtnamn: Vaiana
Båtmodell: TrissSX2
Segelnummer: SWE 11808
NOR Rating: SWE 0,857
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 12

Elsa Magnusson (VESS)
Viktor Ardfors (VESS)
TrissSX2 DNF (20)
12 SWE-434

Johan Söderberg

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Strecket
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 434
NOR Rating: SWE 0,8820

Tord Björkqvist

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Strecket
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 434
NOR Rating: SWE 0,8820
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:09:53 31:09:53 27:29:14 DSQ 1
Summa DSQ 12
STRECKET

Johan Söderberg

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Strecket
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 434
NOR Rating: SWE 0,8820

Tord Björkqvist

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Strecket
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 434
NOR Rating: SWE 0,8820
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:09:53 31:09:53 27:29:14 DSQ 1
Summa DSQ 12

Johan Söderberg (Björlanda Kile Segelsällskap)
Tord Björkqvist (Björlanda Kile Segelsällskap)
Cumulus DSQ (20)
12 SWE-799

henrik bragner

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: tibia
Båtmodell: Albin scampi
Segelnummer: SWE 799
NOR Rating: SWE 0,889

Niklas Bragner

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: tibia
Båtmodell: Albin scampi
Segelnummer: SWE 799
NOR Rating: SWE 0,889
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 13
Summa DNS 12
TIBIA

henrik bragner

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: tibia
Båtmodell: Albin scampi
Segelnummer: SWE 799
NOR Rating: SWE 0,889

Niklas Bragner

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: tibia
Båtmodell: Albin scampi
Segelnummer: SWE 799
NOR Rating: SWE 0,889
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 13
Summa DNS 12

henrik bragner (Stenungsunds Segelsällskap)
Niklas Bragner (Stenungsunds Segelsällskap)
Albin scampi DNS (20)

Klass 2

Placering Segelnummer Båt Båttype Reell Korrigerad Poäng Race 1
1 SWE-139

Tommy Strandberg

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Lioness
Båtmodell: Contrast 33
Segelnummer: SWE 139
NOR Rating: SWE 0,923

Bosse Bergqvist

Segelsällskap:
Båtnamn: Lioness
Båtmodell: Contrast 33
Segelnummer: SWE 139
NOR Rating: SWE 0,923
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:16:31 30:16:31 27:56:38 1
Summa 30.06.2018 16:16:31 30:16:31 27:56:38 1
LIONESS

Tommy Strandberg

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Lioness
Båtmodell: Contrast 33
Segelnummer: SWE 139
NOR Rating: SWE 0,923

Bosse Bergqvist

Segelsällskap:
Båtnamn: Lioness
Båtmodell: Contrast 33
Segelnummer: SWE 139
NOR Rating: SWE 0,923
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:16:31 30:16:31 27:56:38 1
Summa 30.06.2018 16:16:31 30:16:31 27:56:38 1

Tommy Strandberg (Tjörns Segelsällskap
Bosse Bergqvist ())
Contrast 33 30:16:31 27:56:38 1 1
2 SWE-81

Björn Wärnberg

Segelsällskap: Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn: Qetesh
Båtmodell: Albin Nova
Segelnummer: SWE 81
NOR Rating: SWE 0,9110

David Klemetz

Segelsällskap: Alingsås Segelsällskap
Båtnamn: Qetesh
Båtmodell: Albin Nova
Segelnummer: SWE 81
NOR Rating: SWE 0,9110
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:27:37 31:27:37 28:39:37 2
Summa 30.06.2018 17:27:37 31:27:37 28:39:37 2
QETESH

Björn Wärnberg

Segelsällskap: Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn: Qetesh
Båtmodell: Albin Nova
Segelnummer: SWE 81
NOR Rating: SWE 0,9110

David Klemetz

Segelsällskap: Alingsås Segelsällskap
Båtnamn: Qetesh
Båtmodell: Albin Nova
Segelnummer: SWE 81
NOR Rating: SWE 0,9110
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:27:37 31:27:37 28:39:37 2
Summa 30.06.2018 17:27:37 31:27:37 28:39:37 2

Björn Wärnberg (Ljungskile Segelsällskap
David Klemetz (Alingsås Segelsällskap))
Albin Nova 31:27:37 28:39:37 2 2
3 SWE-81

Lars Ove Swedenfeldt

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Swea
Båtmodell: 6metre CR
Segelnummer: SWE 81
NOR Rating: SWE 0,944

Mats Wilhelmsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Swea
Båtmodell: 6metre CR
Segelnummer: SWE 81
NOR Rating: SWE 0,944
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:42:23 30:42:23 28:59:12 3
Summa 30.06.2018 16:42:23 30:42:23 28:59:12 3
SWEA

Lars Ove Swedenfeldt

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Swea
Båtmodell: 6metre CR
Segelnummer: SWE 81
NOR Rating: SWE 0,944

Mats Wilhelmsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Swea
Båtmodell: 6metre CR
Segelnummer: SWE 81
NOR Rating: SWE 0,944
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:42:23 30:42:23 28:59:12 3
Summa 30.06.2018 16:42:23 30:42:23 28:59:12 3

Lars Ove Swedenfeldt (Segelsällskapet Viken Ägir
Mats Wilhelmsson (Segelsällskapet Viken Ägir))
6metre CR 30:42:23 28:59:12 3 3
4 SWE-10588

Bo Callenberg

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Intermezzo
Båtmodell: X-302
Segelnummer: SWE 10588
NOR Rating: SWE 0,9420

Lars Martin Arendal

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Intermezzo
Båtmodell: X-302
Segelnummer: SWE 10588
NOR Rating: SWE 0,9420
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:09:05 31:09:05 29:20:40 4
Summa 30.06.2018 17:09:05 31:09:05 29:20:40 4
INTERMEZZO

Bo Callenberg

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Intermezzo
Båtmodell: X-302
Segelnummer: SWE 10588
NOR Rating: SWE 0,9420

Lars Martin Arendal

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Intermezzo
Båtmodell: X-302
Segelnummer: SWE 10588
NOR Rating: SWE 0,9420
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:09:05 31:09:05 29:20:40 4
Summa 30.06.2018 17:09:05 31:09:05 29:20:40 4

Bo Callenberg (Lysekils Segelsällskap Gullmar
Lars Martin Arendal (Lysekils Segelsällskap Gullmar))
X-302 31:09:05 29:20:40 4 4
5 SWE-59

Hans Axelsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Geronimo
Båtmodell: H-323
Segelnummer: SWE 59
NOR Rating: SWE 0,926

Bo Axelsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Geronimo
Båtmodell: H-323
Segelnummer: SWE 59
NOR Rating: SWE 0,926
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 18:24:14 32:24:14 30:00:21 5
Summa 30.06.2018 18:24:14 32:24:14 30:00:21 5
GERONIMO

Hans Axelsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Geronimo
Båtmodell: H-323
Segelnummer: SWE 59
NOR Rating: SWE 0,926

Bo Axelsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Geronimo
Båtmodell: H-323
Segelnummer: SWE 59
NOR Rating: SWE 0,926
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 18:24:14 32:24:14 30:00:21 5
Summa 30.06.2018 18:24:14 32:24:14 30:00:21 5

Hans Axelsson (Stenungsunds Segelsällskap
Bo Axelsson (Stenungsunds Segelsällskap))
H-323 32:24:14 30:00:21 5 5
6 SWE-64

Pontus Karlsson

Segelsällskap: Vänersborgs Segelsällskap
Båtnamn: Banzai
Båtmodell: Banner 30
Segelnummer: SWE 64
NOR Rating: SWE 0,9410

Peter Karlsson

Segelsällskap: Vänersborgs Segelsällskap
Båtnamn: Banzai
Båtmodell: Banner 30
Segelnummer: SWE 64
NOR Rating: SWE 0,9410
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 18:21:18 32:21:18 30:26:45 6
Summa 30.06.2018 18:21:18 32:21:18 30:26:45 6
BANZAI

Pontus Karlsson

Segelsällskap: Vänersborgs Segelsällskap
Båtnamn: Banzai
Båtmodell: Banner 30
Segelnummer: SWE 64
NOR Rating: SWE 0,9410

Peter Karlsson

Segelsällskap: Vänersborgs Segelsällskap
Båtnamn: Banzai
Båtmodell: Banner 30
Segelnummer: SWE 64
NOR Rating: SWE 0,9410
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 18:21:18 32:21:18 30:26:45 6
Summa 30.06.2018 18:21:18 32:21:18 30:26:45 6

Pontus Karlsson (Vänersborgs Segelsällskap
Peter Karlsson (Vänersborgs Segelsällskap))
Banner 30 32:21:18 30:26:45 6 6
7 SWE-227

Jonas Rinaldo

Segelsällskap: Billdals Kappseglingssällskap
Båtnamn: HavElla
Båtmodell: Contrast 33
Segelnummer: SWE 227
NOR Rating: SWE 0,895

Roger Skog

Segelsällskap:
Båtnamn: HavElla
Båtmodell: Contrast 33
Segelnummer: SWE 227
NOR Rating: SWE 0,895
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 20:25:06 34:25:06 30:48:15 7
Summa 30.06.2018 20:25:06 34:25:06 30:48:15 7
HAVELLA

Jonas Rinaldo

Segelsällskap: Billdals Kappseglingssällskap
Båtnamn: HavElla
Båtmodell: Contrast 33
Segelnummer: SWE 227
NOR Rating: SWE 0,895

Roger Skog

Segelsällskap:
Båtnamn: HavElla
Båtmodell: Contrast 33
Segelnummer: SWE 227
NOR Rating: SWE 0,895
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 20:25:06 34:25:06 30:48:15 7
Summa 30.06.2018 20:25:06 34:25:06 30:48:15 7

Jonas Rinaldo (Billdals Kappseglingssällskap
Roger Skog ())
Contrast 33 34:25:06 30:48:15 7 7
8 SWE-106

Lukas Andersson

Segelsällskap: Vänersborgs Segelsällskap
Båtnamn: JARVIS
Båtmodell: CB66
Segelnummer: SWE 106
NOR Rating: SWE 0,9480

Pontus Andersson

Segelsällskap: Vänersborgs Segelsällskap
Båtnamn: JARVIS
Båtmodell: CB66
Segelnummer: SWE 106
NOR Rating: SWE 0,9480
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 18:29:47 32:29:47 30:48:23 8
Summa 30.06.2018 18:29:47 32:29:47 30:48:23 8
JARVIS

Lukas Andersson

Segelsällskap: Vänersborgs Segelsällskap
Båtnamn: JARVIS
Båtmodell: CB66
Segelnummer: SWE 106
NOR Rating: SWE 0,9480

Pontus Andersson

Segelsällskap: Vänersborgs Segelsällskap
Båtnamn: JARVIS
Båtmodell: CB66
Segelnummer: SWE 106
NOR Rating: SWE 0,9480
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 18:29:47 32:29:47 30:48:23 8
Summa 30.06.2018 18:29:47 32:29:47 30:48:23 8

Lukas Andersson (Vänersborgs Segelsällskap
Pontus Andersson (Vänersborgs Segelsällskap))
CB66 32:29:47 30:48:23 8 8
9 SWE-421

Jonas Rolfsman

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Akter
Båtmodell: Maxi 999
Segelnummer: SWE 421
NOR Rating: SWE 0,934
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 19:13:03 33:13:03 31:01:30 9
Summa 30.06.2018 19:13:03 33:13:03 31:01:30 9
AKTER

Jonas Rolfsman

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Akter
Båtmodell: Maxi 999
Segelnummer: SWE 421
NOR Rating: SWE 0,934
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 19:13:03 33:13:03 31:01:30 9
Summa 30.06.2018 19:13:03 33:13:03 31:01:30 9

Jonas Rolfsman (Stenungsunds Segelsällskap)
Maxi 999 33:13:03 31:01:30 9 9
10 SWE-11290

Robert Schmidt

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Granma
Båtmodell: Dehler 29
Segelnummer: SWE 11290
NOR Rating: SWE 0,9130

Petter Andolf

Segelsällskap:
Båtnamn: Granma
Båtmodell: Dehler 29
Segelnummer: SWE 11290
NOR Rating: SWE 0,9130
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 22:09:24 36:09:24 33:00:39 10
Summa 30.06.2018 22:09:24 36:09:24 33:00:39 10
GRANMA

Robert Schmidt

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Granma
Båtmodell: Dehler 29
Segelnummer: SWE 11290
NOR Rating: SWE 0,9130

Petter Andolf

Segelsällskap:
Båtnamn: Granma
Båtmodell: Dehler 29
Segelnummer: SWE 11290
NOR Rating: SWE 0,9130
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 22:09:24 36:09:24 33:00:39 10
Summa 30.06.2018 22:09:24 36:09:24 33:00:39 10

Robert Schmidt (Björlanda Kile Segelsällskap
Petter Andolf ())
Dehler 29 36:09:24 33:00:39 10 10
11 SWE-654

Erik Palholmen

Segelsällskap: Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn: Idun
Båtmodell: Comfortina 32
Segelnummer: SWE 654
NOR Rating: SWE 0,9300

Simon Nordin

Segelsällskap: Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn: Idun
Båtmodell: Comfortina 32
Segelnummer: SWE 654
NOR Rating: SWE 0,9300
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 21:48:00 35:48:00 33:17:38 11
Summa 30.06.2018 21:48:00 35:48:00 33:17:38 11
IDUN

Erik Palholmen

Segelsällskap: Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn: Idun
Båtmodell: Comfortina 32
Segelnummer: SWE 654
NOR Rating: SWE 0,9300

Simon Nordin

Segelsällskap: Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn: Idun
Båtmodell: Comfortina 32
Segelnummer: SWE 654
NOR Rating: SWE 0,9300
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 21:48:00 35:48:00 33:17:38 11
Summa 30.06.2018 21:48:00 35:48:00 33:17:38 11

Erik Palholmen (Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Simon Nordin (Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb))
Comfortina 32 35:48:00 33:17:38 11 11
12 SWE-293

Johan Holmqvist

Segelsällskap: Lerkils Båtsällskap
Båtnamn: Black Pearl
Båtmodell: Dehler Opima 101
Segelnummer: SWE 293
NOR Rating: SWE 0,924
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2018 01:19:57 39:19:57 36:20:35 12
Summa 01.07.2018 01:19:57 39:19:57 36:20:35 12
BLACK PEARL

Johan Holmqvist

Segelsällskap: Lerkils Båtsällskap
Båtnamn: Black Pearl
Båtmodell: Dehler Opima 101
Segelnummer: SWE 293
NOR Rating: SWE 0,924
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2018 01:19:57 39:19:57 36:20:35 12
Summa 01.07.2018 01:19:57 39:19:57 36:20:35 12

Johan Holmqvist (Lerkils Båtsällskap)
Dehler Opima 101 39:19:57 36:20:35 12 12
13 SWE-1190

Jan Augustsson

Segelsällskap: Wallhamn Marina Yachtclub
Båtnamn: Glymur
Båtmodell: Optima101
Segelnummer: SWE 1190
NOR Rating: SWE 0,926

Stefan Söderlund

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: Glymur
Båtmodell: Optima101
Segelnummer: SWE 1190
NOR Rating: SWE 0,926
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2018 01:36:48 39:36:48 36:40:55 13
Summa 01.07.2018 01:36:48 39:36:48 36:40:55 13
GLYMUR

Jan Augustsson

Segelsällskap: Wallhamn Marina Yachtclub
Båtnamn: Glymur
Båtmodell: Optima101
Segelnummer: SWE 1190
NOR Rating: SWE 0,926

Stefan Söderlund

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: Glymur
Båtmodell: Optima101
Segelnummer: SWE 1190
NOR Rating: SWE 0,926
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2018 01:36:48 39:36:48 36:40:55 13
Summa 01.07.2018 01:36:48 39:36:48 36:40:55 13

Jan Augustsson (Wallhamn Marina Yachtclub
Stefan Söderlund (Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap))
Optima101 39:36:48 36:40:55 13 13
14 SWE -176

Asko Malila

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: GRÅ
Båtmodell: Contrast33
Segelnummer: SWE 176
NOR Rating: SWE 0,9370

Urban Ristorp

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: GRÅ
Båtmodell: Contrast33
Segelnummer: SWE 176
NOR Rating: SWE 0,9370
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14
GRÅ

Asko Malila

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: GRÅ
Båtmodell: Contrast33
Segelnummer: SWE 176
NOR Rating: SWE 0,9370

Urban Ristorp

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: GRÅ
Båtmodell: Contrast33
Segelnummer: SWE 176
NOR Rating: SWE 0,9370
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14

Asko Malila (Stenungsunds Segelsällskap)
Urban Ristorp (Stenungsunds Segelsällskap)
Contrast33 DNF (17)
14 SWE-10748

Mats Årman

Segelsällskap: Seglingssällskapet Slören
Båtnamn: Okidoki
Båtmodell: First 300 Spirit
Segelnummer: SWE 10748
NOR Rating: SWE 0,947

Pelle Årman

Segelsällskap:
Båtnamn: Okidoki
Båtmodell: First 300 Spirit
Segelnummer: SWE 10748
NOR Rating: SWE 0,947
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14
OKIDOKI

Mats Årman

Segelsällskap: Seglingssällskapet Slören
Båtnamn: Okidoki
Båtmodell: First 300 Spirit
Segelnummer: SWE 10748
NOR Rating: SWE 0,947

Pelle Årman

Segelsällskap:
Båtnamn: Okidoki
Båtmodell: First 300 Spirit
Segelnummer: SWE 10748
NOR Rating: SWE 0,947
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14

Mats Årman (Seglingssällskapet Slören)
Pelle Årman ()
First 300 Spirit DNF (17)
14 SWE-2

Dan Nilsson

Segelsällskap: Svanviks båtklubb
Båtnamn: Sicada
Båtmodell: CB 33
Segelnummer: SWE 2
NOR Rating: SWE 0,947

Mats Bäcklund

Segelsällskap:
Båtnamn: Sicada
Båtmodell: CB 33
Segelnummer: SWE 2
NOR Rating: SWE 0,947
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14
SICADA

Dan Nilsson

Segelsällskap: Svanviks båtklubb
Båtnamn: Sicada
Båtmodell: CB 33
Segelnummer: SWE 2
NOR Rating: SWE 0,947

Mats Bäcklund

Segelsällskap:
Båtnamn: Sicada
Båtmodell: CB 33
Segelnummer: SWE 2
NOR Rating: SWE 0,947
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14

Dan Nilsson (Svanviks båtklubb)
Mats Bäcklund ()
CB 33 DNF (17)

Klass 3

Placering Segelnummer Båt Båttype Reell Korrigerad Poäng Race 1
1 SWE-11128

Per Lindell

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Calypso
Båtmodell: Pogo 850
Segelnummer: SWE 11128
NOR Rating: SWE 0,9520

Fabian Tillig

Segelsällskap:
Båtnamn: Calypso
Båtmodell: Pogo 850
Segelnummer: SWE 11128
NOR Rating: SWE 0,9520
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:04:35 29:04:35 27:40:50 1
Summa 30.06.2018 16:04:35 29:04:35 27:40:50 1
CALYPSO

Per Lindell

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Calypso
Båtmodell: Pogo 850
Segelnummer: SWE 11128
NOR Rating: SWE 0,9520

Fabian Tillig

Segelsällskap:
Båtnamn: Calypso
Båtmodell: Pogo 850
Segelnummer: SWE 11128
NOR Rating: SWE 0,9520
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:04:35 29:04:35 27:40:50 1
Summa 30.06.2018 16:04:35 29:04:35 27:40:50 1

Per Lindell (Björlanda Kile Segelsällskap
Fabian Tillig ())
Pogo 850 29:04:35 27:40:50 1 1
2 SWE-9

Gunnar Ödman

Segelsällskap: Göteborgs Yacht Club
Båtnamn: flamman
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 9
NOR Rating: SWE 0,944

emil fägerwall-ödman

Segelsällskap: Göteborgs Yacht Club
Båtnamn: flamman
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 9
NOR Rating: SWE 0,944
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:19:51 29:19:51 27:41:17 2
Summa 30.06.2018 16:19:51 29:19:51 27:41:17 2
FLAMMAN

Gunnar Ödman

Segelsällskap: Göteborgs Yacht Club
Båtnamn: flamman
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 9
NOR Rating: SWE 0,944

emil fägerwall-ödman

Segelsällskap: Göteborgs Yacht Club
Båtnamn: flamman
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 9
NOR Rating: SWE 0,944
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:19:51 29:19:51 27:41:17 2
Summa 30.06.2018 16:19:51 29:19:51 27:41:17 2

Gunnar Ödman (Göteborgs Yacht Club
emil fägerwall-ödman (Göteborgs Yacht Club))
Smaragd 29:19:51 27:41:17 2 2
3 SWE-623

Claes Ödman

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Tyra
Båtmodell: J/80
Segelnummer: SWE 623
NOR Rating: SWE 0,9600

Bo Johannisson

Segelsällskap:
Båtnamn: Tyra
Båtmodell: J/80
Segelnummer: SWE 623
NOR Rating: SWE 0,9600
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:35:45 29:35:45 28:24:43 3
Summa 30.06.2018 16:35:45 29:35:45 28:24:43 3
TYRA

Claes Ödman

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Tyra
Båtmodell: J/80
Segelnummer: SWE 623
NOR Rating: SWE 0,9600

Bo Johannisson

Segelsällskap:
Båtnamn: Tyra
Båtmodell: J/80
Segelnummer: SWE 623
NOR Rating: SWE 0,9600
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:35:45 29:35:45 28:24:43 3
Summa 30.06.2018 16:35:45 29:35:45 28:24:43 3

Claes Ödman (Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Bo Johannisson ())
J/80 29:35:45 28:24:43 3 3
4 SWE-58

John Hansson

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Malvina
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 58
NOR Rating: SWE 0,963

August Ruckman

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Malvina
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 58
NOR Rating: SWE 0,963
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:32:26 29:32:26 28:26:51 4
Summa 30.06.2018 16:32:26 29:32:26 28:26:51 4
MALVINA

John Hansson

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Malvina
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 58
NOR Rating: SWE 0,963

August Ruckman

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Malvina
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 58
NOR Rating: SWE 0,963
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:32:26 29:32:26 28:26:51 4
Summa 30.06.2018 16:32:26 29:32:26 28:26:51 4

John Hansson (Tjörns Segelsällskap
August Ruckman (Tjörns Segelsällskap))
Smaragd 29:32:26 28:26:51 4 4
5 SWE-9047

Per Sandberg

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Shanty
Båtmodell: Compis 345
Segelnummer: SWE 9047
NOR Rating: SWE 0,956

Peter Bäcklund

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Shanty
Båtmodell: Compis 345
Segelnummer: SWE 9047
NOR Rating: SWE 0,956
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:45:54 29:45:54 28:27:19 5
Summa 30.06.2018 16:45:54 29:45:54 28:27:19 5
SHANTY

Per Sandberg

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Shanty
Båtmodell: Compis 345
Segelnummer: SWE 9047
NOR Rating: SWE 0,956

Peter Bäcklund

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Shanty
Båtmodell: Compis 345
Segelnummer: SWE 9047
NOR Rating: SWE 0,956
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:45:54 29:45:54 28:27:19 5
Summa 30.06.2018 16:45:54 29:45:54 28:27:19 5

Per Sandberg (Tjörns Segelsällskap
Peter Bäcklund (Tjörns Segelsällskap))
Compis 345 29:45:54 28:27:19 5 5
6 SWE-4623

Pär Fagberg

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: Trixie
Båtmodell: X332
Segelnummer: SWE 4623
NOR Rating: SWE 0,9920

Jan-Erik Engholm

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: Trixie
Båtmodell: X332
Segelnummer: SWE 4623
NOR Rating: SWE 0,9920
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:51:38 28:51:38 28:37:46 6
Summa 30.06.2018 15:51:38 28:51:38 28:37:46 6
TRIXIE

Pär Fagberg

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: Trixie
Båtmodell: X332
Segelnummer: SWE 4623
NOR Rating: SWE 0,9920

Jan-Erik Engholm

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: Trixie
Båtmodell: X332
Segelnummer: SWE 4623
NOR Rating: SWE 0,9920
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:51:38 28:51:38 28:37:46 6
Summa 30.06.2018 15:51:38 28:51:38 28:37:46 6

Pär Fagberg (Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Jan-Erik Engholm (Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap))
X332 28:51:38 28:37:46 6 6
7 SWE-306

Bertil Rohlén

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: X3M
Båtmodell: X-332
Segelnummer: SWE 306
NOR Rating: SWE 1,001

Göran Tennby

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: X3M
Båtmodell: X-332
Segelnummer: SWE 306
NOR Rating: SWE 1,001
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:48:31 28:48:31 28:50:14 7
Summa 30.06.2018 15:48:31 28:48:31 28:50:14 7
X3M

Bertil Rohlén

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: X3M
Båtmodell: X-332
Segelnummer: SWE 306
NOR Rating: SWE 1,001

Göran Tennby

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: X3M
Båtmodell: X-332
Segelnummer: SWE 306
NOR Rating: SWE 1,001
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:48:31 28:48:31 28:50:14 7
Summa 30.06.2018 15:48:31 28:48:31 28:50:14 7

Bertil Rohlén (Björlanda Kile Segelsällskap
Göran Tennby (Björlanda Kile Segelsällskap))
X-332 28:48:31 28:50:14 7 7
8 SWE-56

Lars Larsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Alice
Båtmodell: Aphrodite 101
Segelnummer: SWE 56
NOR Rating: SWE 0,957

Conny Andersson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Alice
Båtmodell: Aphrodite 101
Segelnummer: SWE 56
NOR Rating: SWE 0,957
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:29:04 30:29:04 29:10:25 8
Summa 30.06.2018 17:29:04 30:29:04 29:10:25 8
ALICE

Lars Larsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Alice
Båtmodell: Aphrodite 101
Segelnummer: SWE 56
NOR Rating: SWE 0,957

Conny Andersson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Alice
Båtmodell: Aphrodite 101
Segelnummer: SWE 56
NOR Rating: SWE 0,957
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:29:04 30:29:04 29:10:25 8
Summa 30.06.2018 17:29:04 30:29:04 29:10:25 8

Lars Larsson (Stenungsunds Segelsällskap
Conny Andersson (Stenungsunds Segelsällskap))
Aphrodite 101 30:29:04 29:10:25 8 8
9 SWE-212

Urban Edvardsson

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Monkey Business
Båtmodell: x332
Segelnummer: SWE 212
NOR Rating: SWE 1,0020

Per Erik Eriksson

Segelsällskap:
Båtnamn: Monkey Business
Båtmodell: x332
Segelnummer: SWE 212
NOR Rating: SWE 1,0020
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:23:34 29:23:34 29:27:05 9
Summa 30.06.2018 16:23:34 29:23:34 29:27:05 9
MONKEY BUSINESS

Urban Edvardsson

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Monkey Business
Båtmodell: x332
Segelnummer: SWE 212
NOR Rating: SWE 1,0020

Per Erik Eriksson

Segelsällskap:
Båtnamn: Monkey Business
Båtmodell: x332
Segelnummer: SWE 212
NOR Rating: SWE 1,0020
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:23:34 29:23:34 29:27:05 9
Summa 30.06.2018 16:23:34 29:23:34 29:27:05 9

Urban Edvardsson (Björlanda Kile Segelsällskap
Per Erik Eriksson ())
x332 29:23:34 29:27:05 9 9
10 SWE-80

Dan Turesson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: XANDA
Båtmodell: X-332
Segelnummer: SWE 80
NOR Rating: SWE 0,998

Anders Öfverman

Segelsällskap: Åhus Windsurfing Club
Båtnamn: XANDA
Båtmodell: X-332
Segelnummer: SWE 80
NOR Rating: SWE 0,998
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:32:28 29:32:28 29:28:55 10
Summa 30.06.2018 16:32:28 29:32:28 29:28:55 10
XANDA

Dan Turesson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: XANDA
Båtmodell: X-332
Segelnummer: SWE 80
NOR Rating: SWE 0,998

Anders Öfverman

Segelsällskap: Åhus Windsurfing Club
Båtnamn: XANDA
Båtmodell: X-332
Segelnummer: SWE 80
NOR Rating: SWE 0,998
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:32:28 29:32:28 29:28:55 10
Summa 30.06.2018 16:32:28 29:32:28 29:28:55 10

Dan Turesson (Segelsällskapet Viken Ägir
Anders Öfverman (Åhus Windsurfing Club))
X-332 29:32:28 29:28:55 10 10
11 SWE-60

Leif Jägerbrand

Segelsällskap: Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn: Sunkini
Båtmodell: Seascape 24
Segelnummer: SWE 60
NOR Rating: SWE 0,9500

Erik Nordborg

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Sunkini
Båtmodell: Seascape 24
Segelnummer: SWE 60
NOR Rating: SWE 0,9500
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 18:09:48 31:09:48 29:36:18 11
Summa 30.06.2018 18:09:48 31:09:48 29:36:18 11
SUNKINI

Leif Jägerbrand

Segelsällskap: Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn: Sunkini
Båtmodell: Seascape 24
Segelnummer: SWE 60
NOR Rating: SWE 0,9500

Erik Nordborg

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Sunkini
Båtmodell: Seascape 24
Segelnummer: SWE 60
NOR Rating: SWE 0,9500
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 18:09:48 31:09:48 29:36:18 11
Summa 30.06.2018 18:09:48 31:09:48 29:36:18 11

Leif Jägerbrand (Ljungskile Segelsällskap
Erik Nordborg (Tjörns Segelsällskap))
Seascape 24 31:09:48 29:36:18 11 11
12 SWE-40

Bert Forsberg

Segelsällskap: Kungl Svenska Segel Sällskapet
Båtnamn: Black Magic
Båtmodell: Seascape 27
Segelnummer: SWE 40
NOR Rating: SWE 0,974

Robin Forsberg

Segelsällskap: Kungl Svenska Segel Sällskapet
Båtnamn: Black Magic
Båtmodell: Seascape 27
Segelnummer: SWE 40
NOR Rating: SWE 0,974
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:27:06 30:27:06 29:39:35 12
Summa 30.06.2018 17:27:06 30:27:06 29:39:35 12
BLACK MAGIC

Bert Forsberg

Segelsällskap: Kungl Svenska Segel Sällskapet
Båtnamn: Black Magic
Båtmodell: Seascape 27
Segelnummer: SWE 40
NOR Rating: SWE 0,974

Robin Forsberg

Segelsällskap: Kungl Svenska Segel Sällskapet
Båtnamn: Black Magic
Båtmodell: Seascape 27
Segelnummer: SWE 40
NOR Rating: SWE 0,974
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:27:06 30:27:06 29:39:35 12
Summa 30.06.2018 17:27:06 30:27:06 29:39:35 12

Bert Forsberg (Kungl Svenska Segel Sällskapet
Robin Forsberg (Kungl Svenska Segel Sällskapet))
Seascape 27 30:27:06 29:39:35 12 12
13 NOR-10579

Svein Arild Nilsen

Segelsällskap: Fredrikstad Seilforening
Båtnamn: Exita
Båtmodell: X-332
Segelnummer: NOR 10579
NOR Rating: NOR 0,9960

Linn Authen Hjerpaasen

Segelsällskap: Fredrikstad Seilforening
Båtnamn: Exita
Båtmodell: X-332
Segelnummer: NOR 10579
NOR Rating: NOR 0,9960
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:48:47 29:48:47 29:41:37 13
Summa 30.06.2018 16:48:47 29:48:47 29:41:37 13
EXITA

Svein Arild Nilsen

Segelsällskap: Fredrikstad Seilforening
Båtnamn: Exita
Båtmodell: X-332
Segelnummer: NOR 10579
NOR Rating: NOR 0,9960

Linn Authen Hjerpaasen

Segelsällskap: Fredrikstad Seilforening
Båtnamn: Exita
Båtmodell: X-332
Segelnummer: NOR 10579
NOR Rating: NOR 0,9960
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:48:47 29:48:47 29:41:37 13
Summa 30.06.2018 16:48:47 29:48:47 29:41:37 13

Svein Arild Nilsen (Fredrikstad Seilforening
Linn Authen Hjerpaasen (Fredrikstad Seilforening))
X-332 29:48:47 29:41:37 13 13
14 SWE-1

Oscar Bergstrand

Segelsällskap: Lerkils Båtsällskap
Båtnamn: Elektra
Båtmodell: Beason 36
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 0,968

Mats Bogestrand

Segelsällskap:
Båtnamn: Elektra
Båtmodell: Beason 36
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 0,968
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:40:55 30:40:55 29:42:00 14
Summa 30.06.2018 17:40:55 30:40:55 29:42:00 14
ELEKTRA

Oscar Bergstrand

Segelsällskap: Lerkils Båtsällskap
Båtnamn: Elektra
Båtmodell: Beason 36
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 0,968

Mats Bogestrand

Segelsällskap:
Båtnamn: Elektra
Båtmodell: Beason 36
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 0,968
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:40:55 30:40:55 29:42:00 14
Summa 30.06.2018 17:40:55 30:40:55 29:42:00 14

Oscar Bergstrand (Lerkils Båtsällskap
Mats Bogestrand ())
Beason 36 30:40:55 29:42:00 14 14
15 SWE-37

Karin Dahlberg

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Kazzazza
Båtmodell: Omega 36
Segelnummer: SWE 37
NOR Rating: SWE 0,9980

Tom Gustavsen

Segelsällskap:
Båtnamn: Kazzazza
Båtmodell: Omega 36
Segelnummer: SWE 37
NOR Rating: SWE 0,9980
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:49:36 29:49:36 29:46:01 15
Summa 30.06.2018 16:49:36 29:49:36 29:46:01 15
KAZZAZZA

Karin Dahlberg

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Kazzazza
Båtmodell: Omega 36
Segelnummer: SWE 37
NOR Rating: SWE 0,9980

Tom Gustavsen

Segelsällskap:
Båtnamn: Kazzazza
Båtmodell: Omega 36
Segelnummer: SWE 37
NOR Rating: SWE 0,9980
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:49:36 29:49:36 29:46:01 15
Summa 30.06.2018 16:49:36 29:49:36 29:46:01 15

Karin Dahlberg (Björlanda Kile Segelsällskap
Tom Gustavsen ())
Omega 36 29:49:36 29:46:01 15 15
16 SWE-9713

Petter Almhagen

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Elsanta
Båtmodell: Hanse 342
Segelnummer: SWE 9713
NOR Rating: SWE 0,9800

Lars Anders Helgesson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Elsanta
Båtmodell: Hanse 342
Segelnummer: SWE 9713
NOR Rating: SWE 0,9800
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:24:25 30:24:25 29:47:55 16
Summa 30.06.2018 17:24:25 30:24:25 29:47:55 16
ELSANTA

Petter Almhagen

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Elsanta
Båtmodell: Hanse 342
Segelnummer: SWE 9713
NOR Rating: SWE 0,9800

Lars Anders Helgesson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Elsanta
Båtmodell: Hanse 342
Segelnummer: SWE 9713
NOR Rating: SWE 0,9800
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:24:25 30:24:25 29:47:55 16
Summa 30.06.2018 17:24:25 30:24:25 29:47:55 16

Petter Almhagen (De Tio Öarnas Segelsällskap
Lars Anders Helgesson (De Tio Öarnas Segelsällskap))
Hanse 342 30:24:25 29:47:55 16 16
17 SWE-221

Peter Bjelkengren

Segelsällskap: Smögen Yacht Club
Båtnamn: Divann
Båtmodell: Diva355
Segelnummer: SWE 221
NOR Rating: SWE 0,990

Magnus Sjögren

Segelsällskap:
Båtnamn: Divann
Båtmodell: Diva355
Segelnummer: SWE 221
NOR Rating: SWE 0,990
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:18:32 30:18:32 30:00:20 17
Summa 30.06.2018 17:18:32 30:18:32 30:00:20 17
DIVANN

Peter Bjelkengren

Segelsällskap: Smögen Yacht Club
Båtnamn: Divann
Båtmodell: Diva355
Segelnummer: SWE 221
NOR Rating: SWE 0,990

Magnus Sjögren

Segelsällskap:
Båtnamn: Divann
Båtmodell: Diva355
Segelnummer: SWE 221
NOR Rating: SWE 0,990
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:18:32 30:18:32 30:00:20 17
Summa 30.06.2018 17:18:32 30:18:32 30:00:20 17

Peter Bjelkengren (Smögen Yacht Club
Magnus Sjögren ())
Diva355 30:18:32 30:00:20 17 17
18 SWE-192

Fredrik Loodin

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Otelia
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 192
NOR Rating: SWE 0,9710

Torbjörn Mattsson

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Otelia
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 192
NOR Rating: SWE 0,9710
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 18:54:07 31:54:07 30:58:36 18
Summa 30.06.2018 18:54:07 31:54:07 30:58:36 18
OTELIA

Fredrik Loodin

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Otelia
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 192
NOR Rating: SWE 0,9710

Torbjörn Mattsson

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Otelia
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 192
NOR Rating: SWE 0,9710
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 18:54:07 31:54:07 30:58:36 18
Summa 30.06.2018 18:54:07 31:54:07 30:58:36 18

Fredrik Loodin (Björlanda Kile Segelsällskap
Torbjörn Mattsson (Tjörns Segelsällskap))
Smaragd 31:54:07 30:58:36 18 18
19 SWE-159

Peter Dahl

Segelsällskap: Vänersborgs Segelsällskap
Båtnamn: Tiny
Båtmodell: Maxi 1050
Segelnummer: SWE 159
NOR Rating: SWE 0,9900

Peter Berg

Segelsällskap: Vänersborgs Segelsällskap
Båtnamn: Tiny
Båtmodell: Maxi 1050
Segelnummer: SWE 159
NOR Rating: SWE 0,9900
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 18:48:49 31:48:49 31:29:43 19
Summa 30.06.2018 18:48:49 31:48:49 31:29:43 19
TINY

Peter Dahl

Segelsällskap: Vänersborgs Segelsällskap
Båtnamn: Tiny
Båtmodell: Maxi 1050
Segelnummer: SWE 159
NOR Rating: SWE 0,9900

Peter Berg

Segelsällskap: Vänersborgs Segelsällskap
Båtnamn: Tiny
Båtmodell: Maxi 1050
Segelnummer: SWE 159
NOR Rating: SWE 0,9900
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 18:48:49 31:48:49 31:29:43 19
Summa 30.06.2018 18:48:49 31:48:49 31:29:43 19

Peter Dahl (Vänersborgs Segelsällskap
Peter Berg (Vänersborgs Segelsällskap))
Maxi 1050 31:48:49 31:29:43 19 19
20 SWE-315

Jonas Lodin

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: SWE315
Båtmodell: J/80
Segelnummer: SWE 315
NOR Rating: SWE 0,9600

Mikael Bick

Segelsällskap:
Båtnamn: SWE315
Båtmodell: J/80
Segelnummer: SWE 315
NOR Rating: SWE 0,9600
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 19:48:51 32:48:51 31:30:05 20
Summa 30.06.2018 19:48:51 32:48:51 31:30:05 20
SWE315

Jonas Lodin

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: SWE315
Båtmodell: J/80
Segelnummer: SWE 315
NOR Rating: SWE 0,9600

Mikael Bick

Segelsällskap:
Båtnamn: SWE315
Båtmodell: J/80
Segelnummer: SWE 315
NOR Rating: SWE 0,9600
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 19:48:51 32:48:51 31:30:05 20
Summa 30.06.2018 19:48:51 32:48:51 31:30:05 20

Jonas Lodin (Segelsällskapet Slören
Mikael Bick ())
J/80 32:48:51 31:30:05 20 20
21 SWE-374

Hans Helgesson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: OURSY
Båtmodell: First 31.7 LR
Segelnummer: SWE 374
NOR Rating: SWE 0,9620

Owe Essborg

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: OURSY
Båtmodell: First 31.7 LR
Segelnummer: SWE 374
NOR Rating: SWE 0,9620
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 19:57:22 32:57:22 31:42:13 21
Summa 30.06.2018 19:57:22 32:57:22 31:42:13 21
OURSY

Hans Helgesson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: OURSY
Båtmodell: First 31.7 LR
Segelnummer: SWE 374
NOR Rating: SWE 0,9620

Owe Essborg

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: OURSY
Båtmodell: First 31.7 LR
Segelnummer: SWE 374
NOR Rating: SWE 0,9620
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 19:57:22 32:57:22 31:42:13 21
Summa 30.06.2018 19:57:22 32:57:22 31:42:13 21

Hans Helgesson (De Tio Öarnas Segelsällskap
Owe Essborg (Segelsällskapet Slören))
First 31.7 LR 32:57:22 31:42:13 21 21
22 NOR-15689

Christian Huse

Segelsällskap: Drammens Seilforening
Båtnamn: MAVERICK
Båtmodell: Seascape 24
Segelnummer: NOR 15689
NOR Rating: NOR 0,950

Jo Borchsenius

Segelsällskap:
Båtnamn: MAVERICK
Båtmodell: Seascape 24
Segelnummer: NOR 15689
NOR Rating: NOR 0,950
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 20:31:12 33:31:12 31:50:38 22
Summa 30.06.2018 20:31:12 33:31:12 31:50:38 22
MAVERICK

Christian Huse

Segelsällskap: Drammens Seilforening
Båtnamn: MAVERICK
Båtmodell: Seascape 24
Segelnummer: NOR 15689
NOR Rating: NOR 0,950

Jo Borchsenius

Segelsällskap:
Båtnamn: MAVERICK
Båtmodell: Seascape 24
Segelnummer: NOR 15689
NOR Rating: NOR 0,950
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 20:31:12 33:31:12 31:50:38 22
Summa 30.06.2018 20:31:12 33:31:12 31:50:38 22

Christian Huse (Drammens Seilforening
Jo Borchsenius ())
Seascape 24 33:31:12 31:50:38 22 22
23 SWE-26

Tore Vadman

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: GATT
Båtmodell: Najad 355
Segelnummer: SWE 26
NOR Rating: SWE 0,9960

Anders Vadman

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: GATT
Båtmodell: Najad 355
Segelnummer: SWE 26
NOR Rating: SWE 0,9960
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 19:19:24 32:19:24 32:11:38 23
Summa 30.06.2018 19:19:24 32:19:24 32:11:38 23
GATT

Tore Vadman

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: GATT
Båtmodell: Najad 355
Segelnummer: SWE 26
NOR Rating: SWE 0,9960

Anders Vadman

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: GATT
Båtmodell: Najad 355
Segelnummer: SWE 26
NOR Rating: SWE 0,9960
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 19:19:24 32:19:24 32:11:38 23
Summa 30.06.2018 19:19:24 32:19:24 32:11:38 23

Tore Vadman (Björlanda Kile Segelsällskap
Anders Vadman (Björlanda Kile Segelsällskap))
Najad 355 32:19:24 32:11:38 23 23
24 SWE-000

Kjell Siggelin

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Dreamer
Båtmodell: Bavaria 40
Segelnummer: SWE 000
NOR Rating: SWE 0,9730

Leif Siggelin

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Dreamer
Båtmodell: Bavaria 40
Segelnummer: SWE 000
NOR Rating: SWE 0,9730
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 21:42:27 34:42:27 33:46:13 24
Summa 30.06.2018 21:42:27 34:42:27 33:46:13 24
DREAMER

Kjell Siggelin

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Dreamer
Båtmodell: Bavaria 40
Segelnummer: SWE 000
NOR Rating: SWE 0,9730

Leif Siggelin

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Dreamer
Båtmodell: Bavaria 40
Segelnummer: SWE 000
NOR Rating: SWE 0,9730
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 21:42:27 34:42:27 33:46:13 24
Summa 30.06.2018 21:42:27 34:42:27 33:46:13 24

Kjell Siggelin (Tjörns Segelsällskap
Leif Siggelin (Stenungsunds Segelsällskap))
Bavaria 40 34:42:27 33:46:13 24 24
25 NOR-15113

Sverre Gjulem

Segelsällskap: Sarpsborg Seilforening
Båtnamn: My Life
Båtmodell: Life 7.5
Segelnummer: NOR 15113
NOR Rating: NOR 0,975

Helge Rognerud

Segelsällskap: Sarpsborg Seilforening
Båtnamn: My Life
Båtmodell: Life 7.5
Segelnummer: NOR 15113
NOR Rating: NOR 0,975
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 21:54:11 34:54:11 34:26:57 25
Summa 30.06.2018 21:54:11 34:54:11 34:26:57 25
MY LIFE

Sverre Gjulem

Segelsällskap: Sarpsborg Seilforening
Båtnamn: My Life
Båtmodell: Life 7.5
Segelnummer: NOR 15113
NOR Rating: NOR 0,975

Helge Rognerud

Segelsällskap: Sarpsborg Seilforening
Båtnamn: My Life
Båtmodell: Life 7.5
Segelnummer: NOR 15113
NOR Rating: NOR 0,975
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 21:54:11 34:54:11 34:26:57 25
Summa 30.06.2018 21:54:11 34:54:11 34:26:57 25

Sverre Gjulem (Sarpsborg Seilforening
Helge Rognerud (Sarpsborg Seilforening))
Life 7.5 34:54:11 34:26:57 25 25
26 SWE-8725

Svante Svensson

Segelsällskap: Svanviks Båtklubb
Båtnamn: Bluesette
Båtmodell: Albin Stratus
Segelnummer: SWE 8725
NOR Rating: SWE 0,9710

Maria Svensson

Segelsällskap:
Båtnamn: Bluesette
Båtmodell: Albin Stratus
Segelnummer: SWE 8725
NOR Rating: SWE 0,9710
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 26
Summa DNF 26
BLUESETTE

Svante Svensson

Segelsällskap: Svanviks Båtklubb
Båtnamn: Bluesette
Båtmodell: Albin Stratus
Segelnummer: SWE 8725
NOR Rating: SWE 0,9710

Maria Svensson

Segelsällskap:
Båtnamn: Bluesette
Båtmodell: Albin Stratus
Segelnummer: SWE 8725
NOR Rating: SWE 0,9710
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 26
Summa DNF 26

Svante Svensson (Svanviks Båtklubb)
Maria Svensson ()
Albin Stratus DNF (34)
26 SWE-34

Håkan Andersson

Segelsällskap: Björholmens Båtklubb
Båtnamn: MamaMia
Båtmodell: Najad 400
Segelnummer: SWE 34
NOR Rating: SWE 0,991

Roger Andersson

Segelsällskap:
Båtnamn: MamaMia
Båtmodell: Najad 400
Segelnummer: SWE 34
NOR Rating: SWE 0,991
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 26
Summa DNF 26
MAMAMIA

Håkan Andersson

Segelsällskap: Björholmens Båtklubb
Båtnamn: MamaMia
Båtmodell: Najad 400
Segelnummer: SWE 34
NOR Rating: SWE 0,991

Roger Andersson

Segelsällskap:
Båtnamn: MamaMia
Båtmodell: Najad 400
Segelnummer: SWE 34
NOR Rating: SWE 0,991
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 26
Summa DNF 26

Håkan Andersson (Björholmens Båtklubb)
Roger Andersson ()
Najad 400 DNF (34)
26 NOR-15524

Karl Wilhelm Weldingh

Segelsällskap: Larvik Seilforening
Båtnamn: Pool Panther
Båtmodell: Seascape 24
Segelnummer: NOR 15524
NOR Rating: NOR 0,9500

Marc Hustaed

Segelsällskap:
Båtnamn: Pool Panther
Båtmodell: Seascape 24
Segelnummer: NOR 15524
NOR Rating: NOR 0,9500
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 26
Summa DNF 26
POOL PANTHER

Karl Wilhelm Weldingh

Segelsällskap: Larvik Seilforening
Båtnamn: Pool Panther
Båtmodell: Seascape 24
Segelnummer: NOR 15524
NOR Rating: NOR 0,9500

Marc Hustaed

Segelsällskap:
Båtnamn: Pool Panther
Båtmodell: Seascape 24
Segelnummer: NOR 15524
NOR Rating: NOR 0,9500
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 26
Summa DNF 26

Karl Wilhelm Weldingh (Larvik Seilforening)
Marc Hustaed ()
Seascape 24 DNF (34)
26 SWE-170

Sebastian Wallman

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Slowly Gonzales
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 170
NOR Rating: SWE 0,9710

Glenn Wallman

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Slowly Gonzales
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 170
NOR Rating: SWE 0,9710
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 26
Summa DNF 26
SLOWLY GONZALES

Sebastian Wallman

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Slowly Gonzales
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 170
NOR Rating: SWE 0,9710

Glenn Wallman

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Slowly Gonzales
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 170
NOR Rating: SWE 0,9710
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 26
Summa DNF 26

Sebastian Wallman (Tjörns Segelsällskap)
Glenn Wallman (Tjörns Segelsällskap)
Smaragd DNF (34)
26 NOR-10129

Bjørn Sødal

Segelsällskap: Christianssands Seilforening
Båtnamn: Tjangs
Båtmodell: X-332
Segelnummer: NOR 10129
NOR Rating: NOR 0,9960

Bjørn Sødal d.y.

Segelsällskap: Christianssands Seilforening
Båtnamn: Tjangs
Båtmodell: X-332
Segelnummer: NOR 10129
NOR Rating: NOR 0,9960
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 26
Summa DNF 26
TJANGS

Bjørn Sødal

Segelsällskap: Christianssands Seilforening
Båtnamn: Tjangs
Båtmodell: X-332
Segelnummer: NOR 10129
NOR Rating: NOR 0,9960

Bjørn Sødal d.y.

Segelsällskap: Christianssands Seilforening
Båtnamn: Tjangs
Båtmodell: X-332
Segelnummer: NOR 10129
NOR Rating: NOR 0,9960
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 26
Summa DNF 26

Bjørn Sødal (Christianssands Seilforening)
Bjørn Sødal d.y. (Christianssands Seilforening)
X-332 DNF (34)
26 SWE-28

Per Almqvist

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: X-an
Båtmodell: Bavaria 39 Cr.
Segelnummer: SWE 28
NOR Rating: SWE 0,9600

Johan Wrammert

Segelsällskap: Upsala Segel Sällskap
Båtnamn: X-an
Båtmodell: Bavaria 39 Cr.
Segelnummer: SWE 28
NOR Rating: SWE 0,9600
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 26
Summa DNF 26
X-AN

Per Almqvist

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: X-an
Båtmodell: Bavaria 39 Cr.
Segelnummer: SWE 28
NOR Rating: SWE 0,9600

Johan Wrammert

Segelsällskap: Upsala Segel Sällskap
Båtnamn: X-an
Båtmodell: Bavaria 39 Cr.
Segelnummer: SWE 28
NOR Rating: SWE 0,9600
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 26
Summa DNF 26

Per Almqvist (Segelsällskapet Viken Ägir)
Johan Wrammert (Upsala Segel Sällskap)
Bavaria 39 Cr. DNF (34)
26 GER-603

Sven Winterberg

Segelsällskap: Yacht Club Bullenhausen
Båtnamn: Elbe 9
Båtmodell: J 80
Segelnummer: GER 603
NOR Rating: GER 0,9600

Jens-Peter Mausch

Segelsällskap: Verein Harburger Segler
Båtnamn: Elbe 9
Båtmodell: J 80
Segelnummer: GER 603
NOR Rating: GER 0,9600
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 26
Summa DNS 26
ELBE 9

Sven Winterberg

Segelsällskap: Yacht Club Bullenhausen
Båtnamn: Elbe 9
Båtmodell: J 80
Segelnummer: GER 603
NOR Rating: GER 0,9600

Jens-Peter Mausch

Segelsällskap: Verein Harburger Segler
Båtnamn: Elbe 9
Båtmodell: J 80
Segelnummer: GER 603
NOR Rating: GER 0,9600
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 26
Summa DNS 26

Sven Winterberg (Yacht Club Bullenhausen)
Jens-Peter Mausch (Verein Harburger Segler)
J 80 DNS (34)
26 SWE-10749

Tomas Bengtson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Quintic
Båtmodell: Dehler 35 cws
Segelnummer: SWE 10749
NOR Rating: SWE 0,9870

Anders Jakobsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Quintic
Båtmodell: Dehler 35 cws
Segelnummer: SWE 10749
NOR Rating: SWE 0,9870
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 26
Summa DNS 26
QUINTIC

Tomas Bengtson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Quintic
Båtmodell: Dehler 35 cws
Segelnummer: SWE 10749
NOR Rating: SWE 0,9870

Anders Jakobsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Quintic
Båtmodell: Dehler 35 cws
Segelnummer: SWE 10749
NOR Rating: SWE 0,9870
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 26
Summa DNS 26

Tomas Bengtson (Segelsällskapet Viken Ägir)
Anders Jakobsson ()
Dehler 35 cws DNS (34)

Klass 4

Placering Segelnummer Båt Båttype Reell Korrigerad Poäng Race 1
1 SWE-4808

Hans Caspersson

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Den Röde
Båtmodell: Dehler 33 Cr
Segelnummer: SWE 4808
NOR Rating: SWE 1,006

Fredrik Eliasson

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Den Röde
Båtmodell: Dehler 33 Cr
Segelnummer: SWE 4808
NOR Rating: SWE 1,006
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:59:47 26:59:47 27:09:30 1
Summa 30.06.2018 15:59:47 26:59:47 27:09:30 1
DEN RöDE

Hans Caspersson

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Den Röde
Båtmodell: Dehler 33 Cr
Segelnummer: SWE 4808
NOR Rating: SWE 1,006

Fredrik Eliasson

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Den Röde
Båtmodell: Dehler 33 Cr
Segelnummer: SWE 4808
NOR Rating: SWE 1,006
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:59:47 26:59:47 27:09:30 1
Summa 30.06.2018 15:59:47 26:59:47 27:09:30 1

Hans Caspersson (Segelsällskapet Slören
Fredrik Eliasson (Segelsällskapet Slören))
Dehler 33 Cr 26:59:47 27:09:30 1 1
2 SWE-6830

Carl Fjällman

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Rebellion
Båtmodell: archambault
Segelnummer: SWE 6830
NOR Rating: SWE 1,025

Bernt Fjällman

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Rebellion
Båtmodell: archambault
Segelnummer: SWE 6830
NOR Rating: SWE 1,025
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:43:19 26:43:19 27:23:23 2
Summa 30.06.2018 15:43:19 26:43:19 27:23:23 2
REBELLION

Carl Fjällman

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Rebellion
Båtmodell: archambault
Segelnummer: SWE 6830
NOR Rating: SWE 1,025

Bernt Fjällman

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Rebellion
Båtmodell: archambault
Segelnummer: SWE 6830
NOR Rating: SWE 1,025
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:43:19 26:43:19 27:23:23 2
Summa 30.06.2018 15:43:19 26:43:19 27:23:23 2

Carl Fjällman (Hjuviks Båtklubb
Bernt Fjällman (Hjuviks Båtklubb))
archambault 26:43:19 27:23:23 2 2
3 NOR-283

Børre Søraas-sæther

Segelsällskap: Nesodden Seilforening
Båtnamn: Melges
Båtmodell: Melges 24
Segelnummer: NOR 283
NOR Rating: NOR 1,007

Gustav Gabinus

Segelsällskap: Bohuslänska Jaktklubben
Båtnamn: Melges
Båtmodell: Melges 24
Segelnummer: NOR 283
NOR Rating: NOR 1,007
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:31:00 27:31:00 27:42:33 3
Summa 30.06.2018 16:31:00 27:31:00 27:42:33 3
MELGES

Børre Søraas-sæther

Segelsällskap: Nesodden Seilforening
Båtnamn: Melges
Båtmodell: Melges 24
Segelnummer: NOR 283
NOR Rating: NOR 1,007

Gustav Gabinus

Segelsällskap: Bohuslänska Jaktklubben
Båtnamn: Melges
Båtmodell: Melges 24
Segelnummer: NOR 283
NOR Rating: NOR 1,007
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:31:00 27:31:00 27:42:33 3
Summa 30.06.2018 16:31:00 27:31:00 27:42:33 3

Børre Søraas-sæther (Nesodden Seilforening
Gustav Gabinus (Bohuslänska Jaktklubben))
Melges 24 27:31:00 27:42:33 3 3
4 SWE-3

Johan Wetterlundh

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Kaida
Båtmodell: Salona 33
Segelnummer: SWE 3
NOR Rating: SWE 1,0110

Lars Gärdebäck

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Kaida
Båtmodell: Salona 33
Segelnummer: SWE 3
NOR Rating: SWE 1,0110
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:26:51 27:26:51 27:44:57 4
Summa 30.06.2018 16:26:51 27:26:51 27:44:57 4
KAIDA

Johan Wetterlundh

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Kaida
Båtmodell: Salona 33
Segelnummer: SWE 3
NOR Rating: SWE 1,0110

Lars Gärdebäck

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Kaida
Båtmodell: Salona 33
Segelnummer: SWE 3
NOR Rating: SWE 1,0110
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:26:51 27:26:51 27:44:57 4
Summa 30.06.2018 16:26:51 27:26:51 27:44:57 4

Johan Wetterlundh (Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Lars Gärdebäck (Göteborgs Kungl Segel Sällskap))
Salona 33 27:26:51 27:44:57 4 4
5 SWE-11

Anders Dahlsjö

Segelsällskap: Lerkils Båtsällskap
Båtnamn: Lady Godiva
Båtmodell: Dominant 105
Segelnummer: SWE 11
NOR Rating: SWE 1,029

Jens Svanvik

Segelsällskap: Segelsällskapet Kaparen
Båtnamn: Lady Godiva
Båtmodell: Dominant 105
Segelnummer: SWE 11
NOR Rating: SWE 1,029
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:59:15 26:59:15 27:46:12 5
Summa 30.06.2018 15:59:15 26:59:15 27:46:12 5
LADY GODIVA

Anders Dahlsjö

Segelsällskap: Lerkils Båtsällskap
Båtnamn: Lady Godiva
Båtmodell: Dominant 105
Segelnummer: SWE 11
NOR Rating: SWE 1,029

Jens Svanvik

Segelsällskap: Segelsällskapet Kaparen
Båtnamn: Lady Godiva
Båtmodell: Dominant 105
Segelnummer: SWE 11
NOR Rating: SWE 1,029
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:59:15 26:59:15 27:46:12 5
Summa 30.06.2018 15:59:15 26:59:15 27:46:12 5

Anders Dahlsjö (Lerkils Båtsällskap
Jens Svanvik (Segelsällskapet Kaparen))
Dominant 105 26:59:15 27:46:12 5 5
6 GBR-7988

Jonas Dyberg

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: J88.se
Båtmodell: J/88
Segelnummer: GBR 7988
NOR Rating: GBR 1,015

Roger Ohlsson

Segelsällskap: Hovås Yacht Club
Båtnamn: J88.se
Båtmodell: J/88
Segelnummer: GBR 7988
NOR Rating: GBR 1,015
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:27:04 27:27:04 27:51:46 6
Summa 30.06.2018 16:27:04 27:27:04 27:51:46 6
J88.SE

Jonas Dyberg

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: J88.se
Båtmodell: J/88
Segelnummer: GBR 7988
NOR Rating: GBR 1,015

Roger Ohlsson

Segelsällskap: Hovås Yacht Club
Båtnamn: J88.se
Båtmodell: J/88
Segelnummer: GBR 7988
NOR Rating: GBR 1,015
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:27:04 27:27:04 27:51:46 6
Summa 30.06.2018 16:27:04 27:27:04 27:51:46 6

Jonas Dyberg (De Tio Öarnas Segelsällskap
Roger Ohlsson (Hovås Yacht Club))
J/88 27:27:04 27:51:46 6 6
7 SWE-64

Markus Svensson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Jolie
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 64
NOR Rating: SWE 1,047

Pelle Nyhlen

Segelsällskap:
Båtnamn: Jolie
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 64
NOR Rating: SWE 1,047
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:43:30 26:43:30 27:58:51 7
Summa 30.06.2018 15:43:30 26:43:30 27:58:51 7
JOLIE

Markus Svensson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Jolie
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 64
NOR Rating: SWE 1,047

Pelle Nyhlen

Segelsällskap:
Båtnamn: Jolie
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 64
NOR Rating: SWE 1,047
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:43:30 26:43:30 27:58:51 7
Summa 30.06.2018 15:43:30 26:43:30 27:58:51 7

Markus Svensson (De Tio Öarnas Segelsällskap
Pelle Nyhlen ())
First 35 26:43:30 27:58:51 7 7
8 SWE-113

Jonas Kjellberg

Segelsällskap: Lerums Segelsällskap
Båtnamn: Trindy
Båtmodell: Dehler34 SV
Segelnummer: SWE 113
NOR Rating: SWE 1,0410

Sebastian Östling

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Trindy
Båtmodell: Dehler34 SV
Segelnummer: SWE 113
NOR Rating: SWE 1,0410
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:52:48 26:52:48 27:58:55 8
Summa 30.06.2018 15:52:48 26:52:48 27:58:55 8
TRINDY

Jonas Kjellberg

Segelsällskap: Lerums Segelsällskap
Båtnamn: Trindy
Båtmodell: Dehler34 SV
Segelnummer: SWE 113
NOR Rating: SWE 1,0410

Sebastian Östling

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Trindy
Båtmodell: Dehler34 SV
Segelnummer: SWE 113
NOR Rating: SWE 1,0410
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:52:48 26:52:48 27:58:55 8
Summa 30.06.2018 15:52:48 26:52:48 27:58:55 8

Jonas Kjellberg (Lerums Segelsällskap
Sebastian Östling (Göteborgs Kungl Segel Sällskap))
Dehler34 SV 26:52:48 27:58:55 8 8
9 SWE-23

Krister Gustafsson

Segelsällskap: Xss
Båtnamn: Elusive
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 23
NOR Rating: SWE 1,0490
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:41:52 26:41:52 28:00:21 9
Summa 30.06.2018 15:41:52 26:41:52 28:00:21 9
ELUSIVE

Krister Gustafsson

Segelsällskap: Xss
Båtnamn: Elusive
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 23
NOR Rating: SWE 1,0490
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:41:52 26:41:52 28:00:21 9
Summa 30.06.2018 15:41:52 26:41:52 28:00:21 9

Krister Gustafsson (Xss)
First 35 26:41:52 28:00:21 9 9
10 SWE-1

Anders Brunström

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Vanadis
Båtmodell: Arcona 340
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 1,0470

Gunnar Höglind

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Vanadis
Båtmodell: Arcona 340
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 1,0470
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:46:09 26:46:09 28:01:38 10
Summa 30.06.2018 15:46:09 26:46:09 28:01:38 10
VANADIS

Anders Brunström

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Vanadis
Båtmodell: Arcona 340
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 1,0470

Gunnar Höglind

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Vanadis
Båtmodell: Arcona 340
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 1,0470
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:46:09 26:46:09 28:01:38 10
Summa 30.06.2018 15:46:09 26:46:09 28:01:38 10

Anders Brunström (Lysekils Segelsällskap Gullmar
Gunnar Höglind (Lysekils Segelsällskap Gullmar))
Arcona 340 26:46:09 28:01:38 10 10
11 SWE-536

Thomas Dahl

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Easy Decision
Båtmodell: Melges 24
Segelnummer: SWE 536
NOR Rating: SWE 1,023

Svante Arvidsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Easy Decision
Båtmodell: Melges 24
Segelnummer: SWE 536
NOR Rating: SWE 1,023
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:24:31 27:24:31 28:02:20 11
Summa 30.06.2018 16:24:31 27:24:31 28:02:20 11
EASY DECISION

Thomas Dahl

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Easy Decision
Båtmodell: Melges 24
Segelnummer: SWE 536
NOR Rating: SWE 1,023

Svante Arvidsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Easy Decision
Båtmodell: Melges 24
Segelnummer: SWE 536
NOR Rating: SWE 1,023
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:24:31 27:24:31 28:02:20 11
Summa 30.06.2018 16:24:31 27:24:31 28:02:20 11

Thomas Dahl (Stenungsunds Segelsällskap
Svante Arvidsson (Stenungsunds Segelsällskap))
Melges 24 27:24:31 28:02:20 11 11
12 SWE-350

Mattias Frode

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Surfer Girl
Båtmodell: First 36.7
Segelnummer: SWE 350
NOR Rating: SWE 1,0310

Tomas Wängberg

Segelsällskap:
Båtnamn: Surfer Girl
Båtmodell: First 36.7
Segelnummer: SWE 350
NOR Rating: SWE 1,0310
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:14:12 27:14:12 28:04:51 12
Summa 30.06.2018 16:14:12 27:14:12 28:04:51 12
SURFER GIRL

Mattias Frode

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Surfer Girl
Båtmodell: First 36.7
Segelnummer: SWE 350
NOR Rating: SWE 1,0310

Tomas Wängberg

Segelsällskap:
Båtnamn: Surfer Girl
Båtmodell: First 36.7
Segelnummer: SWE 350
NOR Rating: SWE 1,0310
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:14:12 27:14:12 28:04:51 12
Summa 30.06.2018 16:14:12 27:14:12 28:04:51 12

Mattias Frode (Segelsällskapet Slören
Tomas Wängberg ())
First 36.7 27:14:12 28:04:51 12 12
13 SWE-164

Matz Brown

Segelsällskap: Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn: Isadora
Båtmodell: Omega 42
Segelnummer: SWE 164
NOR Rating: SWE 1,0190

Ola Brown

Segelsällskap:
Båtnamn: Isadora
Båtmodell: Omega 42
Segelnummer: SWE 164
NOR Rating: SWE 1,0190
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:33:28 27:33:28 28:04:52 13
Summa 30.06.2018 16:33:28 27:33:28 28:04:52 13
ISADORA

Matz Brown

Segelsällskap: Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn: Isadora
Båtmodell: Omega 42
Segelnummer: SWE 164
NOR Rating: SWE 1,0190

Ola Brown

Segelsällskap:
Båtnamn: Isadora
Båtmodell: Omega 42
Segelnummer: SWE 164
NOR Rating: SWE 1,0190
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:33:28 27:33:28 28:04:52 13
Summa 30.06.2018 16:33:28 27:33:28 28:04:52 13

Matz Brown (Ljungskile Segelsällskap
Ola Brown ())
Omega 42 27:33:28 28:04:52 13 13
14 NOR-15546

Thomas Brachel

Segelsällskap: Bundefjorden Seilforening
Båtnamn: Shen Long
Båtmodell: FarEast 28R
Segelnummer: NOR 15546
NOR Rating: NOR 1,040

Ludvig Karlin

Segelsällskap: Bundefjorden Seilforening
Båtnamn: Shen Long
Båtmodell: FarEast 28R
Segelnummer: NOR 15546
NOR Rating: NOR 1,040
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:11:31 27:11:31 28:16:46 14
Summa 30.06.2018 16:11:31 27:11:31 28:16:46 14
SHEN LONG

Thomas Brachel

Segelsällskap: Bundefjorden Seilforening
Båtnamn: Shen Long
Båtmodell: FarEast 28R
Segelnummer: NOR 15546
NOR Rating: NOR 1,040

Ludvig Karlin

Segelsällskap: Bundefjorden Seilforening
Båtnamn: Shen Long
Båtmodell: FarEast 28R
Segelnummer: NOR 15546
NOR Rating: NOR 1,040
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:11:31 27:11:31 28:16:46 14
Summa 30.06.2018 16:11:31 27:11:31 28:16:46 14

Thomas Brachel (Bundefjorden Seilforening
Ludvig Karlin (Bundefjorden Seilforening))
FarEast 28R 27:11:31 28:16:46 14 14
15 SWE-180

Patrik Persson

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Followme
Båtmodell: Elan 37 Medium köl
Segelnummer: SWE 180
NOR Rating: SWE 1,041

Hans Oskarsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Followme
Båtmodell: Elan 37 Medium köl
Segelnummer: SWE 180
NOR Rating: SWE 1,041
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:18:16 27:18:16 28:25:26 15
Summa 30.06.2018 16:18:16 27:18:16 28:25:26 15
FOLLOWME

Patrik Persson

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Followme
Båtmodell: Elan 37 Medium köl
Segelnummer: SWE 180
NOR Rating: SWE 1,041

Hans Oskarsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Followme
Båtmodell: Elan 37 Medium köl
Segelnummer: SWE 180
NOR Rating: SWE 1,041
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:18:16 27:18:16 28:25:26 15
Summa 30.06.2018 16:18:16 27:18:16 28:25:26 15

Patrik Persson (Björlanda Kile Segelsällskap
Hans Oskarsson (Stenungsunds Segelsällskap))
Elan 37 Medium köl 27:18:16 28:25:26 15 15
16 SWE-39

stephan berntsson

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Norix
Båtmodell: XP-33
Segelnummer: SWE 39
NOR Rating: SWE 1,028
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:41:14 27:41:14 28:27:44 16
Summa 30.06.2018 16:41:14 27:41:14 28:27:44 16
NORIX

stephan berntsson

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Norix
Båtmodell: XP-33
Segelnummer: SWE 39
NOR Rating: SWE 1,028
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:41:14 27:41:14 28:27:44 16
Summa 30.06.2018 16:41:14 27:41:14 28:27:44 16

stephan berntsson (Tjörns Segelsällskap)
XP-33 27:41:14 28:27:44 16 16
17 SWE-39

Stefan Möller

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: STELLA
Båtmodell: Swedestar 370
Segelnummer: SWE 39
NOR Rating: SWE 1,049

Krister Ahlqvist

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: STELLA
Båtmodell: Swedestar 370
Segelnummer: SWE 39
NOR Rating: SWE 1,049
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:09:09 27:09:09 28:28:58 17
Summa 30.06.2018 16:09:09 27:09:09 28:28:58 17
STELLA

Stefan Möller

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: STELLA
Båtmodell: Swedestar 370
Segelnummer: SWE 39
NOR Rating: SWE 1,049

Krister Ahlqvist

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: STELLA
Båtmodell: Swedestar 370
Segelnummer: SWE 39
NOR Rating: SWE 1,049
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:09:09 27:09:09 28:28:58 17
Summa 30.06.2018 16:09:09 27:09:09 28:28:58 17

Stefan Möller (Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Krister Ahlqvist (Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap))
Swedestar 370 27:09:09 28:28:58 17 17
18 SWE-248

Jonas Karlsson

Segelsällskap: Halmstads Segelsällskap
Båtnamn: FarEast28r
Båtmodell: FarEast28r
Segelnummer: SWE 248
NOR Rating: SWE 1,0480

Johnny Stjernquist

Segelsällskap: Halmstads Segelsällskap
Båtnamn: FarEast28r
Båtmodell: FarEast28r
Segelnummer: SWE 248
NOR Rating: SWE 1,0480
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:12:44 27:12:44 28:31:06 18
Summa 30.06.2018 16:12:44 27:12:44 28:31:06 18
FAREAST28R

Jonas Karlsson

Segelsällskap: Halmstads Segelsällskap
Båtnamn: FarEast28r
Båtmodell: FarEast28r
Segelnummer: SWE 248
NOR Rating: SWE 1,0480

Johnny Stjernquist

Segelsällskap: Halmstads Segelsällskap
Båtnamn: FarEast28r
Båtmodell: FarEast28r
Segelnummer: SWE 248
NOR Rating: SWE 1,0480
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:12:44 27:12:44 28:31:06 18
Summa 30.06.2018 16:12:44 27:12:44 28:31:06 18

Jonas Karlsson (Halmstads Segelsällskap
Johnny Stjernquist (Halmstads Segelsällskap))
FarEast28r 27:12:44 28:31:06 18 18
19 SWE-346

Hugo Norell

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Piano
Båtmodell: X-99
Segelnummer: SWE 346
NOR Rating: SWE 1,000

Nils Ekholm

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Piano
Båtmodell: X-99
Segelnummer: SWE 346
NOR Rating: SWE 1,000
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:37:43 28:37:43 28:37:43 19
Summa 30.06.2018 17:37:43 28:37:43 28:37:43 19
PIANO

Hugo Norell

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Piano
Båtmodell: X-99
Segelnummer: SWE 346
NOR Rating: SWE 1,000

Nils Ekholm

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Piano
Båtmodell: X-99
Segelnummer: SWE 346
NOR Rating: SWE 1,000
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:37:43 28:37:43 28:37:43 19
Summa 30.06.2018 17:37:43 28:37:43 28:37:43 19

Hugo Norell (Segelsällskapet Slören
Nils Ekholm (Segelsällskapet Slören))
X-99 28:37:43 28:37:43 19 19
20 SWE-13

Fredrik Ljungmark

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Bonk
Båtmodell: X-99
Segelnummer: SWE 13
NOR Rating: SWE 1,001

Jonas Edelberg

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Bonk
Båtmodell: X-99
Segelnummer: SWE 13
NOR Rating: SWE 1,001
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:43:24 28:43:24 28:45:07 20
Summa 30.06.2018 17:43:24 28:43:24 28:45:07 20
BONK

Fredrik Ljungmark

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Bonk
Båtmodell: X-99
Segelnummer: SWE 13
NOR Rating: SWE 1,001

Jonas Edelberg

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Bonk
Båtmodell: X-99
Segelnummer: SWE 13
NOR Rating: SWE 1,001
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:43:24 28:43:24 28:45:07 20
Summa 30.06.2018 17:43:24 28:43:24 28:45:07 20

Fredrik Ljungmark (Björlanda Kile Segelsällskap
Jonas Edelberg (Björlanda Kile Segelsällskap))
X-99 28:43:24 28:45:07 20 20
21 SWE-197

Mats Andersson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Aurora
Båtmodell: Dehler 35
Segelnummer: SWE 197
NOR Rating: SWE 1,037

Susanne Bjärsvik

Segelsällskap:
Båtnamn: Aurora
Båtmodell: Dehler 35
Segelnummer: SWE 197
NOR Rating: SWE 1,037
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:46:45 27:46:45 28:48:25 21
Summa 30.06.2018 16:46:45 27:46:45 28:48:25 21
AURORA

Mats Andersson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Aurora
Båtmodell: Dehler 35
Segelnummer: SWE 197
NOR Rating: SWE 1,037

Susanne Bjärsvik

Segelsällskap:
Båtnamn: Aurora
Båtmodell: Dehler 35
Segelnummer: SWE 197
NOR Rating: SWE 1,037
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:46:45 27:46:45 28:48:25 21
Summa 30.06.2018 16:46:45 27:46:45 28:48:25 21

Mats Andersson (Stenungsunds Segelsällskap
Susanne Bjärsvik ())
Dehler 35 27:46:45 28:48:25 21 21
22 SWE-56

Peter Nohlin

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Flow
Båtmodell: Dehler 34SV
Segelnummer: SWE 56
NOR Rating: SWE 1,0280

Lars-Gunnar Hansson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Flow
Båtmodell: Dehler 34SV
Segelnummer: SWE 56
NOR Rating: SWE 1,0280
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:13:24 28:13:24 29:00:48 22
Summa 30.06.2018 17:13:24 28:13:24 29:00:48 22
FLOW

Peter Nohlin

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Flow
Båtmodell: Dehler 34SV
Segelnummer: SWE 56
NOR Rating: SWE 1,0280

Lars-Gunnar Hansson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Flow
Båtmodell: Dehler 34SV
Segelnummer: SWE 56
NOR Rating: SWE 1,0280
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:13:24 28:13:24 29:00:48 22
Summa 30.06.2018 17:13:24 28:13:24 29:00:48 22

Peter Nohlin (Segelsällskapet Viken Ägir
Lars-Gunnar Hansson (Segelsällskapet Viken Ägir))
Dehler 34SV 28:13:24 29:00:48 22 22
23 SWE-131

Robert Trolled

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Dehlight
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 131
NOR Rating: SWE 1,0350

Magnus Arvidsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Dehlight
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 131
NOR Rating: SWE 1,0350
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:05:20 28:05:20 29:04:19 23
Summa 30.06.2018 17:05:20 28:05:20 29:04:19 23
DEHLIGHT

Robert Trolled

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Dehlight
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 131
NOR Rating: SWE 1,0350

Magnus Arvidsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Dehlight
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 131
NOR Rating: SWE 1,0350
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:05:20 28:05:20 29:04:19 23
Summa 30.06.2018 17:05:20 28:05:20 29:04:19 23

Robert Trolled (Segelsällskapet Viken Ägir
Magnus Arvidsson (Segelsällskapet Viken Ägir))
Dehler 38 28:05:20 29:04:19 23 23
24 SWE-16

Rolf Sörvik

Segelsällskap: Segelsällskapet Fram
Båtnamn: Ingrid af Råå
Båtmodell: HP 1030
Segelnummer: SWE 16
NOR Rating: SWE 1,0430

Christer Sörvik

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Ingrid af Råå
Båtmodell: HP 1030
Segelnummer: SWE 16
NOR Rating: SWE 1,0430
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:58:32 27:58:32 29:10:42 24
Summa 30.06.2018 16:58:32 27:58:32 29:10:42 24
INGRID AF Råå

Rolf Sörvik

Segelsällskap: Segelsällskapet Fram
Båtnamn: Ingrid af Råå
Båtmodell: HP 1030
Segelnummer: SWE 16
NOR Rating: SWE 1,0430

Christer Sörvik

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Ingrid af Råå
Båtmodell: HP 1030
Segelnummer: SWE 16
NOR Rating: SWE 1,0430
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:58:32 27:58:32 29:10:42 24
Summa 30.06.2018 16:58:32 27:58:32 29:10:42 24

Rolf Sörvik (Segelsällskapet Fram
Christer Sörvik (Stenungsunds Segelsällskap))
HP 1030 27:58:32 29:10:42 24 24
25 SWE-140

Johan Mälsjö

Segelsällskap: Billdals Kappseglingssällskap
Båtnamn: Annie
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 140
NOR Rating: SWE 1,0310

Marcus Andersson

Segelsällskap: Billdals Kappseglingssällskap
Båtnamn: Annie
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 140
NOR Rating: SWE 1,0310
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:23:58 28:23:58 29:16:47 25
Summa 30.06.2018 17:23:58 28:23:58 29:16:47 25
ANNIE

Johan Mälsjö

Segelsällskap: Billdals Kappseglingssällskap
Båtnamn: Annie
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 140
NOR Rating: SWE 1,0310

Marcus Andersson

Segelsällskap: Billdals Kappseglingssällskap
Båtnamn: Annie
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 140
NOR Rating: SWE 1,0310
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:23:58 28:23:58 29:16:47 25
Summa 30.06.2018 17:23:58 28:23:58 29:16:47 25

Johan Mälsjö (Billdals Kappseglingssällskap
Marcus Andersson (Billdals Kappseglingssällskap))
Dehler 38 28:23:58 29:16:47 25 25
26 SWE-6

Anders Kuikka

Segelsällskap: Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn: Coquette IV
Båtmodell: Xp 33
Segelnummer: SWE 6
NOR Rating: SWE 1,0280

Ann Kuikka

Segelsällskap: Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn: Coquette IV
Båtmodell: Xp 33
Segelnummer: SWE 6
NOR Rating: SWE 1,0280
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:41:57 28:41:57 29:30:09 26
Summa 30.06.2018 17:41:57 28:41:57 29:30:09 26
COQUETTE IV

Anders Kuikka

Segelsällskap: Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn: Coquette IV
Båtmodell: Xp 33
Segelnummer: SWE 6
NOR Rating: SWE 1,0280

Ann Kuikka

Segelsällskap: Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn: Coquette IV
Båtmodell: Xp 33
Segelnummer: SWE 6
NOR Rating: SWE 1,0280
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:41:57 28:41:57 29:30:09 26
Summa 30.06.2018 17:41:57 28:41:57 29:30:09 26

Anders Kuikka (Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Ann Kuikka (Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb))
Xp 33 28:41:57 29:30:09 26 26
27 NOR-14147

Tor Hove

Segelsällskap: Strömstads Segelsällskap
Båtnamn: Elanor
Båtmodell: Elan 350
Segelnummer: NOR 14147
NOR Rating: NOR 1,050

Rolf Böhn

Segelsällskap:
Båtnamn: Elanor
Båtmodell: Elan 350
Segelnummer: NOR 14147
NOR Rating: NOR 1,050
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:08:12 28:08:12 29:32:36 27
Summa 30.06.2018 17:08:12 28:08:12 29:32:36 27
ELANOR

Tor Hove

Segelsällskap: Strömstads Segelsällskap
Båtnamn: Elanor
Båtmodell: Elan 350
Segelnummer: NOR 14147
NOR Rating: NOR 1,050

Rolf Böhn

Segelsällskap:
Båtnamn: Elanor
Båtmodell: Elan 350
Segelnummer: NOR 14147
NOR Rating: NOR 1,050
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:08:12 28:08:12 29:32:36 27
Summa 30.06.2018 17:08:12 28:08:12 29:32:36 27

Tor Hove (Strömstads Segelsällskap
Rolf Böhn ())
Elan 350 28:08:12 29:32:36 27 27
28 NOR-14430

Steinar Torsvik

Segelsällskap: Kongelig Norsk Seilforening
Båtnamn: null stress
Båtmodell: Elan 350
Segelnummer: NOR 14430
NOR Rating: NOR 1,040
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:28:41 28:28:41 29:37:01 28
Summa 30.06.2018 17:28:41 28:28:41 29:37:01 28
NULL STRESS

Steinar Torsvik

Segelsällskap: Kongelig Norsk Seilforening
Båtnamn: null stress
Båtmodell: Elan 350
Segelnummer: NOR 14430
NOR Rating: NOR 1,040
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:28:41 28:28:41 29:37:01 28
Summa 30.06.2018 17:28:41 28:28:41 29:37:01 28

Steinar Torsvik (Kongelig Norsk Seilforening)
Elan 350 28:28:41 29:37:01 28 28
29 SWE-10035

Carl Turén

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: NAUSICAA
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 10035
NOR Rating: SWE 1,0430

Fredrik Folbert

Segelsällskap: Karlskrona Segelsällskap
Båtnamn: NAUSICAA
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 10035
NOR Rating: SWE 1,0430
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:23:49 28:23:49 29:37:04 29
Summa 30.06.2018 17:23:49 28:23:49 29:37:04 29
NAUSICAA

Carl Turén

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: NAUSICAA
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 10035
NOR Rating: SWE 1,0430

Fredrik Folbert

Segelsällskap: Karlskrona Segelsällskap
Båtnamn: NAUSICAA
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 10035
NOR Rating: SWE 1,0430
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:23:49 28:23:49 29:37:04 29
Summa 30.06.2018 17:23:49 28:23:49 29:37:04 29

Carl Turén (De Tio Öarnas Segelsällskap
Fredrik Folbert (Karlskrona Segelsällskap))
First 35 28:23:49 29:37:04 29 29
30 SWE-25

Niclas Holmberg

Segelsällskap: Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn: Vida
Båtmodell: Elan 350
Segelnummer: SWE 25
NOR Rating: SWE 1,008

Fredrik Mattsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Vida
Båtmodell: Elan 350
Segelnummer: SWE 25
NOR Rating: SWE 1,008
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 18:29:13 29:29:13 29:43:22 30
Summa 30.06.2018 18:29:13 29:29:13 29:43:22 30
VIDA

Niclas Holmberg

Segelsällskap: Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn: Vida
Båtmodell: Elan 350
Segelnummer: SWE 25
NOR Rating: SWE 1,008

Fredrik Mattsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Vida
Båtmodell: Elan 350
Segelnummer: SWE 25
NOR Rating: SWE 1,008
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 18:29:13 29:29:13 29:43:22 30
Summa 30.06.2018 18:29:13 29:29:13 29:43:22 30

Niclas Holmberg (Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Fredrik Mattsson ())
Elan 350 29:29:13 29:43:22 30 30
31 SWE-Ingen nr

Klas Berntsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Delta
Båtmodell: Elan 340
Segelnummer: SWE Ingen nr
NOR Rating: SWE 1,001

Peter Nilsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Delta
Båtmodell: Elan 340
Segelnummer: SWE Ingen nr
NOR Rating: SWE 1,001
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 19:07:39 30:07:39 30:09:27 31
Summa 30.06.2018 19:07:39 30:07:39 30:09:27 31
DELTA

Klas Berntsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Delta
Båtmodell: Elan 340
Segelnummer: SWE Ingen nr
NOR Rating: SWE 1,001

Peter Nilsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Delta
Båtmodell: Elan 340
Segelnummer: SWE Ingen nr
NOR Rating: SWE 1,001
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 19:07:39 30:07:39 30:09:27 31
Summa 30.06.2018 19:07:39 30:07:39 30:09:27 31

Klas Berntsson (Stenungsunds Segelsällskap
Peter Nilsson ())
Elan 340 30:07:39 30:09:27 31 31
32 SWE-104

Håkan Larsson

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Xenie
Båtmodell: X-99
Segelnummer: SWE 104
NOR Rating: SWE 1,0090

Johan Larsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Xenie
Båtmodell: X-99
Segelnummer: SWE 104
NOR Rating: SWE 1,0090
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 18:59:20 29:59:20 30:15:31 32
Summa 30.06.2018 18:59:20 29:59:20 30:15:31 32
XENIE

Håkan Larsson

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Xenie
Båtmodell: X-99
Segelnummer: SWE 104
NOR Rating: SWE 1,0090

Johan Larsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Xenie
Båtmodell: X-99
Segelnummer: SWE 104
NOR Rating: SWE 1,0090
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 18:59:20 29:59:20 30:15:31 32
Summa 30.06.2018 18:59:20 29:59:20 30:15:31 32

Håkan Larsson (Tjörns Segelsällskap
Johan Larsson ())
X-99 29:59:20 30:15:31 32 32
33 DEN-613

Jonn Lantz5

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Scrutinizeer
Båtmodell: Jeanneau Selection 37
Segelnummer: DEN 613
NOR Rating: DEN 1,0390

Håkan Dahlen

Segelsällskap:
Båtnamn: Scrutinizeer
Båtmodell: Jeanneau Selection 37
Segelnummer: DEN 613
NOR Rating: DEN 1,0390
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 20:48:03 31:48:03 33:02:27 33
Summa 30.06.2018 20:48:03 31:48:03 33:02:27 33
SCRUTINIZEER

Jonn Lantz5

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Scrutinizeer
Båtmodell: Jeanneau Selection 37
Segelnummer: DEN 613
NOR Rating: DEN 1,0390

Håkan Dahlen

Segelsällskap:
Båtnamn: Scrutinizeer
Båtmodell: Jeanneau Selection 37
Segelnummer: DEN 613
NOR Rating: DEN 1,0390
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 20:48:03 31:48:03 33:02:27 33
Summa 30.06.2018 20:48:03 31:48:03 33:02:27 33

Jonn Lantz5 (Björlanda Kile Segelsällskap
Håkan Dahlen ())
Jeanneau Selection 37 31:48:03 33:02:27 33 33
34 SWE-120

Jakob Pohorely

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Kinga
Båtmodell: CB 95
Segelnummer: SWE 120
NOR Rating: SWE 1,0170

Daniel Aneljung

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Kinga
Båtmodell: CB 95
Segelnummer: SWE 120
NOR Rating: SWE 1,0170
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2018 01:47:05 36:47:05 37:24:36 34
Summa 01.07.2018 01:47:05 36:47:05 37:24:36 34
KINGA

Jakob Pohorely

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Kinga
Båtmodell: CB 95
Segelnummer: SWE 120
NOR Rating: SWE 1,0170

Daniel Aneljung

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Kinga
Båtmodell: CB 95
Segelnummer: SWE 120
NOR Rating: SWE 1,0170
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2018 01:47:05 36:47:05 37:24:36 34
Summa 01.07.2018 01:47:05 36:47:05 37:24:36 34

Jakob Pohorely (Segelsällskapet Slören
Daniel Aneljung (Segelsällskapet Slören))
CB 95 36:47:05 37:24:36 34 34
35 SWE-29

Peter Labecker

Segelsällskap: Segelsällskapet Westgötarne
Båtnamn: Abena
Båtmodell: Xp 33
Segelnummer: SWE 29
NOR Rating: SWE 1,0360

Anna Labecker

Segelsällskap: Segelsällskapet Westgötarne
Båtnamn: Abena
Båtmodell: Xp 33
Segelnummer: SWE 29
NOR Rating: SWE 1,0360
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 35
Summa DNF 35
ABENA

Peter Labecker

Segelsällskap: Segelsällskapet Westgötarne
Båtnamn: Abena
Båtmodell: Xp 33
Segelnummer: SWE 29
NOR Rating: SWE 1,0360

Anna Labecker

Segelsällskap: Segelsällskapet Westgötarne
Båtnamn: Abena
Båtmodell: Xp 33
Segelnummer: SWE 29
NOR Rating: SWE 1,0360
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 35
Summa DNF 35

Peter Labecker (Segelsällskapet Westgötarne)
Anna Labecker (Segelsällskapet Westgötarne)
Xp 33 DNF (39)
35 SWE-38

Dan Hammar

Segelsällskap: Segelsällskapet Fram
Båtnamn: Anolas
Båtmodell: Salona 34
Segelnummer: SWE 38
NOR Rating: SWE 1,006

Martin Tommysson

Segelsällskap: Segelsällskapet Fram
Båtnamn: Anolas
Båtmodell: Salona 34
Segelnummer: SWE 38
NOR Rating: SWE 1,006
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 35
Summa DNF 35
ANOLAS

Dan Hammar

Segelsällskap: Segelsällskapet Fram
Båtnamn: Anolas
Båtmodell: Salona 34
Segelnummer: SWE 38
NOR Rating: SWE 1,006

Martin Tommysson

Segelsällskap: Segelsällskapet Fram
Båtnamn: Anolas
Båtmodell: Salona 34
Segelnummer: SWE 38
NOR Rating: SWE 1,006
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 35
Summa DNF 35

Dan Hammar (Segelsällskapet Fram)
Martin Tommysson (Segelsällskapet Fram)
Salona 34 DNF (39)
35 SWE-122

Joakim Torstensson

Segelsällskap: Segelsällskapet Norderviken
Båtnamn: Nessie
Båtmodell: 8 Meter One Design
Segelnummer: SWE 122
NOR Rating: SWE 1,003

Johan Torstensson

Segelsällskap: Segelsällskapet Norderviken
Båtnamn: Nessie
Båtmodell: 8 Meter One Design
Segelnummer: SWE 122
NOR Rating: SWE 1,003
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 35
Summa DNF 35
NESSIE

Joakim Torstensson

Segelsällskap: Segelsällskapet Norderviken
Båtnamn: Nessie
Båtmodell: 8 Meter One Design
Segelnummer: SWE 122
NOR Rating: SWE 1,003

Johan Torstensson

Segelsällskap: Segelsällskapet Norderviken
Båtnamn: Nessie
Båtmodell: 8 Meter One Design
Segelnummer: SWE 122
NOR Rating: SWE 1,003
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 35
Summa DNF 35

Joakim Torstensson (Segelsällskapet Norderviken)
Johan Torstensson (Segelsällskapet Norderviken)
8 Meter One Design DNF (39)
35 SWE-22

Andreas Samuelsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: HorsePower
Båtmodell: HP1030
Segelnummer: SWE 22
NOR Rating: SWE 1,0470

Ewa Sanuelsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: HorsePower
Båtmodell: HP1030
Segelnummer: SWE 22
NOR Rating: SWE 1,0470
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 35
Summa DNS 35
HORSEPOWER

Andreas Samuelsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: HorsePower
Båtmodell: HP1030
Segelnummer: SWE 22
NOR Rating: SWE 1,0470

Ewa Sanuelsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: HorsePower
Båtmodell: HP1030
Segelnummer: SWE 22
NOR Rating: SWE 1,0470
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 35
Summa DNS 35

Andreas Samuelsson (Segelsällskapet Viken Ägir)
Ewa Sanuelsson (Segelsällskapet Viken Ägir)
HP1030 DNS (39)

Klass 5

Placering Segelnummer Båt Båttype Reell Korrigerad Poäng Race 1
1 SWE-10070

Magnus Witting

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Farrgo
Båtmodell: Farr 30
Segelnummer: SWE 10070
NOR Rating: SWE 1,070

Per Algotsson

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Farrgo
Båtmodell: Farr 30
Segelnummer: SWE 10070
NOR Rating: SWE 1,070
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:23:40 25:23:40 27:10:19 1
Summa 30.06.2018 15:23:40 25:23:40 27:10:19 1
FARRGO

Magnus Witting

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Farrgo
Båtmodell: Farr 30
Segelnummer: SWE 10070
NOR Rating: SWE 1,070

Per Algotsson

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Farrgo
Båtmodell: Farr 30
Segelnummer: SWE 10070
NOR Rating: SWE 1,070
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:23:40 25:23:40 27:10:19 1
Summa 30.06.2018 15:23:40 25:23:40 27:10:19 1

Magnus Witting (Björlanda Kile Segelsällskap
Per Algotsson (Björlanda Kile Segelsällskap))
Farr 30 25:23:40 27:10:19 1 1
2 SWE-27

Magnus Lundgren

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Ikigai
Båtmodell: Arcona 380
Segelnummer: SWE 27
NOR Rating: SWE 1,088

Urban Lagneus

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Ikigai
Båtmodell: Arcona 380
Segelnummer: SWE 27
NOR Rating: SWE 1,088
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:06:38 25:06:38 27:19:13 2
Summa 30.06.2018 15:06:38 25:06:38 27:19:13 2
IKIGAI

Magnus Lundgren

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Ikigai
Båtmodell: Arcona 380
Segelnummer: SWE 27
NOR Rating: SWE 1,088

Urban Lagneus

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Ikigai
Båtmodell: Arcona 380
Segelnummer: SWE 27
NOR Rating: SWE 1,088
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:06:38 25:06:38 27:19:13 2
Summa 30.06.2018 15:06:38 25:06:38 27:19:13 2

Magnus Lundgren (Lysekils Segelsällskap Gullmar
Urban Lagneus (Segelsällskapet Viken Ägir))
Arcona 380 25:06:38 27:19:13 2 2
3 SWE-11131

Peter Lundgren

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: La Primera
Båtmodell: Sunfast 3600
Segelnummer: SWE 11131
NOR Rating: SWE 1,0640

Andreas Håkansson

Segelsällskap:
Båtnamn: La Primera
Båtmodell: Sunfast 3600
Segelnummer: SWE 11131
NOR Rating: SWE 1,0640
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:47:34 25:47:34 27:26:36 3
Summa 30.06.2018 15:47:34 25:47:34 27:26:36 3
LA PRIMERA

Peter Lundgren

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: La Primera
Båtmodell: Sunfast 3600
Segelnummer: SWE 11131
NOR Rating: SWE 1,0640

Andreas Håkansson

Segelsällskap:
Båtnamn: La Primera
Båtmodell: Sunfast 3600
Segelnummer: SWE 11131
NOR Rating: SWE 1,0640
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:47:34 25:47:34 27:26:36 3
Summa 30.06.2018 15:47:34 25:47:34 27:26:36 3

Peter Lundgren (Stenungsunds Segelsällskap
Andreas Håkansson ())
Sunfast 3600 25:47:34 27:26:36 3 3
4 SWE-3

Mattias Wilson

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Draklunne
Båtmodell: Bavaria 38 match
Segelnummer: SWE 3
NOR Rating: SWE 1,074

Peter Jacobsson

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Draklunne
Båtmodell: Bavaria 38 match
Segelnummer: SWE 3
NOR Rating: SWE 1,074
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:36:28 25:36:28 27:30:09 4
Summa 30.06.2018 15:36:28 25:36:28 27:30:09 4
DRAKLUNNE

Mattias Wilson

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Draklunne
Båtmodell: Bavaria 38 match
Segelnummer: SWE 3
NOR Rating: SWE 1,074

Peter Jacobsson

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Draklunne
Båtmodell: Bavaria 38 match
Segelnummer: SWE 3
NOR Rating: SWE 1,074
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:36:28 25:36:28 27:30:09 4
Summa 30.06.2018 15:36:28 25:36:28 27:30:09 4

Mattias Wilson (Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Peter Jacobsson (Göteborgs Kungl Segel Sällskap))
Bavaria 38 match 25:36:28 27:30:09 4 4
5 NOR-15670

Harald Walder

Segelsällskap: Bærum Seilforening
Båtnamn: Mika
Båtmodell: JPK 1080
Segelnummer: NOR 15670
NOR Rating: NOR 1,066

Christine Walder

Segelsällskap: Bærum Seilforening
Båtnamn: Mika
Båtmodell: JPK 1080
Segelnummer: NOR 15670
NOR Rating: NOR 1,066
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:50:35 25:50:35 27:32:55 5
Summa 30.06.2018 15:50:35 25:50:35 27:32:55 5
MIKA

Harald Walder

Segelsällskap: Bærum Seilforening
Båtnamn: Mika
Båtmodell: JPK 1080
Segelnummer: NOR 15670
NOR Rating: NOR 1,066

Christine Walder

Segelsällskap: Bærum Seilforening
Båtnamn: Mika
Båtmodell: JPK 1080
Segelnummer: NOR 15670
NOR Rating: NOR 1,066
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:50:35 25:50:35 27:32:55 5
Summa 30.06.2018 15:50:35 25:50:35 27:32:55 5

Harald Walder (Bærum Seilforening
Christine Walder (Bærum Seilforening))
JPK 1080 25:50:35 27:32:55 5 5
6 SWE-35

Lars-Gunnar Gydemo

Segelsällskap: Karlstads Segelsällskap
Båtnamn: Anya
Båtmodell: Elan 380
Segelnummer: SWE 35
NOR Rating: SWE 1,079

Jörgen Würtz

Segelsällskap: Karlstads Segelsällskap
Båtnamn: Anya
Båtmodell: Elan 380
Segelnummer: SWE 35
NOR Rating: SWE 1,079
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:42:20 25:42:20 27:44:10 6
Summa 30.06.2018 15:42:20 25:42:20 27:44:10 6
ANYA

Lars-Gunnar Gydemo

Segelsällskap: Karlstads Segelsällskap
Båtnamn: Anya
Båtmodell: Elan 380
Segelnummer: SWE 35
NOR Rating: SWE 1,079

Jörgen Würtz

Segelsällskap: Karlstads Segelsällskap
Båtnamn: Anya
Båtmodell: Elan 380
Segelnummer: SWE 35
NOR Rating: SWE 1,079
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:42:20 25:42:20 27:44:10 6
Summa 30.06.2018 15:42:20 25:42:20 27:44:10 6

Lars-Gunnar Gydemo (Karlstads Segelsällskap
Jörgen Würtz (Karlstads Segelsällskap))
Elan 380 25:42:20 27:44:10 6 6
7 SWE-33

Hans Johansson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: BlueS
Båtmodell: Xp38
Segelnummer: SWE 33
NOR Rating: SWE 1,080

Henke Hansson

Segelsällskap: stss
Båtnamn: BlueS
Båtmodell: Xp38
Segelnummer: SWE 33
NOR Rating: SWE 1,080
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:41:58 25:41:58 27:45:19 7
Summa 30.06.2018 15:41:58 25:41:58 27:45:19 7
BLUES

Hans Johansson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: BlueS
Båtmodell: Xp38
Segelnummer: SWE 33
NOR Rating: SWE 1,080

Henke Hansson

Segelsällskap: stss
Båtnamn: BlueS
Båtmodell: Xp38
Segelnummer: SWE 33
NOR Rating: SWE 1,080
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:41:58 25:41:58 27:45:19 7
Summa 30.06.2018 15:41:58 25:41:58 27:45:19 7

Hans Johansson (Stenungsunds Segelsällskap
Henke Hansson (stss))
Xp38 25:41:58 27:45:19 7 7
8 SWE-71

Mikael Bäckström

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Rikitin XI
Båtmodell: XP-38
Segelnummer: SWE 71
NOR Rating: SWE 1,084

Johan Bäckström

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Rikitin XI
Båtmodell: XP-38
Segelnummer: SWE 71
NOR Rating: SWE 1,084
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:54:37 25:54:37 28:05:12 8
Summa 30.06.2018 15:54:37 25:54:37 28:05:12 8
RIKITIN XI

Mikael Bäckström

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Rikitin XI
Båtmodell: XP-38
Segelnummer: SWE 71
NOR Rating: SWE 1,084

Johan Bäckström

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Rikitin XI
Båtmodell: XP-38
Segelnummer: SWE 71
NOR Rating: SWE 1,084
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:54:37 25:54:37 28:05:12 8
Summa 30.06.2018 15:54:37 25:54:37 28:05:12 8

Mikael Bäckström (Segelsällskapet Viken Ägir
Johan Bäckström (Segelsällskapet Viken Ägir))
XP-38 25:54:37 28:05:12 8 8
9 SWE-703

Håkan Larsson

Segelsällskap: Domsands Båtsällskap
Båtnamn: Vitesse
Båtmodell: First 40.7
Segelnummer: SWE 703
NOR Rating: SWE 1,0510

Fredric Johansson

Segelsällskap: Domsands Båtsällskap
Båtnamn: Vitesse
Båtmodell: First 40.7
Segelnummer: SWE 703
NOR Rating: SWE 1,0510
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:46:05 26:46:05 28:07:59 9
Summa 30.06.2018 16:46:05 26:46:05 28:07:59 9
VITESSE

Håkan Larsson

Segelsällskap: Domsands Båtsällskap
Båtnamn: Vitesse
Båtmodell: First 40.7
Segelnummer: SWE 703
NOR Rating: SWE 1,0510

Fredric Johansson

Segelsällskap: Domsands Båtsällskap
Båtnamn: Vitesse
Båtmodell: First 40.7
Segelnummer: SWE 703
NOR Rating: SWE 1,0510
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:46:05 26:46:05 28:07:59 9
Summa 30.06.2018 16:46:05 26:46:05 28:07:59 9

Håkan Larsson (Domsands Båtsällskap
Fredric Johansson (Domsands Båtsällskap))
First 40.7 26:46:05 28:07:59 9 9
10 SWE-9267

mattis ekvall

Segelsällskap: Bohuslänska Jaktklubben
Båtnamn: Pila
Båtmodell: Mannerberg 38
Segelnummer: SWE 9267
NOR Rating: SWE 1,093

Edvin Gipperth

Segelsällskap: Marstrands Segelsällskap
Båtnamn: Pila
Båtmodell: Mannerberg 38
Segelnummer: SWE 9267
NOR Rating: SWE 1,093
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:45:13 25:45:13 28:08:55 10
Summa 30.06.2018 15:45:13 25:45:13 28:08:55 10
PILA

mattis ekvall

Segelsällskap: Bohuslänska Jaktklubben
Båtnamn: Pila
Båtmodell: Mannerberg 38
Segelnummer: SWE 9267
NOR Rating: SWE 1,093

Edvin Gipperth

Segelsällskap: Marstrands Segelsällskap
Båtnamn: Pila
Båtmodell: Mannerberg 38
Segelnummer: SWE 9267
NOR Rating: SWE 1,093
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:45:13 25:45:13 28:08:55 10
Summa 30.06.2018 15:45:13 25:45:13 28:08:55 10

mattis ekvall (Bohuslänska Jaktklubben
Edvin Gipperth (Marstrands Segelsällskap))
Mannerberg 38 25:45:13 28:08:55 10 10
11 DEN-12

Martin Meredin

Segelsällskap: Kalundborg Sejlklub
Båtnamn: Esbern Snare
Båtmodell: X-43
Segelnummer: DEN 12
NOR Rating: DEN 1,1330

Ole Meredin

Segelsällskap:
Båtnamn: Esbern Snare
Båtmodell: X-43
Segelnummer: DEN 12
NOR Rating: DEN 1,1330
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:10:47 25:10:47 28:31:43 11
Summa 30.06.2018 15:10:47 25:10:47 28:31:43 11
ESBERN SNARE

Martin Meredin

Segelsällskap: Kalundborg Sejlklub
Båtnamn: Esbern Snare
Båtmodell: X-43
Segelnummer: DEN 12
NOR Rating: DEN 1,1330

Ole Meredin

Segelsällskap:
Båtnamn: Esbern Snare
Båtmodell: X-43
Segelnummer: DEN 12
NOR Rating: DEN 1,1330
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:10:47 25:10:47 28:31:43 11
Summa 30.06.2018 15:10:47 25:10:47 28:31:43 11

Martin Meredin (Kalundborg Sejlklub
Ole Meredin ())
X-43 25:10:47 28:31:43 11 11
12 NOR-10388

Torgeir Sten Askvig

Segelsällskap: Asker Seilforening
Båtnamn: Jambo
Båtmodell: J/109
Segelnummer: NOR 10388
NOR Rating: NOR 1,058

Geir Daleng

Segelsällskap: Asker Seilforening
Båtnamn: Jambo
Båtmodell: J/109
Segelnummer: NOR 10388
NOR Rating: NOR 1,058
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:01:12 27:01:12 28:35:13 12
Summa 30.06.2018 17:01:12 27:01:12 28:35:13 12
JAMBO

Torgeir Sten Askvig

Segelsällskap: Asker Seilforening
Båtnamn: Jambo
Båtmodell: J/109
Segelnummer: NOR 10388
NOR Rating: NOR 1,058

Geir Daleng

Segelsällskap: Asker Seilforening
Båtnamn: Jambo
Båtmodell: J/109
Segelnummer: NOR 10388
NOR Rating: NOR 1,058
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:01:12 27:01:12 28:35:13 12
Summa 30.06.2018 17:01:12 27:01:12 28:35:13 12

Torgeir Sten Askvig (Asker Seilforening
Geir Daleng (Asker Seilforening))
J/109 27:01:12 28:35:13 12 12
13 NOR-15400

Per Sortedal

Segelsällskap: Brevik Seilforening
Båtnamn: Sortebill
Båtmodell: Dehler 41
Segelnummer: NOR 15400
NOR Rating: NOR 1,087

Rune Halvorsen

Segelsällskap: Brevik Seilforening
Båtnamn: Sortebill
Båtmodell: Dehler 41
Segelnummer: NOR 15400
NOR Rating: NOR 1,087
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:20:09 26:20:09 28:37:37 13
Summa 30.06.2018 16:20:09 26:20:09 28:37:37 13
SORTEBILL

Per Sortedal

Segelsällskap: Brevik Seilforening
Båtnamn: Sortebill
Båtmodell: Dehler 41
Segelnummer: NOR 15400
NOR Rating: NOR 1,087

Rune Halvorsen

Segelsällskap: Brevik Seilforening
Båtnamn: Sortebill
Båtmodell: Dehler 41
Segelnummer: NOR 15400
NOR Rating: NOR 1,087
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:20:09 26:20:09 28:37:37 13
Summa 30.06.2018 16:20:09 26:20:09 28:37:37 13

Per Sortedal (Brevik Seilforening
Rune Halvorsen (Brevik Seilforening))
Dehler 41 26:20:09 28:37:37 13 13
14 SWE-42

Jan Svernhage

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Snubbler
Båtmodell: XP38
Segelnummer: SWE 42
NOR Rating: SWE 1,084

Christian von Corswant

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Snubbler
Båtmodell: XP38
Segelnummer: SWE 42
NOR Rating: SWE 1,084
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:25:57 26:25:57 28:39:10 14
Summa 30.06.2018 16:25:57 26:25:57 28:39:10 14
SNUBBLER

Jan Svernhage

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Snubbler
Båtmodell: XP38
Segelnummer: SWE 42
NOR Rating: SWE 1,084

Christian von Corswant

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Snubbler
Båtmodell: XP38
Segelnummer: SWE 42
NOR Rating: SWE 1,084
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:25:57 26:25:57 28:39:10 14
Summa 30.06.2018 16:25:57 26:25:57 28:39:10 14

Jan Svernhage (Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Christian von Corswant (Göteborgs Kungl Segel Sällskap))
XP38 26:25:57 28:39:10 14 14
15 SWE-9

Niklas Strandberg

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Alinde
Båtmodell: Faurby424
Segelnummer: SWE 9
NOR Rating: SWE 1,076

Anders Lundh

Segelsällskap:
Båtnamn: Alinde
Båtmodell: Faurby424
Segelnummer: SWE 9
NOR Rating: SWE 1,076
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:43:38 26:43:38 28:45:30 15
Summa 30.06.2018 16:43:38 26:43:38 28:45:30 15
ALINDE

Niklas Strandberg

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Alinde
Båtmodell: Faurby424
Segelnummer: SWE 9
NOR Rating: SWE 1,076

Anders Lundh

Segelsällskap:
Båtnamn: Alinde
Båtmodell: Faurby424
Segelnummer: SWE 9
NOR Rating: SWE 1,076
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:43:38 26:43:38 28:45:30 15
Summa 30.06.2018 16:43:38 26:43:38 28:45:30 15

Niklas Strandberg (Stenungsunds Segelsällskap
Anders Lundh ())
Faurby424 26:43:38 28:45:30 15 15
16 SWE-130

Martin Malmström

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Xil
Båtmodell: X-37
Segelnummer: SWE 130
NOR Rating: SWE 1,058

Cecilia Ekerstig

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Xil
Båtmodell: X-37
Segelnummer: SWE 130
NOR Rating: SWE 1,058
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:18:42 27:18:42 28:53:44 16
Summa 30.06.2018 17:18:42 27:18:42 28:53:44 16
XIL

Martin Malmström

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Xil
Båtmodell: X-37
Segelnummer: SWE 130
NOR Rating: SWE 1,058

Cecilia Ekerstig

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Xil
Båtmodell: X-37
Segelnummer: SWE 130
NOR Rating: SWE 1,058
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:18:42 27:18:42 28:53:44 16
Summa 30.06.2018 17:18:42 27:18:42 28:53:44 16

Martin Malmström (Hjuviks Båtklubb
Cecilia Ekerstig (Hjuviks Båtklubb))
X-37 27:18:42 28:53:44 16 16
17 SWE-38

Martin Olofsson

Segelsällskap: Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn: Totte
Båtmodell: Luffe 40 MH
Segelnummer: SWE 38
NOR Rating: SWE 1,065

Ragnar Gunèr

Segelsällskap:
Båtnamn: Totte
Båtmodell: Luffe 40 MH
Segelnummer: SWE 38
NOR Rating: SWE 1,065
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:09:30 27:09:30 28:55:25 17
Summa 30.06.2018 17:09:30 27:09:30 28:55:25 17
TOTTE

Martin Olofsson

Segelsällskap: Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn: Totte
Båtmodell: Luffe 40 MH
Segelnummer: SWE 38
NOR Rating: SWE 1,065

Ragnar Gunèr

Segelsällskap:
Båtnamn: Totte
Båtmodell: Luffe 40 MH
Segelnummer: SWE 38
NOR Rating: SWE 1,065
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:09:30 27:09:30 28:55:25 17
Summa 30.06.2018 17:09:30 27:09:30 28:55:25 17

Martin Olofsson (Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Ragnar Gunèr ())
Luffe 40 MH 27:09:30 28:55:25 17 17
18 SWE-20

Leif Thordenberg

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Trix
Båtmodell: Arcona 380
Segelnummer: SWE 20
NOR Rating: SWE 1,0940

Ulf Palm

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Trix
Båtmodell: Arcona 380
Segelnummer: SWE 20
NOR Rating: SWE 1,0940
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:26:48 26:26:48 28:55:57 18
Summa 30.06.2018 16:26:48 26:26:48 28:55:57 18
TRIX

Leif Thordenberg

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Trix
Båtmodell: Arcona 380
Segelnummer: SWE 20
NOR Rating: SWE 1,0940

Ulf Palm

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Trix
Båtmodell: Arcona 380
Segelnummer: SWE 20
NOR Rating: SWE 1,0940
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:26:48 26:26:48 28:55:57 18
Summa 30.06.2018 16:26:48 26:26:48 28:55:57 18

Leif Thordenberg (Segelsällskapet Slören
Ulf Palm (Segelsällskapet Slören))
Arcona 380 26:26:48 28:55:57 18 18
19 SWE-1

Peter Lundh

Segelsällskap: Göteborgs Yacht Club
Båtnamn: Fråga Lundh
Båtmodell: X-412
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 1,066

Rasmus Lundh

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Fråga Lundh
Båtmodell: X-412
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 1,066
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:17:02 27:17:02 29:05:04 19
Summa 30.06.2018 17:17:02 27:17:02 29:05:04 19
FRåGA LUNDH

Peter Lundh

Segelsällskap: Göteborgs Yacht Club
Båtnamn: Fråga Lundh
Båtmodell: X-412
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 1,066

Rasmus Lundh

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Fråga Lundh
Båtmodell: X-412
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 1,066
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:17:02 27:17:02 29:05:04 19
Summa 30.06.2018 17:17:02 27:17:02 29:05:04 19

Peter Lundh (Göteborgs Yacht Club
Rasmus Lundh (Göteborgs Kungl Segel Sällskap))
X-412 27:17:02 29:05:04 19 19
20 NOR-15678

Pål Klavenes

Segelsällskap: Brevik Seilforening
Båtnamn: Berenike
Båtmodell: Elan 410
Segelnummer: NOR 15678
NOR Rating: NOR 1,105

Sven Schermann Olsen

Segelsällskap: Sandefjord Seilforening
Båtnamn: Berenike
Båtmodell: Elan 410
Segelnummer: NOR 15678
NOR Rating: NOR 1,105
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:20:53 26:20:53 29:06:52 20
Summa 30.06.2018 16:20:53 26:20:53 29:06:52 20
BERENIKE

Pål Klavenes

Segelsällskap: Brevik Seilforening
Båtnamn: Berenike
Båtmodell: Elan 410
Segelnummer: NOR 15678
NOR Rating: NOR 1,105

Sven Schermann Olsen

Segelsällskap: Sandefjord Seilforening
Båtnamn: Berenike
Båtmodell: Elan 410
Segelnummer: NOR 15678
NOR Rating: NOR 1,105
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:20:53 26:20:53 29:06:52 20
Summa 30.06.2018 16:20:53 26:20:53 29:06:52 20

Pål Klavenes (Brevik Seilforening
Sven Schermann Olsen (Sandefjord Seilforening))
Elan 410 26:20:53 29:06:52 20 20
21 SWE-80

Hans Ristner

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: gertrud
Båtmodell: IMX 40
Segelnummer: SWE 80
NOR Rating: SWE 1,114
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:27:54 26:27:54 29:28:55 21
Summa 30.06.2018 16:27:54 26:27:54 29:28:55 21
GERTRUD

Hans Ristner

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: gertrud
Båtmodell: IMX 40
Segelnummer: SWE 80
NOR Rating: SWE 1,114
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:27:54 26:27:54 29:28:55 21
Summa 30.06.2018 16:27:54 26:27:54 29:28:55 21

Hans Ristner (Göteborgs Kungl Segel Sällskap)
IMX 40 26:27:54 29:28:55 21 21
22 SWE-34

August Pansell

Segelsällskap: Halmstads Segelsällskap
Båtnamn: Anemon
Båtmodell: Arcona 380
Segelnummer: SWE 34
NOR Rating: SWE 1,088

Viktor Pansell

Segelsällskap: Halmstads Segelsällskap
Båtnamn: Anemon
Båtmodell: Arcona 380
Segelnummer: SWE 34
NOR Rating: SWE 1,088
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:07:39 27:07:39 29:30:52 22
Summa 30.06.2018 17:07:39 27:07:39 29:30:52 22
ANEMON

August Pansell

Segelsällskap: Halmstads Segelsällskap
Båtnamn: Anemon
Båtmodell: Arcona 380
Segelnummer: SWE 34
NOR Rating: SWE 1,088

Viktor Pansell

Segelsällskap: Halmstads Segelsällskap
Båtnamn: Anemon
Båtmodell: Arcona 380
Segelnummer: SWE 34
NOR Rating: SWE 1,088
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:07:39 27:07:39 29:30:52 22
Summa 30.06.2018 17:07:39 27:07:39 29:30:52 22

August Pansell (Halmstads Segelsällskap
Viktor Pansell (Halmstads Segelsällskap))
Arcona 380 27:07:39 29:30:52 22 22
23 SWE-7341

Hans Arthurson

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Flyer
Båtmodell: First 40.7
Segelnummer: SWE 7341
NOR Rating: SWE 1,089

Göran Eriksson

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Flyer
Båtmodell: First 40.7
Segelnummer: SWE 7341
NOR Rating: SWE 1,089
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:16:40 27:16:40 29:42:19 23
Summa 30.06.2018 17:16:40 27:16:40 29:42:19 23
FLYER

Hans Arthurson

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Flyer
Båtmodell: First 40.7
Segelnummer: SWE 7341
NOR Rating: SWE 1,089

Göran Eriksson

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Flyer
Båtmodell: First 40.7
Segelnummer: SWE 7341
NOR Rating: SWE 1,089
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:16:40 27:16:40 29:42:19 23
Summa 30.06.2018 17:16:40 27:16:40 29:42:19 23

Hans Arthurson (Hjuviks Båtklubb
Göran Eriksson (Hjuviks Båtklubb))
First 40.7 27:16:40 29:42:19 23 23
24 SWE-10830

Martin Ek

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Elixir
Båtmodell: X-40
Segelnummer: SWE 10830
NOR Rating: SWE 1,0940

Erik Nordling

Segelsällskap: Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn: Elixir
Båtmodell: X-40
Segelnummer: SWE 10830
NOR Rating: SWE 1,0940
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:47:01 27:47:01 30:23:42 24
Summa 30.06.2018 17:47:01 27:47:01 30:23:42 24
ELIXIR

Martin Ek

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Elixir
Båtmodell: X-40
Segelnummer: SWE 10830
NOR Rating: SWE 1,0940

Erik Nordling

Segelsällskap: Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn: Elixir
Båtmodell: X-40
Segelnummer: SWE 10830
NOR Rating: SWE 1,0940
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 17:47:01 27:47:01 30:23:42 24
Summa 30.06.2018 17:47:01 27:47:01 30:23:42 24

Martin Ek (Hjuviks Båtklubb
Erik Nordling (Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb))
X-40 27:47:01 30:23:42 24 24
25 SWE-47

Tomas Larsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Manixen
Båtmodell: X-35
Segelnummer: SWE 47
NOR Rating: SWE 1,080

Torvald Asplund

Segelsällskap: Vänersborgs Segelsällskap
Båtnamn: Manixen
Båtmodell: X-35
Segelnummer: SWE 47
NOR Rating: SWE 1,080
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 18:20:21 28:20:21 30:36:22 25
Summa 30.06.2018 18:20:21 28:20:21 30:36:22 25
MANIXEN

Tomas Larsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Manixen
Båtmodell: X-35
Segelnummer: SWE 47
NOR Rating: SWE 1,080

Torvald Asplund

Segelsällskap: Vänersborgs Segelsällskap
Båtnamn: Manixen
Båtmodell: X-35
Segelnummer: SWE 47
NOR Rating: SWE 1,080
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 18:20:21 28:20:21 30:36:22 25
Summa 30.06.2018 18:20:21 28:20:21 30:36:22 25

Tomas Larsson (Stenungsunds Segelsällskap
Torvald Asplund (Vänersborgs Segelsällskap))
X-35 28:20:21 30:36:22 25 25
26 SWE-55

Anders Eriksson

Segelsällskap: Segelsällskapet Fram
Båtnamn: Storm-stina
Båtmodell: Arcona 430
Segelnummer: SWE 55
NOR Rating: SWE 1,164

Stina Eriksson

Segelsällskap: Segelsällskapet Fram
Båtnamn: Storm-stina
Båtmodell: Arcona 430
Segelnummer: SWE 55
NOR Rating: SWE 1,164
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:22:16 26:22:16 30:41:45 26
Summa 30.06.2018 16:22:16 26:22:16 30:41:45 26
STORM-STINA

Anders Eriksson

Segelsällskap: Segelsällskapet Fram
Båtnamn: Storm-stina
Båtmodell: Arcona 430
Segelnummer: SWE 55
NOR Rating: SWE 1,164

Stina Eriksson

Segelsällskap: Segelsällskapet Fram
Båtnamn: Storm-stina
Båtmodell: Arcona 430
Segelnummer: SWE 55
NOR Rating: SWE 1,164
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 16:22:16 26:22:16 30:41:45 26
Summa 30.06.2018 16:22:16 26:22:16 30:41:45 26

Anders Eriksson (Segelsällskapet Fram
Stina Eriksson (Segelsällskapet Fram))
Arcona 430 26:22:16 30:41:45 26 26
27 SWE-81

Niclas Ohlsson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: 2B
Båtmodell: X-37
Segelnummer: SWE 81
NOR Rating: SWE 1,067

Anders Waltner

Segelsällskap:
Båtnamn: 2B
Båtmodell: X-37
Segelnummer: SWE 81
NOR Rating: SWE 1,067
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 19:39:59 29:39:59 31:39:14 27
Summa 30.06.2018 19:39:59 29:39:59 31:39:14 27
2B

Niclas Ohlsson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: 2B
Båtmodell: X-37
Segelnummer: SWE 81
NOR Rating: SWE 1,067

Anders Waltner

Segelsällskap:
Båtnamn: 2B
Båtmodell: X-37
Segelnummer: SWE 81
NOR Rating: SWE 1,067
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 19:39:59 29:39:59 31:39:14 27
Summa 30.06.2018 19:39:59 29:39:59 31:39:14 27

Niclas Ohlsson (De Tio Öarnas Segelsällskap
Anders Waltner ())
X-37 29:39:59 31:39:14 27 27
28 SWE-21

Christer Kläth

Segelsällskap: Strömstads Segelsällskap
Båtnamn: Patrina
Båtmodell: Hanse 400e
Segelnummer: SWE 21
NOR Rating: SWE 1,059

Andreas Wibom

Segelsällskap:
Båtnamn: Patrina
Båtmodell: Hanse 400e
Segelnummer: SWE 21
NOR Rating: SWE 1,059
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 20:34:57 30:34:57 32:23:12 28
Summa 30.06.2018 20:34:57 30:34:57 32:23:12 28
PATRINA

Christer Kläth

Segelsällskap: Strömstads Segelsällskap
Båtnamn: Patrina
Båtmodell: Hanse 400e
Segelnummer: SWE 21
NOR Rating: SWE 1,059

Andreas Wibom

Segelsällskap:
Båtnamn: Patrina
Båtmodell: Hanse 400e
Segelnummer: SWE 21
NOR Rating: SWE 1,059
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 20:34:57 30:34:57 32:23:12 28
Summa 30.06.2018 20:34:57 30:34:57 32:23:12 28

Christer Kläth (Strömstads Segelsällskap
Andreas Wibom ())
Hanse 400e 30:34:57 32:23:12 28 28
29 SWE-410

Björn Gerstädt

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: alice
Båtmodell: Elan 410
Segelnummer: SWE 410
NOR Rating: SWE 1,1290

Adrian Gerstädt

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: alice
Båtmodell: Elan 410
Segelnummer: SWE 410
NOR Rating: SWE 1,1290
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 29
Summa DNF 29
ALICE

Björn Gerstädt

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: alice
Båtmodell: Elan 410
Segelnummer: SWE 410
NOR Rating: SWE 1,1290

Adrian Gerstädt

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: alice
Båtmodell: Elan 410
Segelnummer: SWE 410
NOR Rating: SWE 1,1290
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 29
Summa DNF 29

Björn Gerstädt (Stenungsunds Segelsällskap)
Adrian Gerstädt (Stenungsunds Segelsällskap)
Elan 410 DNF (33)
29 SWE-116

Joakim Bark

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: Banzai
Båtmodell: Dehler 36 JV
Segelnummer: SWE 116
NOR Rating: SWE 1,0600

Anders Karlsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Banzai
Båtmodell: Dehler 36 JV
Segelnummer: SWE 116
NOR Rating: SWE 1,0600
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 29
Summa DNF 29
BANZAI

Joakim Bark

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: Banzai
Båtmodell: Dehler 36 JV
Segelnummer: SWE 116
NOR Rating: SWE 1,0600

Anders Karlsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Banzai
Båtmodell: Dehler 36 JV
Segelnummer: SWE 116
NOR Rating: SWE 1,0600
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 29
Summa DNF 29

Joakim Bark (Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap)
Anders Karlsson (Stenungsunds Segelsällskap)
Dehler 36 JV DNF (33)
29 SWE-237

Dennis Olsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Fram
Båtnamn: Catleya
Båtmodell: Dehler 39
Segelnummer: SWE 237
NOR Rating: SWE 1,070

Jörgen Jostaufder stroth

Segelsällskap:
Båtnamn: Catleya
Båtmodell: Dehler 39
Segelnummer: SWE 237
NOR Rating: SWE 1,070
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 29
Summa DNF 29
CATLEYA

Dennis Olsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Fram
Båtnamn: Catleya
Båtmodell: Dehler 39
Segelnummer: SWE 237
NOR Rating: SWE 1,070

Jörgen Jostaufder stroth

Segelsällskap:
Båtnamn: Catleya
Båtmodell: Dehler 39
Segelnummer: SWE 237
NOR Rating: SWE 1,070
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 29
Summa DNF 29

Dennis Olsson (Segelsällskapet Fram)
Jörgen Jostaufder stroth ()
Dehler 39 DNF (33)
29 SWE-34

Lena Boymo-Having

Segelsällskap: Långedrags Segelsällskap
Båtnamn: Mrs Freckles
Båtmodell: Farr30
Segelnummer: SWE 34
NOR Rating: SWE 1,066

Eivind Boymo- Malm

Segelsällskap: Långedrags Segelsällskap
Båtnamn: Mrs Freckles
Båtmodell: Farr30
Segelnummer: SWE 34
NOR Rating: SWE 1,066
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 29
Summa DNF 29
MRS FRECKLES

Lena Boymo-Having

Segelsällskap: Långedrags Segelsällskap
Båtnamn: Mrs Freckles
Båtmodell: Farr30
Segelnummer: SWE 34
NOR Rating: SWE 1,066

Eivind Boymo- Malm

Segelsällskap: Långedrags Segelsällskap
Båtnamn: Mrs Freckles
Båtmodell: Farr30
Segelnummer: SWE 34
NOR Rating: SWE 1,066
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 29
Summa DNF 29

Lena Boymo-Having (Långedrags Segelsällskap)
Eivind Boymo- Malm (Långedrags Segelsällskap)
Farr30 DNF (33)

Klass 7

Placering Segelnummer Båt Båttype Reell Korrigerad Poäng Race 1
1 SWE-139

Jonny Petersson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Triton
Båtmodell: Dragonfly 800
Segelnummer: SWE 139
NOR Rating: SWE 1,205

Sebastian Glansk

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Triton
Båtmodell: Dragonfly 800
Segelnummer: SWE 139
NOR Rating: SWE 1,205
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:48:37 25:48:37 31:06:04 2
Summa 30.06.2018 15:48:37 25:48:37 31:06:04 1
TRITON

Jonny Petersson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Triton
Båtmodell: Dragonfly 800
Segelnummer: SWE 139
NOR Rating: SWE 1,205

Sebastian Glansk

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Triton
Båtmodell: Dragonfly 800
Segelnummer: SWE 139
NOR Rating: SWE 1,205
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:48:37 25:48:37 31:06:04 2
Summa 30.06.2018 15:48:37 25:48:37 31:06:04 1

Jonny Petersson (Stenungsunds Segelsällskap
Sebastian Glansk (Björlanda Kile Segelsällskap))
Dragonfly 800 25:48:37 31:06:04 1 1
2 SWE-43

Matthias Schilke

Segelsällskap: Dalarö Båtklubb
Båtnamn: Dragonflywest
Båtmodell: Dragonfly 28 Sport
Segelnummer: SWE 43
NOR Rating: SWE 1,190

Andreas Turesson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Dragonflywest
Båtmodell: Dragonfly 28 Sport
Segelnummer: SWE 43
NOR Rating: SWE 1,190
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:51:59 25:51:59 28:19:25 DNF 1
Summa DNF 2
DRAGONFLYWEST

Matthias Schilke

Segelsällskap: Dalarö Båtklubb
Båtnamn: Dragonflywest
Båtmodell: Dragonfly 28 Sport
Segelnummer: SWE 43
NOR Rating: SWE 1,190

Andreas Turesson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Dragonflywest
Båtmodell: Dragonfly 28 Sport
Segelnummer: SWE 43
NOR Rating: SWE 1,190
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 30.06.2018 15:51:59 25:51:59 28:19:25 DNF 1
Summa DNF 2

Matthias Schilke (Dalarö Båtklubb)
Andreas Turesson (Segelsällskapet Viken Ägir)
Dragonfly 28 Sport DNF (3)
Ladda ner CSV-fil


Last updated: 2018-09-23 11:21:26Cache read